شناسهٔ خبر: 60365420 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

(ویدئو) بزن بزن نمایندگان در پارلمان بولیوی

جلسه پارلمان بولیوی با درگیری بین شماری از نمایندگان مختل شد.

صاحب‌خبر -
بزن بزن نمایندگان در پارلمان بولیوی

چندین نماینده پارلمان بولیوی در جلسه روز سه شنبه خود درباره سرنوشت لوییس فرناندو کاماچو از مخالفان دولت که از ماه دسامبر در زندان به سر می‌برد با مشت و لگد و سیلی به جان هم افتادند.

به گزارش فرارو، ادواردو دل کاستیلو وزیر کشور بولیوی در حال ارائه گزارش خود در مورد بازداشت کاماچو به اتهام تروریسم و کودتای احتمالی در سال ۲۰۱۹ علیه اوو مورالس رییس جمهور چپ گرای وقت بولیوی در پارلمان بود.

دل کاستیلو در زمان سخنرانی نمایندگان حزب راست کریموس که کاماچو رهبر آن است را گروه‌هایی متشکل از تندروها، دزدان و افراد خشنی برای ربودن حق مردم بولیوی توصیف کرد.

گروهی از نمایندگان مخالفان پلاکارد‌هایی با پیام‌هایی مانند «وقتی زندانی سیاسی وجود دارد دموکراسی وجود ندارد» در دست داشتند. آن‌ها تصویری از دل کاستیلو با نوشته «وزیر وحشت» به همراه داشتند.

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی چندین نماینده از اکثریت چپ به سمت مخالفان هجوم بردند تا این پلاکارد‌ها را از دستشان بگیرند. این ازدحام که چند دقیقه به طول انجمید با سیلی زدن نمایندگان به یکدیگر، کشیدن موها، مشت و جیغ زدن همراه بود. پس از تعلیق جلسه اوضاع آرام شد.

نظر شما