شناسهٔ خبر: 52235464 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

"هندورابی" برای میزبانی گردشگران نوروزی آماده می‌شود

گروه استان‌ها – جزیره "هندورابی" با تمام امکاناتش برای میزبانی از گردشگران نوروز ۱۴۰۱ آماده می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کیش، با شنیدن اسم هندورابی شاید خیلی‌ها چنین تصور کنند این نام یک شهر در هند یا هرجایی به غیر از ایران است، اما جزیره هندورابی با اسم عجیب و غریبش در جنوب ایران و بین دو جزیره کیش و لاوان قرار دارد به طوری که فاصله آن تا کیش حدود 25 کیلومتر است و از نظر زیبایی، همانند دیگر جزایر جنوب کشور بسیار دیدنی می‌باشد.

در اسناد قدیمی از هندورابی با عنوان ابرون یاد شده و هلندی‌ها هم در سال 1645 نام این جزیره را هورن گذاشته‌اند. براساس یک افسانه محلی هم "هند" و "رابی" نام یک زوج عاشق بوده که به این جزیره می‌آیند و باهم زندگی می‌کنند و در نهایت این نام بر روی این جزیره زیبای ایرانی، باقی می‌ماند.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش روز گذشته با هدف بررسی زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های هندورابی و ارائه خدمات شایسته به گردشگران نوروزی به این جزیره سفر کرد.

جواد جمالی در حاشیه این سفر به خبرنگار خبرگزاری تسنیم در کیش، گفت: هندورابی یکی از جزایر بکر خلیج فارس و دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی و موقعیت استراتژیک هست که می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری نوروزی برای مسافران از اقصی نقاط کشور باشد.

وی افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک هندورابی و قرار داشتن آن در محدوده منطقه آزاد کیش، از آن می‌توان به عنوان یکی از قطب‌های توسعه گردشگری کشور بهره برد.
به گفته سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، خانه دریا، مجموعه اقامتی تشریفات، فرودگاه و بندرگاه از جمله ظرفیت‌های گردشگری این منطقه برای میزبانی از مسافران نورزی است.

وی یادآور شد: در کلوپ تفریحات آبی هندورابی، امکان تفریحات آبی و همچنین استفاده از جت اسکی هم وجود دارد، موتورسواری دور جزیره با موتورهای چهار چرخ و در سایت‌های شمالی و جنوبی این جزیره هم می‌توان غواصی و بنانا سواری کرد.

جمالی گفت: دوستداران محیط زیست جانوری بدانند تنوع جانوری در این جزیره خیلی زیادی است. سواحل شمالی هندورابی پر از مرجان ‌است، پرندگانی همچون شاهین و باز هم در این جزیره یافت می‌شوند اما تنوع ماهی‌ها و آبزیان بیشتر از دیگر جانوران است و جراح ماهیان، تن ماهیان دم زرد، یونیک، پیکاسو، ملوان و طوطی ماهیان از جمله این ماهیانند که کوچک و رنگارنگ هستند.

وی درباره مردم این جزیره گفت: افزون بر 200 نفر در این جزیره سکونت دارند که شغل اصلی آنان ماهیگیری است و از نظر مرام و معرفت همانند دیگر مردمان جنوب کشور، مهمان دوست و مهربان هستند.

دیدن جزیره‌ای با 23 کیلومتر وسعت در دل آبی بیکران خلیج فارس، خالی از لطف نیست و دوستداران فضاهای بکر از هم اینک می‌توانند زمانی را برای سفرهای نوروزی باری حضور در هندورابی، برنامه‌ریزی کنند.

برای سفر به هندورابی غیر از استفاده از قایق در جزیره کیش، می‌توان از بندر چیرویه واقع در بندر لنگه که تا هندورابی تنها 20 دقیقه سفر دریایی است هم استفاده کرد.
اتفاق دیگری که در سفر به هندورابی برای دوستداران طبیعت زیبا خواهد بود، مربوط به تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها است چون همه ساله از نیمه اسفند تا نیمه خرداد این جانوران در سواحل هندورابی تخم‌گذاری می‌کنند.

انتهای پیام/7558/ی

نظر شما