روزنامه جام‌جم

«روز قبل« آمار اخبار در: شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ »روز بعد»
برو به: امروز (۱۹ بهمن ۱۴۰۱)
فیلد خبری مقدار مطلوبیت
کل اخبار ۹ -
تیتر ۵۰ کلمه (متوسط ۵٫۵۶ کلمه در هر خبر)
91
۴۹۳ نویسه (متوسط ۵۴٫۷۸ نویسه در هر خبر)
83
خلاصه ۹۳۱ کلمه (متوسط ۱۰۳٫۴۴ کلمه در هر خبر)
0
۸٬۴۱۴ نویسه (متوسط ۹۳۴٫۸۹ نویسه در هر خبر)
0
بدنه ۸٬۷۱۰ کلمه (متوسط ۹۶۷٫۷۸ کلمه در هر خبر)
70
۸۶٬۰۱۹ نویسه (متوسط ۹٬۵۵۸ نویسه در هر خبر)
31
تعداد کلیدواژه ۰ (متوسط ۰ کلیدواژه در هر خبر)
0
خبرهای عکس‌دار ۹
100
اخبار تغییر یافته ۱
72
اخبار حذف شده ۰
100
خبر بر حسب سرویس
سیاسی ۲ خبر
اجتماعی ۱ خبر
فرهنگی ۵ خبر
روزنامه ۱ خبر

آخرین اخبار روزنامه جام‌جم

 • ستاره‌ای که یادمان رفته بود ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۹:۲۱ [روزنامه جام‌جم]

  کریم باوی؛ برخلاف قوانین فیزیک

  ستاره‌ای که یادمان رفته بود

  اوایل دهه80 بود، در گوشه تحریریه ما نشسته بود و داشت مصاحبه می‌کرد. با خودش دو پسر نوجوان هم آورده بود که می‌گفت شاگردم هستند. با ته لهجه جنوبی، شیرین و با هیجان از خاطراتش می‌گفت، از روزی می‌گفت که تنها بعد از یک بازی با شاهین به تیم‌ملی دعوتش کرده بودند، از روزهایی که بالاتر از همه می‌پرید.

 • جنگ‌سرد رسانه‌ای علیه زنان‌خانه‌دار ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۹:۰۵ [روزنامه جام‌جم]

  وقتی خانه‌داری به کاری دست‌چندم تنزل داده می‌شود

  جنگ‌سرد رسانه‌ای علیه زنان‌خانه‌دار

  تصور کنید یک روز زن یا مادر، صبح زودتر از بقیه اهل خانه از خواب بیدار نشود، یکراست به آشپزخانه نرود و میلش نکشد که صبحانه را آماده کند. بعد درحالی‌که سینک آشپزخانه پر از ظرف‌های چرک شب پیش است به آنها بی‌اعتنایی کند و یک گوشه بنشیند و سرش به کار خودش باشد، یا یک لقمه نان و پنیر بپیچد و خودش مشغول خوردن شود. حالا فرض کنید همین بانو برای ظهر هم چنین برنامه‌ای داشته باشد و بخواهد دوباره دست روی دست بگذارد و بچه‌ها یا شوهر هم هرچه غر زدند خودش را به نشنیدن بزند. اکنون تصور کنید در این بلبشو، کلی لباس نشسته هم در ماشین لباسشویی یا گوشه حمام تلنبار شده باشد و اهل خانه نتوانند برای خروج از منزل لباس دلخواه خود را بپوشند.

 • آژیرقرمز آلودگی‌هوا در تهران ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۸:۵۴ [روزنامه جام‌جم]

  تهران، خاکستری‌تر از همیشه

  آژیرقرمز آلودگی‌هوا در تهران

  هوای تهران در وضعیت قرمز هشدار قرار گرفته و راه نفس کشیدن را برای تهرانی‌ها بسته است. با آن‌که چند روزی باران هوای شهر را پاکیزه و نفس را مهمان ریه‌های شهروندان کرده‌بود، با توقف بارش‌ها اما یکباره حجم هوای آلوده به ریه مردم شهر سرازیر شد تا دوباره ماجرای آلودگی هوا به خبر اول خبرگزاری‌ها تبدیل شود. براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، روز جمعه وضعیت هوای تهران با رسیدن به عدد۱۵۵ به رنگ «قرمز» درآمد که معنا و مفهوم آن این است هوا برای همه گروه‌ها آلوده است. این آلودگی‌ها سبب شد کمیته اضطرار برای بررسی وضعیت هوا تشکیل شود و دوباره راهکار تکراری و موقت کاهش آلودگی هوا یعنی تعطیلی مدارس اجرایی شود و بار دیگر مادران شاغل با این تعطیلی‌های ناگهانی برای مدیریت نگهداری فرزندان دچار مشکل شدند.

 • تلویزیون خانه مستندسازان است ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۸:۴۴ [روزنامه جام‌جم]

  رئیس سازمان صدا و سیما:

  تلویزیون خانه مستندسازان است

  جشنواره تلویزیونی مستند با برگزاری شش دوره، دیگر به عنوان فضایی موثر و تعیین‌کننده در حوزه مستندسازی و معرفی استعدادهای تازه شناخته می‌شود. این رویداد بستری گسترده برای دیده شدن آثار مستند را فراهم می‌کند و همچنین به شاخه‌های کمتر توجه شده در حیطه مستند همچون عکس، نگارش و... توجه دارد.

 • صدایی که انقلابی ماند ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۸:۳۳ [روزنامه جام‌جم]

  اسفندیار قره‌باغی متولد بهمن و عاشق انقلاب‌ اسلامی

  صدایی که انقلابی ماند

  اسفندیار قره‌باغی، «نغمه‌خوان انقلاب» از چهره‌های حرفه‌ای عرصه موسیقی کشور بود که همواره خود را مقید به ارائه آثار ارزشی و با مفهوم برای جامعه می‌کرد. او که برخاسته از خانواده‌ای مذهبی با گرایش ملی‌گرایانه بود، طی پنج دهه فعالیت هنری، همواره صدایش را وقف ایران و آرمان‌های انقلاب اسلامی کرد. در ادامه بخشی از دیدگاه‌های این خواننده فقید به عرصه موسیقی را که از زبان اوست، مرور می‌کنیم تا از لابه‌لای سخنانش با اندیشه و نگاه او آشنا شویم:

 • تزویر ژرمن‌ها ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۸:۱۸ [روزنامه جام‌جم]

  تزویر ژرمن‌ها

  طی روزهای اخیر، شاهد افشای یک عملیات کودتای ناکام در سرزمین ژرمن‌ها بودیم. این کودتا درست زمانی اتفاق افتاد که آلمان، به یکی از اصلی‌ترین بازیگران مداخله‌گر در امور داخلی سایر کشورهای دنیا تبدیل شده است. مقامات آلمانی در پارلمان این کشور(بوندس تاگ) و دولت ائتلافی، به صورت مداوم به طبل آشوب و اغتشاش در ایران می‌کوبند و دستگاه‌های تبلیغاتی آنها از هیچ‌گونه اقدامی در راستای وارونه‌نمایی حقایق و واقعیات جاری در ایران فروگذار نیستند. در تازه‌‌ترین اقدام مداخله‌جویانه، وزارت خارجه آلمان در پی اجرای حکم یکی از بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر، سفیر ایران را فراخوانده است. با این حال، کودتای اخیر در آلمان اساسا به مذاق ژرمن‌ها خوش نیامده است. گویا کودتا و اغتشاش در دیگرکشورها خوب، اما در آلمان بد است!

 • شکست ائتلاف‌های‌منطقه‌ای علیه قلب‌مقاومت ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۸:۱۱ [روزنامه جام‌جم]

  چرا آمریکا نمی‌تواند اتحاد منطقه‌ای علیه ایران ایجاد کند؟

  شکست ائتلاف‌های‌منطقه‌ای علیه قلب‌مقاومت

  جنگ‌ترکیبی، صدور قطعنامه و اعمال تحریم‌های روزانه علیه ایران هم واشنگتن را اقناع نکرده و حالا آمریکا و رژیم‌صهیونیستی به دنبال این هستند برای مقابله با ایران یک اتحاد منطقه‌ای همراه کشورهای عربی ایجاد کنند؛ مسأله‌ای که تاکنون موفقیت‌آمیز نبوده است. در این سمت ماجرا هم مکانیسم تحریم همچنان فعال است؛ مثلاً روز پنجشنبه آمریکا برای ادامه رویکرد سیاست فشار حداکثری علیه تهران ۲۶شرکت و پنج فرد را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد و وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا کرد شبکه‌ای را که با دور زدن تحریم‌های نفتی اعمال شده علیه ایران میلیون‌ها دلار درآمد برای نیروی قدس سپاه تولید می‌کرد، در فهرست سیاه قرار داده است. بر اساس ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا، شبکه یاد شده تحت رهبری تاجر ترکیه‌ای به نام سیتکی آیان فعالیت می‌کرده و قرارداد‌های بین‌المللی برای فروش نفت ایران به مشتریان خارجی، صادرات نفت ایران، پولشویی و تامین منافع نفتی ایران و نیروی قدس ایجاد کرده بود.

 • 23مجموعه تلویزیونی در حال آماده‌سازی است ۱۴۰۱-۰۹-۱۹ ۰۷:۵۰ [روزنامه جام‌جم]

  رئیس سازمان صداوسیما در جمع خبرنگاران:

  23مجموعه تلویزیونی در حال آماده‌سازی است

  پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما در اختتامیه ششمین جشنواره تلویزیونی مستند در جمع خبرنگاران به پرسش‌های آنان پاسخ داد. جبلی در جواب پرسشی مبنی بر سریال‌های تازه سیما بیان کرد: بیش از ۲۳مجموعه تلویزیونی در حال آماده‌سازی اعم از مرحله نگارش، تولید و... است. البته عمده آنها نگارش‌شان به پایان رسیده است. برای نوروز و ماه رمضان هم تدارک ویژه‌ای در حال انجام است تا با مجموعه‌های متناسب در خدمت مردم عزیزمان باشیم. رئیس رسانه‌ملی درباره روشن شدن تکلیف پخش برخی سریال‌ها نظیر سرزمین کهن، رعدوبرق و عاشورا هم گفت: امیدواریم به سرانجام برسند. مینی‌سریال الف ویژه عاشورا هم کارهای نهایی‌اش انجام شده و دوستان دارند برای زمان مناسب پخش آن تصمیم‌ می‌گیرند. بنا بود این مینی‌سریال در محرم و صفر در کنداکتور قرار گیرد اما نهایی نشد.

 • صفحه اول روزنامه جام‌جم ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ [روزنامه جام‌جم]

  صفحه اول روزنامه جام‌جم