همه‌ی خبرهای امروز
 • فرهنگ و هنر ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  فرهنگ و هنر

 • سیاه نمایی ایران شهرت نمی‌آورد ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  واکنش رئیس سازمان سینمایی به حواشی کن 2022

  سیاه نمایی ایران شهرت نمی‌آورد

 • اخبار ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  اخبار

 • حمله به مونالیزا با کیک خامه‌ای ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  حمله به مونالیزا با کیک خامه‌ای

 • ابهام بزرگ؛ سیدجلال و پرسپولیس در پایان خط ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  گل‌محمدی 3 بازیکن را خط زد و خیلی زود نظرش عوض شد

  ابهام بزرگ؛ سیدجلال و پرسپولیس در پایان خط

 • اتفاق ویژه؛ جشن قهرمانی استقلالی‌ها ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  هفته سی‌ام لیگ برتر امشب آغاز می‌‌شود

  اتفاق ویژه؛ جشن قهرمانی استقلالی‌ها

 • «عنکبوت» علیه مقدسات ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  اعتراض وزیر ارشاد و سازمان سینمایی به جایزه سیاسی کن

  «عنکبوت» علیه مقدسات

 • ۲۵۷ مورد «آبله میمون» در ۲۳ کشور شناسایی شد ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  ۲۵۷ مورد «آبله میمون» در ۲۳ کشور شناسایی شد

 • کوتـاه از کرونــا ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  کوتـاه از کرونــا

 • 7 نفر در متروپل مدفون هستند ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  7 نفر در متروپل مدفون هستند

 • هنر، صورت مناسبی برای رساندن معنای دین ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد

  هنر، صورت مناسبی برای رساندن معنای دین

 • پنج رویـــداد جهان ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  پنج رویـــداد جهان

 • سوژه ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  سوژه

 • دارونامه، مرجع ملی پزشکان در تجویز داروست/ در ایران دو برابر متوسط جهانی دارو تجویز می شود ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [سازمان غذا و دارو]

  دارونامه، مرجع ملی پزشکان در تجویز داروست/ در ایران دو برابر متوسط جهانی دارو تجویز می شود

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه متوسط تجویز دارو در جهان یک و نیم قلم است، گفت: در ایران دو برابر متوسط جهانی دارو تجویز می شود. دارونامه، مرجع ملی پزشکان در تجویز داروست.

 • کامرانی‌فر: می‌خواهیم با اروگوئه در مونته ویدئو بازی کنیم ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  زمان سفر شاگردان اسکوچیچ به قطر مشخص شد

  کامرانی‌فر: می‌خواهیم با اروگوئه در مونته ویدئو بازی کنیم

 • «زنی در دو چهره» روی صحنه تئاتر سپند ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  «زنی در دو چهره» روی صحنه تئاتر سپند

  دنیای ‌اقتصاد : نمایش «زنی در دو چهره» به نویسندگی و کارگردانی پندار اکبری از امروز سه‌‌‌شنبه در پردیس تئاتر سپند روی صحنه می‌رود.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پرسش امروز

  میانبر حل معضل ریزگردها

  پدیده ریزگردها طی سال‌های اخیر، در بخش‌‌‌های اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و امنیتی، کشورمان را با چالش‌‌‌های جدی روبه‌رو کرده است. بسیاری از تحلیلگران معتقدند، بی‌‌‌هیچ اغراقی مدیریت این چالش، نیازمند اقداماتی در سطح فراملی و منطقه‌‌‌ای است. اگرچه بخشی از مساله ریزگرد به مجموعه‌‌‌ای از اقدامات داخلی نیازمند است که دولت ایران باید آنها را به فوریت و با کیفیت انجام دهد، اما بخش بزرگ‌تر این مساله، در جایی ورای مرزهای ایران قرار گرفته و نیازمند تصمیم و اقدام همسایگان ایران است. یک پیشنهاد به سیاستگذار برای مهار ریزگردها در کشور، این است که ایران، عربستان، ترکیه، عراق، سوریه، اردن و کشورهایی از این دست، در یک پیمان مشترک گردهم آمده و اقداماتی هماهنگ برای مهار این وضعیت انجام دهند. پیشنهادهای دیگری نیز وجود دارد که سعی شده است، در پرونده امروز باشگاه اقتصاددانان زیر ذره‌‌‌بین قرار بگیرند.

 • رفاقت جبلی و طهماسب پابرجاست ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  مشاور کارگردان «مهمونی»:

  رفاقت جبلی و طهماسب پابرجاست

  دنیای ‌اقتصاد : غیبت حمید جبلی در مجموعه «مهمونی» به عنوان یار قدیمی ایرج طهماسب در همه این سال‌ها باعث شد به شائبه اختلاف میان این دو هنرمند دامن زده شود. اما مجید توکلی مشاور طهماسب در مجموعه «مهمونی» در گفت‌‌‌وگویی با برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش به بخشی از این حاشیه‌‌‌ها پاسخ داد.

 • راه‏‏‌حل استارت‌آپی برای مدیریت آلودگی ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  راه‏‏‌حل استارت‌آپی برای مدیریت آلودگی

  کتایون سپهری /فعال حوزه استارت‌آپ‏‏‌ها در دهه‌‌‌های اخیر، با توجه به تحولات مختلف اقتصادی، اجتماعی و فناورانه، مانند افزایش شهرنشینی، تغییر الگوی مصرف و میزان مصرف‌‌‌گرایی و افزایش نفوذ و بهره‌‌‌گیری از فناوری‌‌‌های نوین، چالش‌‌‌ها و مسائل جدیدی در سبک زندگی و محیط‌‌‌زیست پدیدار شده است. کمبود منابع آبی پایدار، تغییرات آب‌وهوایی، آلودگی‌‌‌ هوا، ایمنی و امنیت غذایی و پسماند در دهه‌‌‌های اخیر به مسائلی کلیدی تبدیل شده‌‌‌اند که آینده و بقای ما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. با این حال، این چالش‌‌‌ها در نوع خود، پارادایم جدیدی از زندگی را رقم زده‌اند که مملو از فرصت‌‌‌ها و الگوهای نوین کسب‌وکار هستند.

 • تبریک شهاب حسینی به برنده ایرانی جشنواره کن ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  تبریک شهاب حسینی به برنده ایرانی جشنواره کن

  هنرآنلاین : شهاب حسینی، با ارسال پیام تبریک به بازیگر ایرانی برنده جایزه جشنواره کن، توضیحاتی درباره فیلم «عنکبوت مقدس» ارائه کرد.

 • «مونالیزا» کیک ‏‏‌مالی شد ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  «مونالیزا» کیک ‏‏‌مالی شد

  ایسنا : مردی در لباس یک پیرزن در موزه لوور روی نقاشی معروف «مونالیزا» اثر لئوناردو داوینچی کیک مالید. خوشبختانه کیک با شیشه‌‌‌ای که از آثار داوینچی در موزه لوور پاریس محافظت می‌کند، برخورد کرده و آسیبی به این نقاشی گران‌قیمت وارد نشده است.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ایجاد شهرک صنعتی تخصصی دانش‌بنیان در فارس

  دنیای اقتصاد - محمد صداقت - شیراز : مدیر شرکت شهرک‌‌‌های صنعتی استان فارس از فراهم کردن بسترهای لازم برای تولید محصولات دانش‌‌‌بنیان در شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی استان به منظور تحقق تولید دانش‌‌‌بنیان، تسهیل امور واحدهای صنعتی دانش‌‌‌بنیان و ارائه امکانات و مشوق‌‌‌ها خبر داد.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  زنان به زودی به ورزشگاه می‌روند

  ايسنا : سینا کلهر، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار امیدواری کرد زنان به زودی راهی ورزشگاه‌ها شوند: «این مساله خیلی زود حل می‌شود. در بخش ملی موضوع حل شده و در بخش باشگاهی نیز فعالیت‌ها به خوبی پیش خواهد رفت. اگر ماجراهای مشهد نیز به خوبی پیش می‌رفت و زیرساخت‌ها وجود داشت در آنجا نیز شاهد حضور بانوان در ورزشگاه بودیم. بزرگ‌ترین مانع ما در حال حاضر نبود زیرساخت‌هاست و حقیقتا فضاهای ورزشی کشور و به ویژه ورزشگاه‌ها فضای مناسبی برای بانوان و خانواده‌ها نیست و از امکاناتی که بتوانیم به خوبی پذیرای آنها باشیم برخوردار نیستیم و امیدوار هستیم پس از تصویب ضوابط ورود قانون‌مند بانوان و خانواده‌ها به اماکن ورزشی به ویژه ورزشگاه‌ها، بتوانیم این دغدغه ورزش کشور را حل کنیم.»

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  اعلام آمادگی ۳۰ هزار همدانی برای اهدای عضو

  دنياي اقتصاد - همدان- مجيد ملكيان : مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان همدان از اهدای عضو ۲۰۰ همدانی خبر داد و گفت: ۳۰ هزار نفر از استان همدان در سامانه انجمن اهدای عضو ثبت‌‌نام کردند.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  معرفی طرح‌‌‌های تاثیرگذار در توسعه آذربایجان شرقی

  دنیای اقتصاد - تبریز - رعنا نیک‌رفتار : رئیس اتاق تبریز گفت: شاخص‌‌‌های اقتصادی آذربایجان شرقی در وضعیت چندان خوبی قرار ندارند. یونس ژائله در هشتاد و چهارمین نشست شورای گفت‌‌‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی اظهار کرد: آذربایجان شرقی و تبریز به ‌‌‌لحاظ ژئوپلیتیک نقش بسیار مهمی دارد و وجود بیش ‌‌‌از ۴۰۰۰ واحد صنعتی در قسمت‌‌‌های مختلف شامل فولاد، پتروشیمی، تراکتورسازی، ماشین‌‌‌سازی، قطعه‌‌‌سازی، چرم و کفش، صنایع غذایی و همچنین وجود معادن مس و طلا نشان‌‌‌دهنده‌‌‌ ثروتمندی و غنی بودن این استان است.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  نگرش صنعتی در ذوب‌آهن

  طرح ذوب‌آهن برای توسعه ظرفیت ۴ تا ۶ میلیون تن بود. ذوب آهن چون در مرکز ایران قرار داشت و معادن هم در استان یزد و کرمان و جاهای دیگر بودند، مواد اولیه را اعم از زغال، سنگ آهن، آهک و... تامین می‌کردند. بنابراین طبیعی بود که ظرفیت ذوب آهن را به ۹/ ۱میلیون تن برسانیم و سپس هم باید به ظرفیت ۴میلیون تن می‌رسید که انجام نشد. ذوب آهن از لحاظ اقتصادی و هم به خاطر دانش وسیعی که داشت دیگر نیازی به افزایش نیروی انسانی نداشت.

 • کارآفرین و رئیس و مدیرارشد اجرایی سابق «گروه بین‌المللی آمریکایی» ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  کارآفرین و رئیس و مدیرارشد اجرایی سابق «گروه بین‌المللی آمریکایی»

  باب بنموشه، کارآفرین و رئیس و مدیر ارشد اجرایی سابق «گروه بین‌المللی آمریکایی» بود. وی در دوران مدیریت این مجموعه توانست سود سالانه آن را تا ۶۰درصد بهبود بخشد. وی در ۲۹می ۱۹۴۴ در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و در ۱۹۶۲ از آکادمی نظامی نیویورک و چهار سال بعد از دانشگاه آلفرد فارغ‌التحصیل شد. از ۱۹۶۶ به مدت دو سال در ارتش حضور یافت و در بخش ارتباطات این نهاد در کره خدمت کرد. پس از آن به‌عنوان مشاور به «آرتور دی لیتل و دانش اطلاعات» پیوست و در ۱۹۷۵ به «گروه سیستم‌های چیس منهتن» رفت.

 • استون موسس «واتراستونز» ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  استون موسس «واتراستونز»

  روح‌اله حاتمی : سر تیم واتراستون بازرگان و نویسنده بریتانیایی و موسس «واتراستونز» شرکت خرده‌فروشی زنجیره‌ای کتاب در بریتانیاست؛ شرکتی که در نوع خود بزرگ‌ترین خرده‌فروشی زنجیره‌ای در اروپا به شمار می‌رود. واتراستون در ۳۰ می ۱۹۳۹ در گلاسکو اسکاتلند به دنیا آمد؛ اما در ناحیه کروبوروی انگلستان بزرگ شد و در مدرسه تن بریج انگلیس و کالج سنت کاترین کمبریج تحصیلات خود را ادامه داد.

 • اصلاحات ناتمام ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ماهیت دولت و تحولات ساختاری آن در عصر امیرکبیر

  اصلاحات ناتمام

  پس از جلوس ناصرالدین‌شاه و صدراعظمی امیرکبیر، هیچ‌گونه وجهی به خزانه دولت نرسید. ازطرف دیگر، بار مخارج بسیار سنگین شد. لشکریانی که در میدان جنگ خراسان بودند، برای تامین وضع خود کاملا به کمک حکومت مرکزی متکی بودند و دولت هم فاقد اعتبار لازم بود که یگانه وسیله اطمینان و استقرار به شمار می‌رفت. واتسون اضافه می‌کند شاید هیچ مستوفی دچار وضع دشوارتر از آنچه امیرکبیر در ابتدای سال ۱۸۴۹ میلادی با آن گرفتار شده بود، هرگز نشده باشد، امیرکبیر برای سر و سامان دادن به این وضعیت به اصلاحاتی دست زد. به‌طور کلی، اصلاحات اقتصادی و مالی امیرکبیر بر دو پایه اصلی قرار داشت: یکی کاستن خرج دولت و دیگری افزایش عایدات دولت.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  مرغ همسایه، «واقعا» غاز است!

  دنياي اقتصاد : حجت‌الله بهمنی، مدیر روابط عمومی سازمان لیگ از رسانه‌ها انتقاد کرده که چرا بی‌نظمی‌های رخ داده در اروپا را نمی‌بینند و فقط از مسوولان ایرانی انتقاد می‌کنند! این بخش از سخنان آقای بهمنی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم را بخوانید: «من از رسانه‌ها گلایه‌ای دارم. همه سازمان لیگ را بابت برگزاری جشن قهرمانی نساجی در جام حذفی سرزنش کردند که چقدر بی‌نظم بود و چرا به جای سه نفر، هفت نفر مدال توزیع کردند. همیشه برای ما مرغ همسایه غاز است و چنان از نظم فوتبال اروپا می‌نویسیم که انگار آنها اصلا دچار اشتباه نمی‌شوند. اگر ماجرای فینال لیگ قهرمانان اروپا که ۱۵ هزار هوادار لیورپول بدون بلیت در ورزشگاه حاضر شدند در ایران اتفاق می‌افتاد چه می‌شد؟ ما با این هزینه‌های سنگین همین مراسمی هم که برگزار می‌کنیم از نظر کیفیت با اروپایی‌ها برابری می‌کند و نسبت به آنها چیزی کم نداریم.» خدمت آقا مدیر عرض کنیم؛ اینکه شما منتظر باشید یک ناهنجاری در فوتبال اروپا رخ بدهد و به سرعت انبوه بی‌نظمی‌های فوتبال ایران را به کمک آن توجیه کنید، راهی به خطاست. بله؛ همه جای دنیا اشتباه پیش می‌آید، اما صادقانه بگویید آیا معدل کلی نظم و انضباط در برگزاری بازی‌ها و مراسم مختلف، در ایران با اروپا قابل مقایسه است؟ باور کنید در این قبیل موارد مرغ همسایه واقعا غاز است. اینکه نگاه‌مان فقط به کاستی‌های بین‌المللی باشد، باعث می‌شود در رفع نقاط ضعف داخلی اهتمام کافی را نداشته باشیم.