شناسهٔ خبر: 44569918 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

چرا از بزرگ مردي بنام آقاسیدمجتبی خامنه ای، ضد انقلاب در داخل و خارج كشور میترسند؟

ايشان از خود در برابر تهمت‌ها و اهانت‌ها، دفاعی نمی‌کند. سالهاست در قم درس خارج تدریس می‌کند و اوقات خود را در منزل یا به مطالعه فقه می‌گذارند...

صاحب‌خبر -

گروه دین و اندیشه - حجه الاسلام والمسلمين عليرضا توحيدلو در یادداشتی نوشت:‌ايشان از خود در برابر تهمت‌ها و اهانت‌ها، دفاعی نمی‌کند. سالهاست در قم درس خارج تدریس می‌کند و اوقات خود را در منزل یا به مطالعه فقه می‌گذارند یا به عبادت.


به گزارش بولتن نیوز،نباید از خاطر برد که بسیاری از طلاب حوزه بار‌ها فرزندان مقام معظم رهبری را دیده‌اند که بر خلاف نوه و فرزندان دیگر مسئولین نظام بدون هیچ تشریفاتی، البته‌گاه با یک محافظ در سطح فیضیه یا دیگر مدارس علمیه شهرقم و تهران به درس و بحث و تدریس مشغول هستند و به سادگی و با فروتنی در بین مردم به رفت و آمد می‌پردازند. طلاب گرانقدر که هریک متعلق به یکی از مناطق دور و نزدیک این کشور هستند همچون رسانه‌ای فراگیر، مشاهدات خود را به گوش اقوام و دوستان و مریدان خویش در همه نقاط ایران رسانده‌اند.


حجه الاسلام بجانی درجلسه هم اندیشی جوانان حزب اللهی در پاسخ به سئوالی در مورد فرزند دوم مقام معظم رهبری، امام خامنه ای(مدظله العالی)


با انتقاد از کوتاهی خواص گفت: هجمه به آقاسیدمجتبی (فقط برای ضربه زدن به ولایت است) دشمنان برای از پای در آوردن خیالی خود می‌خواهند ایشان (آقاسید مجتبی) را در زیر خمپاره‌های جنگ نرم قطعه قطعه کنند
سردارعلی فضلی، از فرماندهان ارشد سپاه
اما روایتش از آقاسيدمجتبی خامنه‌ای در کتاب خورشید در جبهه این است، توفیقی بود که مدتی را در لشگر سیدالشهدا محضر برادر بسیار بزرگوارم آقا «سیدمجتبی» بودیم.
ایشان مقطعی را که در لشگر سیدالشهدا بودند به من توصیه کردند که من را به عنوان آقای حسینی خطاب کنید،...
چون ما برای ادای تکلیف و برای انجام وظیفه به اینجا آمده‌ایم نه برای نام و عنوان و فخر فروشی. ویژگی‌های زیادی ما از ایشان در آن مدت دیدیم، توقعشان همانند یا کمتر از توقعاتی بود که سایر رزمندگان داشتند، هیچ‌گاه ندیدم چیزی بیشتر از دیگر رزمندگان بخواهد و یا حتی اشاره‌ای بکند، بلکه کمتر از آن را قانع بودند.
سعی بر این داشتند که در جاهایی که امکان خطر بیشتری هست حضور داشته باشند و در مکان‌های امن تعیین شده نباشند. رفت و آمد و سرکشی به خط مقدم را همیشه جزو‌ مبنا‌ها و ملاک خودشان قرار می‌دادند،
به موقع با بچه‌ها شوخی و مزاح هم می‌کردند،
در مورد اقامه نماز یک ویژگی خاصی داشت،
سعی داشت هنگامی که جماعت نبود نماز خود را در جاهای خلوت و تاریک که افراد کمتر حضور داشتند به جا آورد.
ما آنجا چادرهای زیادی داشتیم، اما ایشان برای نماز و راز و نیاز، چادرهای پرت و دور را انتخاب می‌کرد.
این حالت در طول مدتی که ایشان در لشگر بودند تکرار می‌شد و کار یک بار و دو بار نبود.
بزرگواری خاصی در ایشان بود...

آقاسیدمجتبی حسینی خامنه‌ای زادهٔ ۱۷ شهریور ۱۳۴۸ ، پسر دوم مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمى آقاسیدعلی حسینی خامنه‌ای، است. وی با دختر جناب غلامعلی حداد عادل ازدواج کرده‌است.

ایشان تحصیلات دبیرستان خود را در مدرسه علوی گذراند. نخستین استادان دروس حوزوی او حضرت آيت اللّه العظمى حاج سید محمود هاشمی شاهرودی و پدربزرگوارشان بودند، در سال ۱۳۷۸ برای تحصیلات حوزوی وارد حوزه علمیه قم شد و در کلاس‌های درس حضرات آیات مصباح یزدی، محسن خرازی و صافی گلپایگانی حضور یافت.

حضرت آیت‌الله آقاسیدمجتبی خامنه‌ای در سال ۱۳۷۸ با سرکارخانم زهرا دومین دختر غلامعلی حداد عادل ازدواج نمود که ثمره این ازدواج دو فرزند پسر به نام محمدباقر و محمد امین و یک دختر کوچکتر است.
در خصوص نحوه تولد محمدباقر اظهارنظرهای مختلفی مطرح شده‌است. بی‌بی‌سی این پسر را متولد لندن می‌داند و عنوان کرده در زمان به دنیا آمدن وی، یک بیمارستان در کرایه خانواده خامنه‌ای قرار داشته‌است که هزینه این کرایه بالغ بر ۱ میلیون پوند می‌باشد. غلامعلی حداد عادل، پدر همسر آقاسیدمجتبی خامنه‌ای این ادعا را رد کرده‌است و عنوان کرده فرزند ایشان در بیمارستانی در تهران به دنیا آمده و پزشک زهرا خانم حداد عادل نیز دکترمرضیه وحید دستجردی بوده‌است.
به گفته جناب حداد عادل اوقات آقا سیدمجتبی به مطالعه و فقاهت می‌گذرد.

آقاسیدمجتبی حسینی خامنه‌ای در سال ۱۳۶۵ و زمانی که ۱۷ ساله بود به جبهه رفت و عضو گردان حبیب ابن مظاهر شد که از معروف‌ترین گردان‌های لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله بود.
ایشان در چند عملیات از جمله «بیت‌المقدس ۳» «بیت‌المقدس ۲»، «بیت‌المقدس ۴»، «والفجر ۱۰» و «مرصاد» حضور داشته‌است.
سردار نورعلی شوشتری از فرماندهان دفاع مقدس دربارهٔ حضور وی گفته‌است: «... به دفعات در جبهه نبرد حاضر شدند و در عملیاتهای مختلف شرکت کردند؛
مثلاً یک شب در عملیات «بیت‌المقدس ۳» بود که دیدم «آقا سیدمجتبی» آن جا ظاهر شد. اما در هنگامی که من مشغول صحبت با بی‌سیم و انجام کارهای دیگر بودم، به طرف خط حرکت کردند، من هر چه کردم نتوانستم ایشان منصرف کنم. بعد با فرمانده لشگرشان تماس گرفتم و گفتم: مواظب ایشان باشد...
که در خط شکنی شرکت نکنند. روز بعد که به منطقه رفتم، دیدم آقاسیدمجتبی روی ارتفاعات «قَشَن» جایی که در نوک نقطه دفاعی قرار داشت و در محلی که واقعاً هم تخلیه مجروح از آن جا سخت بود و هم رساندن مهمات و آذوقه خیلی مشکل بود. حضور دارد.

رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای هم اکنون دارای۶فرزند هستند.
نام دخترانشان سرکارخانم بشری و هدی، و نام فرزندان پسرشان آقاسید مصطفی، آقاسیدمجتبی، آقاسیدمسعود و آقاسیدمیثم است. دو تن از فرزندان پسر ایشان۸سال در جبهه های جنگ ایران و عراق حضور داشتند. یکی از دختران ایشان همسر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاه های کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند و دختر دیگر ایشان همسر فرزند آیت الله باقری کنی از اساتید دانشگاه امام صادق علیه‌السلام است.
حضرت آقاسیدمصطفی فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت الله خوشوقت ازدواج کرده است.
حضرت آقاسیدمجتبی داماد جناب دکتر غلامعلی حداد عادل است.
حضرت آقاسیدمسعود نیز با فرزند آیت الله خرازی و خواهر جناب صادق خرازی ازدواج کرده است. حضرت آقاسیدمیثم کوچک ترین فرزند ایشان نیز با دختر حاج آقای لولاچیان از بازاریان متدین ازدواج کرده است.

شخصیت حضرت آیت‌الله آقاسید مجتبی خامنه‌ای

دکترغلامعلی حدادعادل، رئیس سابق مجلس، پدرهمسر آقاسیدمجتبی خامنه‌ای در سال۱۳۹۱
در مصاحبه پاسدار اسلام درباره شخصیت ایشان می‌گوید: «می‌دانم که آقاسیدمجتبی هرگز راضی نیست من درباره او صحبتی بکنم و سخنی بگویم و خودش هم هرگز درباره خودش کمترین سخنی به زبان نمی‌آورد و از خود در برابر تهمت‌ها و اهانت‌ها، دفاعی نمی‌کند. اما می‌دانم که سالهاست در قم درس خارج تدریس می‌کند و اوقات خود را در منزل یا به مطالعه فقه و فقاهت می‌گذارند یا به عبادت. پس از شلوغی‌های بعد از انتخابات سال۸۸، جوانی بود که من او را می‌شناختم و شنیدم که او هم در این قضایا و در تظاهرات و اعتراضات و کارهای پشت صحنه بسیار فعال است. یک روز با او قرار گذاشتم و به دفتر من آمد و با او صحبت کردم و گفتم: این حرف‌هایی که زده می‌شود و این ادعای تقلب در انتخابات، کلاً دروغ است و من اگر مطمئن نبودم، وارد میدان نمی‌شدم. از میان این حرف‌هایی که در سایت‌ها و خیابانها و تلویزیونهای خارجی می‌زنند، دروغ بودن یکی را خیلی راحت‌تر می‌توانم به تو اثبات کنم و آن حرف‌هایی است که راجع به آقاسیدمجتبی می‌زنند. می‌خواهی همین الآن و بدون قرار قبلی، دست تو را بگیرم و به منزل دخترم ببرم و بگویم میهمان دارم و تو ببینی که آقاسیدمجتبی با ۴۰سال سن چه طوری زندگی می‌کند؟
بیا برویم تا ببینی که زندگی ایشان به مراتب از زندگی یک کارمند متوسط شهرستانی ساده‌تر است و آپارتمانی که ایشان دارد با هیچ یک از خانه‌های این آقایانی که خودشان را وسط انداخته‌ و ادعای تقلب را ساخته‌اند قابل مقایسه نیست.
شما حتماً این شایعه را شنیده‌ای که ١/۵میلیون پوندی که بانک‌های انگلیس مسدود کرده‌اند، متعلق به آقاسیدمجتبی است!
‌یا داستان کامیون پر از شمش طلا را که به ترکیه رفته و گفتند متعلق به ایشان بوده است، حتماً شنیده‌ای. اثباتش کاری ندارد. سرزده و همراه هم می‌رویم و زندگی آقاسیدمجتبی را ببینی. البته آن جوان حرفم را قبول کرد، چون مرا می‌شناخت و گفت: می‌دانم این حرف‌ها دروغ است.»

نگاه و بینش حضرت آقاسیدمجتبی کاملا با رهبری همگون و همسوست

درباره تفکر و دید سیاسی آقاسیدمجتبی

ایشان نگاه و بینشش کاملا با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همگون و همسو است.
هر جا تکلیف باشد و دستور رهبر فرزانه انقلاب، ایشان به وظیفه خود عمل می‌کنند. ایشان فعالیت سیاسی ندارند. خیلی درس می‌خوانند و خارج فقه تدریس می‌کنند و در کار خود نیز موفق هستند و خیلی پیچیده‌تر از دروس متداول درس خارج طرح مطلب می‌کنند.»
نباید از خاطر برد که بسیاری از طلاب حوزه علمیه قم بار‌ها فرزندان مقام معظم رهبری را دیده‌اند که بر خلاف نوه و فرزندان دیگر مسئولین نظام بدون هیچ تشریفاتی، البته‌گاه با یک محافظ در سطح فیضیه یا دیگر مدارس علمیه شهر مقدس قم به درس و بحث و تدریس مشغول هستند و به سادگی و با فروتنی در بین مردم به رفت و آمد می‌پردازند. طلاب گرانقدر که هر یک متعلق به یکی از مناطق دور و نزدیک این کشور هستند همچون رسانه‌ای فراگیر، مشاهدات خدشه ناپذیر خود را به گوش اقوام و دوستان و مریدان خویش در همه نقاط ایران رسانده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین «احمد مروی» که از دوران نوجوانی با حضرت آیت الله امام خامنه ای آشنایی و ارتباط نزدیک داشته و از ۱۹ سال پیش تاکنون نیز در مقام معاون ارتباطات حوزه های دفتر مقام معظم رهبری از نزدیک زندگی رهبر فرزانه انقلاب را دیده است، می گوید:
خود آقا دوست ندارند که بستگانشان و مخصوصاً آقازاده هاشان در کارهای اقتصادی باشند، قطعاً این را آقا نمی پسندند. خود اینها هم هیچ رغبتی و هیچ اقبالی ندارند. حالا به هر صورت این جور تربیت شده اند که هیچ اقبالی به این چیزها ندارند.
فرزندانشان بیشتر همین مسائل درس و بحث برایشان مطرح است.
آقازاده ها در دفتر مسئولیتی ندارند. فقط در نشر آثار همکاری دارند.
هیچ کدام از آقازاده ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند. ممحّض در درس و کار طلبگی هستند. درس میخوانند و انصافاً هم درسشان خیلی خوب است. خیلی خوب پیشرفت کرده اند. خود آقاسیدمصطفی که الان سطوح عالیه را در قم تدریس میکنند. ایشان مکاسب و کفایه در قم تدریس می کنند.
و همچنین آقاسید مجتبی تدریس درس خارج فقه انجام می دهند.
سلامت و ساده زیستی مقام معظم رهبری و فرزندان ایشان به گونه ای است که حتی معاندان نظام را نیز به اعتراف وا داشته است به عنوان نمونه عطا الله مهاجرانی از صحنه گردانان اصلی مخالفان نظام در جلسه پرسش و پاسخی که در یکی از دانشگاه‌های انگلیس برگزار شد اعتراف نمود من آیت‌الله خامنه‌ای را خوب می‌شناسم و می‌دانم که در تمام کارنامه‌ اقتصادی خود و اقوامش، نقطه سیاه که هیچ، حتی یک نقطه خاکستری هم نمی‌توان یافت.

نظر شما