شناسهٔ خبر: 51077404 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با بازار:

بخش خصوصی برای ورود به تولید برق تضمین می‌خواهد؛ نیازمند برنامه ۵۰ ساله هستیم

عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: باید تضمین های مناسب برای حضور بخش خصوصی در حوزه تولید برق ارائه شود.

صاحب‌خبر -

فریدون عباسی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به کاستی ها در حوزه تولید برق و برنامه ریزی در این بخش بیان داشت: وزارت نیرو دستگاه مسئول در حوزه تامین برق است و انرژی برق هم پیشران همه دستگاه‌های ماست و باید به آن توجه شود.

 وی افزود: بخش‌های کارشناسی وزارت نیرو باید طی جلساتی با بخش‌های کارشناسی اتاق بازرگانی و بخش خصوصی به یک طرح جامع در زمینه تولید و تامین انرژی برق در کشور دست پیدا کنند تا مشخص شود که برق به چه نحوی تولید و با چه تضمین اطمینان آفرینی در آینده تولید خواهد شد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر عقل جمعی ما به این نکته برسد که چند درصد تولید برق ما سیکل ترکیبی، فسیلی، زمین گرمایی، انرژی‌های تجدیدپذیر، بادی و خورشیدی باشد، می‌توانیم برای ۵۰ سال آینده در حوزه برق تصمیم‌گیری کنیم و کشور آسیبی در این بخش نبیند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید زیرساخت ها در حوزه انرژی برق را آماده کنیم، بیان داشت:ما باید در این راستا برای بخش خصوصی تضمین های مناسب را فراهم کنیم. همچنین ما باید برای سرمایه‌گذاری خارجی مشوق هایی در نظر بگیریم تا سرمایه گذار خارجی وارد کشور شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همچنین ما باید امنیت سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه برق را  تضمین کنیم تا سرمایه‌گذاران به راحتی در کشور سرمایه‌گذاری کنند لذا از این طریق می توانیم امنیت انرژی کشور را تضمین کرد.

نظر شما