شناسهٔ خبر: 46751148 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

چرای گوسفندان در یکی از بوستان‌های تهران

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ تهران گفت: در سال جاری، تصمیم گرفته شد، طرحی آزمایشی در جهت جلوگیری از کف سوزی علف‌ها و به تبع آن خسارت به درختان بوستان و همچنین تقویت بستر خاک، طی مدتی کوتاه انجام و نتایج طرح مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

ویدیوی چرای گوسفندان در پارک سرخه حصار منتشر شد. این موضوع واکنش کاربران را به همراه داشته است، ولی شهرداری تهران اعلام کرد؛ این مسأله راهکار و طرحی آزمایشی جهت پیشگیری از آتش سوزی محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، احسان صفائی، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ تهران درباره این موضوع گفت: هر ساله با آغاز فصل بهار و شروع بارندگی ها، شاهد رشد علف‌های هرز در مراتع بوستان جنگلی هستیم که این امر با آغاز فصل گرما منجر به بروز آتش سوزی می‌شود.

وی افزود: در سال جاری، تصمیم گرفته شد، طرحی آزمایشی در جهت جلوگیری از کف سوزی علف‌ها و به تبع آن خسارت به درختان بوستان و همچنین تقویت بستر خاک، طی مدتی کوتاه انجام و نتایج طرح مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

معاون شهردار منطقه ۱۳ تهران خاطرنشان کرد: از نظر علوم جنگلداری استفاده از چرای دام برای رستنی‌های کف (اشکوب پایین) و قرق کردن پارسل به پارسل جنگل به جهت از بین بردن علف‌های هرز به گونه‌ای که با خوردن توسط دام از رویش در سال‌های آینده به شدت کاسته و در تقویت گونه‌های اشکوب فوقانی تاثیرات بسزایی خواهد داشت.

نظر شما