شناسهٔ خبر: 62611669 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مدیریت لیگ فوتبال عراق به لالیگا سپرده شد!

سازمان لیگ اسپانیا پس از توافق رئیس این سازمان با رئیس فدراسیون فوتبال عراق پذیرفت که مسابقات لیگ حرفه‌ای این کشور را سازماندهی کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری «شفق نیوز» عراق نوشت مطابق توافقی که رئیس فدراسیون فوتبال عراق با مدیریت لالیگا داشته، سازمان لیگ فوتبال اسپانیا وظیفه مدیریت رقابت‌های لیگ حرفه‌ای این کشور را برعهده خواهد گرفت.

مطابق این توافق قرار است فصل 24-2023 با همکاری فدراسیون فوتبال عراق و لالیگا برگزار شود، اما سازماندهی رقابت‌ها در فصل 25-2024 به‌صورت کامل به سازمان لیگ اسپانیا واگذار شده است.

عدنان درجال در گفت‌وگو با این خبرگزاری، خبر فوق را تأیید کرد و اظهار داشت: این آغاز یک همکاری میان ما خواهد بود. اعتماد فدراسیون فوتبال عراق به لالیگا به‌خاطر حرفه‌ای‌گری بالا و تجربه طولانی‌مدت آنها در مدیریت تورنمنت‌هاست.

رئیس فدراسیون فوتبال عراق، توسعه فوتبال و رسیدن لیگ این کشور به لیگ‌های سطح اول جهان را دلیل امضای توافق‌نامه فدراسیون فوتبال عراق و لالیگا برشمرد و گفت: چند عراقی برای کسب تجربه و انتقال این تجربیات، در سازمان لیگ فوتبال اسپانیا مستقر خواهند شد. فدراسیون اکنون پروژه خود در راستای تدارک لیگ حرفه‌ای سال آینده را سازماندهی می‌کند. کارمان را تازه آغاز کرده‌ایم و سردرگمی یا تأخیرهایی در این باره رخ می‌دهد.

فصل جدید لیگ حرفه‌ای عراق از 28 مهر آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما