شناسهٔ خبر: 62480815 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

نواختن زنگ جشن شکوفه‌ها برای ۲۴ هزار دانش‌آموز کلاس اولی استان بوشهر

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از آغاز فعالیت تحصیلی دانش‌آموزان کلاس اولی در قالب جشن شکوفه‌ها خبر داد و گفت: زنگ شکوفه‌ها با حضور ۲۴ هزار دانش‌آموز کلاس اولی در مدارس استان بوشهر نواخته شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، همزمان با روز شکوفه‌ها و در آستانه سال تحصیلی جدید مراسم ورود کلاس اولی‌ها به مدارس صبح امروز در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر برگزار شد.

این آیین در مرکز استان بوشهر در دبستان معینی با حضور مسئولان آموزش و پرورش، دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی و اولیا آنان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در حاشیه برگزاری جشن شکوفه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: در جشن شکوفه‌ها 24 هزار و 287 دانش‌آموز پایه اول ابتدایی در سطح استان وارد مدارس شدند و فعالیت تحصیلی خود را آغاز کردند.

علی موحدی با بیان اینکه پیش‌بینی دانش‌آموزان کلاس اولی استان بوشهر 28 هزار و 709 نفر است گفت: دانش‌آموزان کلاس اولی استان بوشهر در یک‌هزار و 20 مدرسه ابتدایی و یک‌هزار و 145 کلاس درس ساماندهی شده‌اند.

وی اضافه کرد: دانش‌آموز کلاس اولی دختر 11 هزار و 641 نفر و دانش‌آموز پسر 12 هزار و 646 نفر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر جشن شکوفه‌ها همه ساله با هدف آشنایی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی با فضای مدرسه و کلاس درس در روزهای پایانی شهریور اجرا می‌شود.

وی از آغاز سال تحصیلی جدید با حضور بیش از 260 هزار دانش‌آموز در همه مقاطع تحصیلی خبر داد و بیان کرد: مراسم نمادین بازگشایی مدارس، آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ ایثار و مقاومت همزمان با هفته دفاع مقدس روز شنبه اول مهر در استان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به آغاز فعالیت تحصیلی در بیش از 2 هزار مدرسه تصریح کرد: 15 هزار فرهنگی کار تعلیم و تربیت دانش آموزان برعهده دارند.

موحدی از توزیع کتب درسی مقاطع مختلف تحصیلی خبر داد و گفت: در توزیع کتب درسی مشکلی وجود ندارد و ساماندهی معلمان، دبیران و کلاس‌بندی‌ها انجام و ابلاغ نیروهای مختلف فرهنگی استان صادر شده است.

انتهای پیام/190/

نظر شما