شناسهٔ خبر: 44231732 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) لرستان خبر داد:

جمع‌آوری صدقات خانگی با دستگاه‌های کارت‌خوان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به اینکه مأموران جمع‌آوری صندوق صدقات خانگی در استان از روش جدید الکترونیکی برای جمع‌آوری صدقات خانگی استفاده می‌کنند، گفت: این روش با هدف شفاف‌سازی بهتر و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

صاحب‌خبر -

جاسم محمدی‌فارسانی امروز نهم آذرماه در جمع خبرنگاران، اشاره به تخلیه الکترونیکی صندوق صدقات خانگی در این استان، اظهار کرد: در این روش، مأموران جمع‌آوری‌کننده صدقات خانگی از دستگاه‌های کارتخوان یا پوز اندرویدی برای تخلیه الکترونیکی صندوق صدقات خانگی در لرستان استفاده می‌شود این در حالی‌ است که با استفاده از این ظرفیت، صدقات جمع‌آوری شده مستقیما به صندوق امداد ولایت واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود شرایط اقتصادی کنونی در کشور و به تبع آن در لرستان، شاهد افزایش زکات پرداختی مردم به مجموعه امداد لرستان بودیم، میزان زکات جمع‌آوری شده از ابتدای سال‌ جاری تاکنون را ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون شاهد کمک ۹۵ میلیارد تومانی لرستانی‌ها به کمیته امداد لرستان بودیم که پنج میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به صندوق‌های صدقات خانگی در لرستان است.

محمدی‌فارسانی با بیان اینکه به‌کارگیری این روش برای جمع‌آوری صندوق صدقات خانگی در لرستان با هدف شفافیت بیشتر فعالیت‌های مجموعه امداد است، حوزه‌های هزینه‌کرد صدقات خانگی در لرستان را بخش‌های تأمین جهیزیه نوعروسان، مسکن، تهیه اقلام ضروری و ساخت مسکن برای مددجویان این نهاد اعلام کرد و گفت: مضاف بر این در این در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا استفاده از خدمات الکترونیکی مؤثرتر است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به اینکه بخشی از خدمات کمیته امداد استان به مددجویان در بستر فضای مجازی و به شکل الکترونیکی صورت می‌گیرد، اضافه کرد: مددجویان کمیته امداد لرستان در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا برای انجام امورات اداری خود می‌توانند با ورود به صفحه اینترنتی E.emdad.ir نوع خدمت خود را انتخاب کنند.

وی با اشاره به سابقه مردم لرستان در کمک به محرومان، گفت: علاقه‌مندان به مشارکت در کارهای خداپسندانه می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۸۸۷۷* کمک‌های خود را به نیازمندان و فقیران واریز کنند.

انتهای پیام

نظر شما