شناسهٔ خبر: 43570662 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه‌نیوز | لینک خبر

زندگی خوب، کار عالی، درآمد زیاد فقط با فن بیان قوی!

بدون شک این سوالات بارها و بارها در ذهن تان ایجاد شده که چگونه می توانید با صحبت های تان دیگران را تحت تاثیر قرار دهید؟ چگونه ایده خود را به بهترین شکل مطرح کنید؟ چطور پیروز مصاحبه شغلی تان باشید؟ چگونه در سخنرانی هدف تان را برای همه روشن کنید؟

صاحب‌خبر -

در پاسخ همه این سوالات باید بگوییم که داشتن فن بیان قوی چاره کار است. اساسا بسیاری از سخنرانی ها قابل گوش کردن نیستند و به جای این که افراد را به خود چذب کند، بیشتر باعث خستگی آن ها می شوند. احتمالابرییبار هم که شد در چنین جمعی بودید و با خود گفته اید کاش زودتر جلسه سخنرانی تمام شود، حوصله ام از حرف هایش سر رفت، چقدر صحبت می کند، صدایش آزار دهنده است و چیزهایی از این قبیل.

در حقیقت فن بیان هنریست که بسیاری از افراد از آن بی بهره هستند. گاها پیش می آید که آن ها به دلیل نداشتن این هنر، موقعیت های متعدد کاری و ... را در زندگی شان از دست داده اند و یا به هدف خود نرسیده و شکست خورده اند. مدیری را تصور کنید که به دلیل ناتوانی در توضیح پروژه اش نتوانسته قرارداد چندین میلیاردی اش را ببندد یا فردی را در محیط یک شرکت در نظر بگیرید که بخاطر خجالتی بودن نتوانسته ایده خود را مطرح کند و فرد دیگری با یک ایده ضعیف تر جایش را گرفته است. همه این ها ناشی از ضعف و ناتوانی در سخن ‌گفتن است.

موفقیت از شما دور نیست

خجالتی بودن و کم حرفی بیش از حد باعث می شود که توانمندی های شما دیده نشوند. درست است که داشتن تخصص، مهارت و دانش کافی برای موفقیت خوب است ولی کافی نیست. همه ما می ‌دانیم که حتی اگر ایده ‌ها، تولیدات و توانمندی ‌های فوق ‌العاده ‌ای داشته باشیم اما بلد نباشیم آن را با بیان خود به دیگران ارائه کنیم، نتیجه ‌ای نخواهیم گرفت. مطمئناً شما نمی ‌خواهید با این کمبودها یک عمر زندگی کنید و به دنبال راه نجاتی برای خلاصی از آن هستید.

فراموش نکنید که عامل پیروزی انسان ‌های موفق، مهارت‌ های ارتباطی، نحوه صحبت ‌کردن و به صورت کلی هوش اجتماعی آن هاست. به همین دلیل فرقی نمی ‌کند که شما در کدام یک از مشاغل باشید؛ بدون شک به آموزش فن بیان و گویندگی، قدرت سخنوری و سخنرانی و به طور کلی مهارت ‌های خوب صحبت کردن نیاز دارید. اگر می خواهید ارتباطات مؤثری برقرار کنید، تسلط بر آنچه لازم است بگویید و چگونگی بیان آن، فاکتورهای مهمی هستند.

نفوذ کلام شما چقدر است؟

تکنیک های بی شماری در مورد هنر نفوذ کلام و قانع کردن دیگران وجود دارد. هر فردی باید تا حدی با فنون سخنرانی و نفوذ کلام آشنایی داشته باشد. چرا که تقریبا هر فرد در زندگی‌ خود در شرایطی قرار می ‌گیرد که باید برای جمعی صحبت کند، بخواهد از عقایدش دفاع کند یا لازم باشد کسی را متقاعد نماید. پس چه بهتر که برای آن شرایط و موقعیت ها خودتان را آماده کنید تا بتوانید به بهترین نتایج دست پیدا کنید. کارکنان در شرکت ها با هر سمتی که داشته باشند، معمولا بر اساس توانایی سخنرانی در جمع و مهارت ‌های ارتباطی شان رتبه بندی می ‌شوند و هر چه بیشتر از این مهارت برخوردار باشند، بیشتر پیشرفت می ‌کنند. نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران می‌ تواند در کار و زندگی ‌تان یا حتی در دنیا تغییرات بزرگی را به وجود بیاورد؛ پس بد نیست که به فکر شرکت در دوره فن بیان بیافتید.

حتما با افرادی برخورد کردید که آن چنان بد و ناخوشایند صحبت می کنند که پیام حاصل از کلام را به طور کلی از بین می برند. قطعا دل تان نمی خواهد که مثل آن ها حتی نتوانید منظورتان را به دیگران برساندی! پس کافیست در صحبت کردن کیفیت، لحن، حالت بیان و صدای تان را به بهترین شکل استفاده کنید. همواره اعتماد به نفس داشته باشید و بدانید افرادی که با آن ها در حال صحبت یا سخنرانی هستید دقیقا انسان هایی مثل خود شما هستند! اگر موضوعی به نظر خودتان ارزش بیان کردن ندارند مطمئن باشید که برای دیگران هم همین گونه است.

برای داشتن زندگی بهتر روی بیان تان کار کنید

اما شما از فن بیان چه می دانید؟ بگذارید کمی بیشتر در اینباره بگوییم. فن بیان یعنی بدانید چه چیزی را در چه جایی، با چه حالتی و به چه کسی می گویید. اگر بخواهیم یک تعریف کلی از فن بیان داشته باشیم می توانیم بگوییم فن بیان یعنی توانایی خوب صحبت کردن؛ یعنی بتوانید تمامی اجزای ارتباطی خود را به کار بگیرید و بهترین پیام را به مخاطبانتان منتقل کنید و دقیقا به هدف مورد نظرتان برسید. البته نوعی دیگر از تعریف فن بیان وجود دارد آن هم این است که بدانید متناسب با موقعیت و مخاطبان تان صحبت کنید. اگر به دنبال برقراری یک ارتباط خوب با دوستان و اطرافیان تان هستید و می خواهید روابط عمومی خوبی داشته باشید، منظور خود را به خوبی به مخاطبان تان منتقل کنید و همچنین کاری کنید که سایرین از هم نشینی و هم صحبتی با شما لذت ببرند باید فن بیان خوبی داشته‌ باشید.

مهارت‌ های ارتباطی، سخنرانی و فن بیان به عنوان یک ابزار بسیار کابردی و ضروری باید آموزش دیده شوند. برهمین اساس افراد این موضوعات را به صورت علمی و اصولی فرا می ‌گیرند در بسیاری از موارد از دیگران جلوتر هستند و بسیاری از مشکلات را به سادگی حل خواهند کرد. این افراد در موقعیت‌ هایی مثل صحبت در جمع و یا سخنرانی، نه تنها نگران و ناتوان نیستند، بلکه به سادگی توانمندی خود را بروز می‌ دهند.

اگر شما هم به دنبال رهایی از نگرانی های سخنوری و فن بیان هستید نیازی نیست راه دور بروید، دوره آموزش فن بیان می تواند به پیشرفته تر شدن مهارت ها ارتباطی تان کمک کند. حتما می پرسید کجا می توانم این مهارت ضروری را به خوبی و با نتیجه تضمینی دریافت کنم. باید بگوییم که دوره های آموزش فن بیان موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با بهترین اساتید و جدیدترین متدهای آموزشی روز دنیا در اختیار شما هستند. علاوه بر آموزش مهارت های کلامی، برقراری ارتباط موثر و فن بیان فوق العاده، پس از اتمام دوره گواهینامه فن بیان معتبر و دارای ارزش ویژه ای به فراگیران اعطا خواهد شد.

ویژگی مردان آبان را بدانید عکس لو رفته قبل از عمل ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا روغن نباتی هم نایاب شد / آیا روغن هم سهمیه بندی می شود؟ وام فوری ۱۰۰میلیونی بدون ضامن +جزئیات جدید پیش بینی قیمت سکه /سکه شدیدا ارزان شد زمان واریز یارانه 120 هزارتومانی مشخص شد +جزئیات جدید کدام مشترکان مشمول برق رایگان هستند؟ شرط بندی بر سر ریحانه پارسا ! تشخیص فوری کرونا با این دستگاه جدید +عکس تجاوز تتلو به دختر 14 ساله لو رفت ! + فیلم تجاوز سوپرایز رضا قوچان نژاد برای پسرش + عکس جدید

نظر شما