شناسهٔ خبر: 35270013 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنو | لینک خبر

پمپئو: ترامپ بدون هیچ پیش‌شرطی می‌تواند با روحانی در سازمان‌ملل دیدار کند

وزیر خارجه و وزیر خزانه داری ایالات متحده در کنفرانس خبری مشترک بر عدم وجود پیش شرط برای دیدار دونالد ترامپ و حسن روحانی در سازمان ملل تاکید کردند.

صاحب‌خبر -
 وزیر خارجه و وزیر خزانه داری ایالات متحده در کنفرانس خبری مشترک بر عدم وجود پیش شرط برای دیدار دونالد ترامپ و حسن روحانی در سازمان ملل تاکید کردند.

 مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا طی کنفرانس خبری مشترک با استیون منوشین وزیر خزانه‌داری این کشور تاکید کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌تواند در سازمان ملل با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران بدون هیچگونه پیش‌شرطی دیدار کند.

پمپئو در پاسخ به سوالات متعدد خبرنگاران در خصوص اخراج جان بولتون از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که برکناری وی به معنای تغییر سیاست خارجی آمریکا و حرکت به سوی تسهیل موضع علیه ایران نیست.

گفتنی است روز گذشته ترامپ طی پیامی توئیتری از برکناری جان بولتون از سمتش خبر داد. وی در این پیام نوشت شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید نیازی به خدمات او وجود ندارد. من و برخی از افراد دیگر در دولت با بعضی از پیشنهادهای وی به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که او صبح امروز این کار را کرد. از جان بابت خدماتش بسیار متشکرم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.

منوشین نیز در اظهاراتش احتمال دیدار ترامپ و حسن روحانی را رد نکرد و تاکید کرد که رییس جمهور آمریکا به وضوح اعلام کرده که از دیدار بدون پیش شرط با رییس جمهور ایران استقبال می کند.

برچسب‌ها:

نظر شما