شناسهٔ خبر: 62612003 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان اعلام کرد

هدف‌گذاری پتروشیمی شهید تندگویان برای تولید با ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به تلاش‌های این مجموعه در میانه تحریم‌های سال ۹۸ تا امروز گفت: تولید این شرکت در سال ۹۸ با ۶۱ درصد ظرفیت اسمی بود اما امروز تولید به ۸۳ درصد رسیده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش بازار به نقل از پتروشیمی شهید تندگویان، سیدرضا قاسمی‌شهری با اشاره به حضور پرشور شرکت‌های داخلی و خارجی در نمایشگاه هفدهم اظهار کرد: خوشبختانه نمایشگاه ایران‌پلاست هر سال پرشورتر می‌شود و حضور شرکت‌های خارجی به‌معنای تأیید این صنعت و تمایل به همکاری بیشتر است.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت ایران‌پلاست برای شرکت‌های داخلی افزود: شرکت‌های داخلی امروز می‌توانند پیچیده‌ترین قطعات و تجهیزات و کاتالیست‌ها و پلیمرها را بسازند، اما نکته حائز اهمیت این است که این شرکت‌ها که عموماً دانش‌بنیان هستند و در مسیر صادرات قرار گرفته‌اند و محصولات آنها امروز در بازارهای خارجی جایگاه خوبی دارد.

مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان ادامه داد: این حجم از حضور و اثرگذاری شرکت‌های داخلی و به‌خصوص دانش‌بنیان‌ها، گویای آن است که به‌ جای خام‌فروشی نفت و محصولات پتروشیمی، در حال حرکت به سمت فروش محصولات دانش‌بنیان و قطعات و فناوری هستیم.

قاسمی‌شهری با اشاره به انحصاری بودن محصول تولیدی پتروشیمی شهید تندگویان در منطقه خاورمیانه گفت: ابتدای سال ۹۸ تولید این شرکت حدود ۶۱ درصد بود و هم‌زمان شرایط تحریمی بیشتر شد و شرکت‌های خارجی هم ما را رها کردند، اما توانستیم با اتکا به نیروهای جوان خودمان به جایی برسیم که امروز با وجود مشکلات بسیار و تحریم‌های همه‌جانبه، تولید را به بالای ۸۳ درصد ظرفیت رسانده‌ایم و این روند ادامه دارد و می‌خواهیم به تولید ۱۰۰ درصد ظرفیت و با بهینه‌سازی حتی به بالای ۱۰۰ درصد هم برسیم.

وی با بیان اینکه امروز پیچیده‌ترین کاتالیست ما یعنی کاتالیست پالادیوم در داخل کشور تولید می‌شود، یادآور شد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ که «رفع موانع تولید» نام‌گذاری شد، نشست‌های هفتگی ما هم آغاز شد و تا امروز ۱۸۰ صورت‌جلسه تشکیل شده است و در این نشست‌ها مشکلات و موانع تولید شناسایی می‌شود.

نظر شما