شناسهٔ خبر: 48653683 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

گزارش برجامی اعتراف نامه شکست دستگاه دیپلماسی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که در گزارش برجامی ارائه شده به مجلس ابهامات و تناقضات زیادی دیده می شود گفت: این گزارش عملاً اعتراف به شکست در دستگاه دیپلماسی در چند ساله گذشته دارد.

صاحب‌خبر -

 حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه آخرین گزارش برجامی دولت دوازدهم به قوه مقننه، گفت: تاریخ ارائه گزارش به کمیسیون امنیت ملی بیست و سوم تیر ماه است اما این گزارش 20 تیرماه در رسانه ها منتشر شده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون وزارت خارجه موظف است هر سه ماه یکبار گزارشات برجامی خود را به کمیسیون امنیت ملی ارائه کند، ادامه داد: وزارت خارجه پیش از اینکه گزارش را به مجلس ارائه کند به رسانه ها داده است که این موضوع تخلف است.

نماینده قم در مجلس تصریح کرد: گزارشی که وزارت امور خارجه به مجلس ارائه می‌کند باید روند اجرای مقطع سه ماهه برجام باشد که در این گزارش این موضوع مغفول مانده و گزارش چند ساله برجام به مجلس ارائه شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ابهامات و تناقضات زیادی در این گزارش دیده می شود، عنوان کرد: در بخش پایانی گزارش اما اگر های مطرح شده است که نشان می دهند وزارت امور خارجه در چند سال گذشته اقدامات انجام داده که باعث وارد شدن ضربه به کشور شده است.

ذوالنوری با بیان اینکه اگرهایی بمانند، اگر به سمت آمریکا نمیرفتیم و کشورهای دوست را رها نمی کردیم در این گزارش از فیلم آقای ظریف مطرح شده است اظهار داشت: نقشه راه ارتباط با کشورهای دوست و همسایه باید از سوی دولت و  وزارت خارجه ترسیم می شد.

وی با بیان اینکه عملاً در انتهای گزارش اعتراف به شکست دستگاه دیپلماسی ندارد ترسیم نقشه راه های خود شده است، ادامه داد: آقای ظریف در این گزارش اعتراف به رها کردن دوستان روزهای تنهای جمهوری اسلامی و دل بستن به غرب و رهاسازی منطقه داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه تلاش شده در گزارش ارائه شده به مجلس با فرافکنی دولت را تبرئه کنند، گفت: به قدری در این کار ناشیانه عمل شده که پشت پرده ها بیان شده و حرفهای منتقدان در چند سال گذشته تایید شده است.

 

نظر شما