شناسهٔ خبر: 54952103 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

رایزنی ایران برای آزادی حمید نوری/ گفت‌وگوی مهم امیرعبدالهیان و همتای سوئدی

وزیر امور خارجه گفت: روابط دیرینه ایران و سوئد نباید تحت تأثیر تبلیغات و اقدامات بی پایه و اساس یک گروهک تروریستی قرار بگیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه سوئد ضمن اشاره به سوابق طولانی روابط دو کشور اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران به توسعه مناسبات با اروپا از جمله سوئد توجه دارد. هر دو طرف باید تلاش کنیم تا روابط دو کشور در زمینه های تجاری و اقتصادی بیش از گذشته شکوفا شود.

وزیر امور خارجه تأکید کرد، نقشه راه همکاری های دو کشور ترسیم شده و با شما موافقم که باید برای اجرایی و عملیاتی شدن این برنامه اقدام جدی و مشترک صورت گیرد‌.

حسین امیرعبداللهیان همچنین بر لزوم توجه هر دو طرف بر رفع سوء تفاهمات و موضوعاتی که برای توسعه مناسبات دوجانبه مانع ایجاد کرده است، تأکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان بیان داشت، روابط دیرینه دو کشور نباید تحت تأثیر تبلیغات و اقدامات بی پایه و اساس یک گروهک تروریستی که سوابق جنایت های آن علیه ملت ایران بر همگان روشن است، قرار بگیرد.

حسین امیرعبداللهیان خواستار آزادی فوری حمید نوری شهروند ایرانی که با اتهامات کاملا بی اساس گروهک تروریستی منافقین در بازداشت به سر می برد شد.

وزیر امور خارجه سوئد نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور اظهار داشت، روابط با جمهوری اسلامی ایران برای سوئد از ارزش بالایی برخوردار است و معتقدیم ایران نقش به سزایی در صلح و ثبات منطقه دار

خانم آن لینده با اشاره به تلاش های گروهک منافقین برای تأثیر گذاری بر دادگاه آقای حمید نوری، شهروند ایرانی که به اتهامات بی اساس در سوئد مورد محاکمه قرار گرفته است، اظهار داشت، دولت و سیستم قضایی سوئد تحت تأثیر تبلیغات این گروه قرار نخواهد گرفت.

 

برچسب‌ها:

نظر شما