شناسهٔ خبر: 62606933 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرعامل آبفای البرز:

تصفیه‌خانه فاضلاب کرج به صورت آزمایشی وارد مدار بهره‌برداری شد

کرج- مدیرعامل آبفای استان البرز گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر کرج به صورت آزمایشی به مدار بهره‌برداری وارد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا نامداری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدول (بخش) اول تصفیه خانه فاضلاب کلان‌شهر کرج در سال ۱۳۸۶ با ظرفیت ۵۸ هزار متر مکعب در شبانه‌روز و جمعیت زیرپوشش ۲۸۰ هزار نفر به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: از سال ۱۳۸۸ نیز کار ساخت بخش دوم آن آغاز شد اما به دلایل مختلف تکمیل و احداث آن با کندی مواجه شده بود که با پیگیری‌ها و انجام مقدمات لازم از اواخر سال ۱۴۰۱ عملیات تکمیلی این بخش از تصفیه خانه سرعت گرفته و از ۳۱ شهریورماه امسال فرآیند بخش مایع آن بصورت آزمایشی وارد مدار بهره برداری شد.

مدیرعامل آبفای استان البرز هزینه صرف شده برای بخش دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج را ۱۸ میلیون یورو (۹۵۴ میلیارد تومان) ذکر کرد و افزود: فرآیند تصفیه فاضلاب به روش MLE (لجن فعال) بوده و ظرفیت آن مانند مدول اول ۵۸ هزار متر مکعب در شبانه روز و جمعیت زیرپوشش ۲۸۰ هزار نفر است و به این ترتیب با بهره برداری از این بخش از تصفیه خانه، ظرفیت تصفیه و جمعیت زیرپوشش دو برابر خواهد شد.

وی ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب کرج قرار است درپنج مدول (بخش) احداث شود که در حال حاضر با دو مدول فعال شده ودر آینده با فراهم شدن شرایط واعتبار مورد نیاز و ساخت سه مدول باقیمانده، جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر زیرپوشش تصفیه خانه فاضلاب قرار خواهند گرفت.

نظر شما