شناسهٔ خبر: 35791337 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

مرز خسروی به روی زائران باز شد

صاحب‌خبر -

فرماندار قصرشیرین گفت: براساس توافقی که با مسوولان عراقی صورت گرفت مرز خسروی به روی زائران اربعین حسینی (ع) بازگشایی شد.

مراددعلی تاتار در گفت وگو با ایرنا افزود: اولین گروه از زائران کشورمان بعد از چهار روز وقفه صبح روز دوشنبه از طریق مرز خسروی عازم عراق می شوند.

وی گفت: در مدت ممنوعیت عزیمت زائران از مرز رسمی خسروی به عراق، تردد انفرادی اتباع بیگانه و مسافران عراقی و همچنین فعالیت های تجاری مرز بدون محدودیت انجام می شد و مشکلی نداشت.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه های عضو ستاد اربعین پای کار هستند و آمادگی خدمات رسانی به زائران را دارند.

عزیمت زائران اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی به دنبال شرایط بغداد از روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه به درخواست مسوولان عراقی متوقف شده بود که با آرام شدن اوضاع بغداد باز هم شاهد از سرگیری دوباره عزیمت زائران به عراق خواهیم بود.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

برچسب‌ها:

نظر شما