به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات تکواندو در سیودومین دوره بازیهای المپیک توکیو از روز گذشته (شنبه – دوم مردادماه) با حضور 131 تکواندوکار از 61 کشور جهان در چهار وزن 58-، 68-، 80- و 80+ كيلوگرم مردان و چهار وزن 49-، 57-، 67- و 67+ كيلوگرم زنان در در سالن "ماکوهاری مسه" آغاز و به مدت چهار روز ادامه دارد.
امروز (یکشنبه – سوم مردادماه) و در روز دوم این رقابتها، مبارزات اوزان 68- کیلوگرم مردان و 57- کیلوگرم زنان برگزار میشود که میرهاشم حسینی و ناهید کیانی به عنوان نمایندگان ایران به مصاف رقبای خود میروند. هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی است؛ مهرو کمرانی نیز سرمربیگری بانوی المپیکی تکواندو کشورمان را برعهده دارد.
نتایج کسب شده روز دوم به شرح زیر است:
وزن 57- کیلوگرم:
مرحله یکشانزدهم///
ناهید کیانی (ایران) 9 - کیمیا علیزاده (تیم پناهندگان) 18
مرحله یکهشتم///
تکیات بن یوسف (نیجر) 11 - مایو هامادا (ژاپن) 6
تاتیانا کوداشوا (روسیه) 15 - فانی تزلی (یونان) 7
پاتریشیا آدامکیویچ (لهستان) 17 - لیجون ژو (چین) 31
جید جونز (انگلیس) 12 - کیمیا علیزاده (تیم پناهندگان) 16
نشی لی لیندو الوارز (کاستاریکا) 5 - حدیث کبری ایلگون (ترکیه) 16
آناستاسیا زولتیک (آمریکا) 11 - نادا لاراج (مراکش) 4
چیا لینگ لو (چین تایپه) 20 - آه ریوم لی (کرهجنوبی) 18
اسکایلر پارک (کانادا) 25 - استیسی هایمر (استرالیا) 15
مرحله یکچهارم///
تکیات بن یوسف (نیجر) 10 - تاتیانا کوداشوا (روسیه) 15
لیجون ژو (چین) 8 - کیمیا علیزاده (تیم پناهندگان) 9
حدیث کبری ایلگون (ترکیه) 9 - آناستاسیا زولتیک (آمریکا) 17
چیا لینگ لو (چین تایپه) 18- اسکایلر پارک (کانادا) 7
مرحله نیمه نهایی///
تاتیانا کوداشوا (روسیه) 10 - کیمیا علیزاده (تیم پناهندگان) 3
آناستاسیا زولتیک (آمریکا) 28 - چیا لینگ لو (چین تایپه) 5
فینال///
تاتیانا کوداشوا (روسیه) 17 - آناستاسیا زولتیک (آمریکا) 25
نماینده آمریکا قهرمان شد/ روسیه به مدال نقره رسید
جدول رپه شارژ (شانس مجدد)///
تکیات بن یوسف (نیجر) 0 - فانی تزلی (یونان) 0 (برنده نماینده نیجر)
نادا لاراج (مراکش) صفر - حدیث کبری ایلگون (ترکیه) 6
چیا لینگ لو (چین تایپه) 10 - تکیات بن یوسف (نیجر) 6 (نماینده چین تایپه به مدال برنز رسید)
حدیث کبری ایلگون (ترکیه) 8 - کیمیا علیزاده (تیم پناهندگان) 6 (نماینده ترکیه به مدال برنز رسید)
وزن 68- کیلوگرم:
مرحله یکشانزدهم///
سیدو فوفانا (مالی) 17 - اولوگ بیک رشیدوف (ازبکستان) 38
مرحله یکهشتم///
ندزاد هوسیک (بوسنی) 22 - ریکاردو سوزوکی (ژاپن) 6
خاویر پرز پولو (اسپانیا) 20- عبدالرحمان وائل (مصر) 22
یو جن هوانگ (چین تایپه) 16 – میرهاشم حسینی (ایران) 18
دای هون لی (کرهجنوبی) 19 - اولوگ بیک رشیدوف (ازبکستان) 19 (راند طلایی - برنده ازبکستان)
توماس برنس (نیوزیلند) 8 - بردلی سیندن (انگلیس) 53
ادیوال پونتس (برزیل) 18 - هاکان رسبر (ترکیه) 25
برناردو پیه (دومنیکن) 18 - جواد آچاب (بلژیک) 11
شوای ژائو (چین) 22 - عبدالله صدیقی (تیم پناهندگان) 20
مرحله یکچهارم///
ندزاد هوسیک (بوسنی) 9 - عبدالرحمان وائل (مصر) 8
میرهاشم حسینی (ایران) 22 - اولوگ بیک رشیدوف (ازبکستان) 34
بردلی سیندن (انگلیس) 39 - هاکان رسبر (ترکیه) 19
برناردو پیه (دومنیکن) 8 - شوای ژائو (چین) 13
مرحله نیمه نهایی///
ندزاد هوسیک (بوسنی) 5 - اولوگ بیک رشیدوف (ازبکستان) 28
بردلی سیندن (انگلیس) 33 -شوای ژائو (چین) 25
فینال///
اولوگ بیک رشیدوف (ازبکستان) 34 - بردلی سیندن (انگلیس) 29
تکواندوکار ازبکستان قهرمان شد/ انگلیس عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد
جدول رپه شارژ (شانس مجدد)///
دای هون لی (کرهجنوبی) 11 - سیدو فوفانا (مالی) 9
میرهاشم حسینی (ایران) 21 - دای هون لی (کرهجنوبی) 30
توماس برنس (نیوزیلند) 8 - هاکان رسبر (ترکیه) 23
شوای ژائو (چین) 17 - دای هون لی (کرهجنوبی) 15 (نماینده چین به مدال برنز رسید)
ندزاد هوسیک (بوسنی) 13 - هاکان رسبر (ترکیه) 22 (نماینده ترکیه به مدال برنز رسید)
∎
نظر شما