شناسهٔ خبر: 54186125 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد نیوز | لینک خبر

مجریان زن افغانستان دوباره برقع پوشیدند!

اقتصادنیوز: مجریان طلوع نیوز، تلویزیون آریانا، شمشاد تی‌وی و تلویزیون یک افغانستان صورت خود را در برابر دوربین پوشاندند.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، روز گذشته و پس از انتشار دستور طالبان به مجریان زن برای پوشاندن کامل صورت، حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان از زنان خواست تا از این فرمان سرپیچی کنند. مجریان زن هم بدون پوشیه به استودیو رفتند. 

حدود سه هفته پیش هبت‌الله آخوندزاده، امیر امارت اسلامی افغانستان با صدور فرمانی از زنان خواسته بود تا حجاب کامل اسلامی را رعایت کنند. در این فرمان پوشاندن صورت با برقع یا پوشیه، «حجاب مقبول» و «حجاب برتر» طالبان توصیف شده بود، با این حال یک روز پس از آن، وزارت امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد به «چادر» هم رضایت می‌دهد. 

روز یکشنبه مجریان طلوع نیوز، تلویزیون آریانا، شمشاد تی‌وی و تلویزیون یک افغانستان صورت خود را در برابر دوربین پوشاندند. خبرنگاران زن، البته بدون برقع به استودیو رفتند و چشمان و پیشانی آن‌ها در زمان اجرای برنامه همچنان قابل رویت بود. 

سونیا نیازی، یکی از مجریان طلوع نیوز به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما در برابر برقع مقاومت و مخالفت کردیم. با این حال طالبان به طلوع‌نیوز فشار آورد و به آن‌ها گفت مجریان زنی که بدون پوشاندن صورت برنامه اجرا کنند، باید شغلشان را تغییر دهند.» 

نظر شما