شناسهٔ خبر: 6422596 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه فرهیختگان-قدیمی | لینک خبر

گلریزانی برای کارتن‌خواب‌ها

صاحب‌خبر -

این‌بار همه دور هم جمع شده‌اند تا برای از بین بردن غول کارتن‌خوابی از سطح شهر گلریزان کنند؛ گلریزانی برای کمک به کارتن‌خواب‌ها، زنان بی‌خانمان و فرزندان کارتن‌خوابی که از دامن مادران کارتن‌خواب‌شان به دنیا می‌آیند.
گلریزان برای برآورده شدن آرزوهای کوچک و بزرگ کارتن‌خواب‌ها و بهبودیافته‌ها؛ همان‌هایی که روزی خیابان تنها مکان امن زندگی‌شان بود و حالا به همت مردم روی پای خود ایستاده‌اند.
حالا با همین گلریزان‌هاست که اولین زوج کارتن‌خواب را در این کشور داریم؛ سارا و علی که اگر کمک و همت مردم نبود شاید هنوز کارتن‌خواب این شهر بودند.
هفتمین گلریزان «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» با حضور بازیگران و مسئولان بهزیستی و هلال‌احمر برگزار شد و در آن هزینه درمان 333 زن کارتن‌خواب این شهر پرداخت شد.
حالا می‌توان خوشحال بود که از امروز هزینه درمان 333 زن کارتن‌خواب بیمار آماده است و قدم‌هایی را برای درمان تمام کارتن‌خواب‌های این شهر، می‌توان برداشت.با تلاش مسئولان و افراد سرشناس به‌راحتی می‌توان بر مشکل کارتن‌خوابی در کشور غلبه کرد. زیبنده کشور ما نیست که 15 هزار کارتن‌خواب داشته باشد. هرچه سریع‌تر باید این معضل را حل کرد.


 سلام کارتن‌خواب‌ها به رضا کیانیان
رضا کیانیان، میهمان ویژه جشن گلریزان «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» که با برگزاری حرکت «سین هشتم» که در آن هنرمندان و افراد برجسته هدایای ویژه خود را اهدا کردند تا با حراج آن بتوانند به حل معضل کارتن‌خوابی کمک کنند، گام مهمی در رفع این معضل برداشت، در مورد خاطرات روبه‌رو شدن با کارتن‌خواب‌ها گفت: «اولین باری که حضور یک کارتن‌خواب در کنار خیابان نظرم را جلب کرد، در ذهنم این سناریو نقش بست که می‌خواهد از من پول بگیرد و خرج موادش کند. اما او تنها به من سلام کرد و با اشاره به دوستانش گفت که بچه‌ها شناختید، آقای رضا کیانیان بازیگر سینما و بعد رفت. قضاوت غلط در مورد افرادی که سرنوشت آنها را کارتن‌خواب کرده است کار درستی نیست.»
او با اشاره به صحبت‌های محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ایران، که هیچ‌گاه یک ایرانی را تهدید نکنید، افزود: «همه باید بدانند که ایرانی‌ها نسبت به هموطن خود غیرت دارند و در هر رده‌ای که باشند ایرانی‌ها در کنار هم هستند. بهتر است ما ایرانی‌ها در مورد معضل کارتن‌خواب‌ها هم در کنار هم باشیم و اجازه ندهیم کشور‌های دیگر ما را به خاطر این مشکل که با همکاری هم می‌توانیم آن را برطرف کنیم، سرزنش کنند.»
کیانیان در مورد پروژه سین هشتم گفت: «این حرکت به همت خانم رخشان بنی‌اعتماد آغاز شد و در ادامه هنرمندان زیادی و افراد سرشناس مختلفی ازجمله سه فضانورد روسی به آن پیوسته‌اند. در همین راستا از شهردار تهران خواسته‌ام ساختمانی را به‌عنوان «موزه حرکت‌های مدنی» در اختیار ما قرار دهد تا جوایز را در آن قرار دهیم.» حسین طلا، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در هفتمین جشن سالیانه «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» در سخنانی گفت: «ما به‌عنوان نماینده‌های مردم باید شرایط را برای درمان و ترک اعتیاد افراد کارتن‌خواب فراهم کنیم و این‌طور نباشد که از کنار چنین معضلی به‌راحتی رد شویم.»
او تاکید کرد: «باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات کارتن‌خواب‌های معتاد انجام دهیم، ما در برابر این افراد مسئول هستیم و اینکه فکر کنیم اینها مستحق این زندگی هستند کار بسیار ناپسندی است.»
حالا که بذر امیدی در جامعه پراکنده شده، شاید بتوان بیشتر از قبل به کمک مردم و نهادهای مسئول، برای کمک به کارتن‌خواب‌ها و بهبود معتادان بی‌خانمان امیدوار بود.

نظر شما