همه‌ی خبرهای امروز
 • همه چیز درباره افزایش حقوق سربازان ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [ایسکانیوز]

  همه چیز درباره افزایش حقوق سربازان

  رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی کل کشور (فراجا) با تشریح صفر تا صد افزایش حقوق سربازان، اعطای سلیقه‌ای درجه به سربازان برای کم یا زیاد شدن حقوق را تکذیب کرد.

 • میهمان ویژه عمان ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  میهمان ویژه عمان

 • رئیس جمهور فردا در رأس هیأتی بلندپایه راهی عمان می‌‌شود ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  رئیس جمهور فردا در رأس هیأتی بلندپایه راهی عمان می‌‌شود

 • 128 گونه جانوری در خطر انقراض ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  128 گونه جانوری در خطر انقراض

 • غرفه به غرفه با اهالی کتاب ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  آیت الله رئیسی در آخرین روز از برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد

  غرفه به غرفه با اهالی کتاب

 • خصوصی‌سازی تغییر ریل می‌دهد ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  وزیر اقتصاد در نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران:

  خصوصی‌سازی تغییر ریل می‌دهد

 • پنج رویـــداد جهان ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  پنج رویـــداد جهان

 • انتقام‌گیری به سبک پوتین ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  روسیه در پی درخواست پیوستن فنلاند به جبهه ناتو خط لوله انتقال گاز به این کشور را بست

  انتقام‌گیری به سبک پوتین

 • نفس‌های آخر ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  رمزگشایی از یک دیدار در آلبانی

  نفس‌های آخر

 • زمان واریز مابه‌التفاوت‌ «حقوق‌» بازنشستگان اعلام شد ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  زمان واریز مابه‌التفاوت‌ «حقوق‌» بازنشستگان اعلام شد

 • کوتـاه از کرونــا ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  کوتـاه از کرونــا

 • وزارت بهداشت: مورد مشکوک به «آبله میمون» در ایران نداشته‌ایم ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  وزارت بهداشت: مورد مشکوک به «آبله میمون» در ایران نداشته‌ایم

 • ضریب جینی به کمترین سطح پس از انقلاب می‌رسد ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  برآورد یک مرکز پژوهشی از تأثیر یارانه‌های جدید

  ضریب جینی به کمترین سطح پس از انقلاب می‌رسد

 • حقوق سربازان 115 درصد افزایش یافت ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  حقوق سربازان 115 درصد افزایش یافت

 • عقد قرارداد محرمانه نیم میلیارد یورویی با یک شرکت خارجی ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی نفت در گفت و گو با «ایران» خبر داد

  عقد قرارداد محرمانه نیم میلیارد یورویی با یک شرکت خارجی

 • فساد در خصوصی‌سازی را اصلاح‌ می‌کنیم ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  رئیس جمهور ضمن انتقاد از واگذاری‌های غیرمنطقی و خلاف قانون در گذشته عنوان کرد

  فساد در خصوصی‌سازی را اصلاح‌ می‌کنیم

 • روزنوشت‌هایی از دل معرکه جنگ ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  مراسم رونمایی کتاب «ستاره‌های سوخته» به روایت «گلعلی بابایی» برگزار شد

  روزنوشت‌هایی از دل معرکه جنگ

 • سفر بهاری به روستای زمستانی ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  چرا «سوها» برای مسافرت خرداد پیشنهاد می‌شود؟

  سفر بهاری به روستای زمستانی

  دنياي اقتصاد : اردیبهشت گرچه همه مناطق در ایران برای سفر مناسب هستند اما به خرداد که می‌‌رسیم سفر کردن به مرکز و جنوب ایران با افزایش دما و گرمای بیش از حد اندکی دشوار می‌شود، مگر آنکه کسانی باشند که خودشان را با این چالش سازگار کنند تا تجربه سفر به مقصدی خلوت را داشته باشند. در خرداد ماه غرب و شمال غرب ایران طرفداران بسیار دارد که یکی از جذاب‌ترین آنها استان اردبیل است. در این استان انواع و اقسام جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی به چشم می‌‌خورد که وقتی با طبیعت این استان ترکیب می‌شود، سفری جذاب را رقم می‌‌زند.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  آمار معاملات روزانه بازار سهام - ۱۴۰۱/۰۳/۰۲

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ماجرای نفت بحرین

  «ماژور فرانک هومز» یکی از مدیران «سندیکای شرقی و عمومی» از شرکت‌های کوچک اقتصادی مستقر در لندن، در سال ۱۹۲۵ میلادی (۱۳۰۳ خورشیدی)، مجوز انحصاری کاوش برای نفت در منطقه جنوب خلیج‌‌فارس را از شیخ کویت دریافت کرد. به همین منظور، درپی فروش و عملیاتی کردن این امتیازنامه توانست نظر شرکت آمریکایی «استاندارد کالیفورنی» را جلب کند و پس از دریافت مجوز از دولت انگلیس مبنی بر استخراج نفت زیر عنوان «شرکت نفت بحرین» که در کانادا به ثبت رسید، عملیات اکتشاف در بحرین آغاز شد.

 • ورود به بازارهای بزرگ ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  بررسی تدوین قانون نفت در سال۱۳۳۶

  ورود به بازارهای بزرگ

  برای اولین‌بار درتمام دنیا قرارداد بی‌سابقه‌ای که معروف به قرارداد ۲۵-۷۵است با ایتالیایی‌ها و آمریکایی‌ها در نفت منعقد شده بود؛ یعنی براساس آن از عواید نفت سه‌چهارم برای ایران ویک‌چهارم سهم آنها (ایتالیایی‌ها وآمریکایی‌ها) بود.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  کاش یاد بگیریم

  دنياي اقتصاد : شنبه‌شب گلاسکو رنجرز با دو گل موفق شد تیم هیرتس را در فینال جام حذفی اسکاتلند شکست بدهد و به مقام قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند. اتفاق جالب اما پیش از این بازی رخ داد؛ زمانی که باشگاه اینتراخت فرانکفورت با انتشار یک آگهی در مطبوعات اسکاتلند برای رنجرز آرزوی موفقیت کرد. چرا؟ چون فرانکفورت چند روز قبل در فینال لیگ اروپا حریف رنجرز بود و در ضربات پنالتی به پیروزی دست پیدا کرد. با این پیام، آلمانی‌ها مراتب احترام خود را به تیم بازنده ابراز کردند. در پیام باشگاه فرانکفورت آمده بود: «شما با طرفداران بی‌شمارتان، رقیبی فوق‌العاده بودید. در کنار هم نشان دادیم فوتبال باید چگونه باشد! پرهیجان، سرشار از احساسات و جوانمردانه. بزرگی در شکست‌ها نمود پیدا می‌کند، به خصوص در چنین موقعیت دراماتیکی. بروید و این آخر هفته، جام را به خانه ببرید.» اصلا از این زیباتر داریم؟ بعد ما هم با سنگ به سر و صورت هم می‌زنیم و فکر می‌کنیم آخر یک بازی فوتبال، آخر دنیاست. به خدا که این‌طور نیست.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  توافق قلعه‌نویی با گل‌گهر

  تسنيم : طی یک ماه گذشته شایعات مختلفی درباره ماندن یا جدایی امیر قلعه‌نویی از گل‌گهر سیرجان مطرح شد، ولی آخرین اخبار حاکی از آن است که طرفین به توافقات ابتدایی برای ادامه همکاری دست یافته‌اند. این در حالی است که مسوولان گل‌گهر در مصاحبه‌های اخیرشان هم به این موضوع اشاره کردند که باشگاه خواهان ادامه همکاری با قلعه‌نویی است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این مربی فصل بعد هم در سیرجان حضور خواهد داشت.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  VAR ندارید، در خانه بنشینید!

  ايسنا : نداشتن لایسنس VAR باعث شده برای مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و همچنین مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، ابلاغیه‌ای برای داوران فعال در لیگ ایران نیاید و آنها از تلویزیون سوت زدن دیگر داوران آسیایی را در این مسابقات نظاره‌گر باشند. مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال فوتبال آسیا از ۱۱ خرداد در ازبکستان و با حضور تیم ملی امید ایران برگزار خواهد شد که تیم ملی ایران با تیم‌های قطر، ازبکستان و ترکمنستان هم‌گروه است. بر خلاف تیم ملی فوتبال ایران که در این مسابقات شرکت می‌کند، داوران ایرانی از حضور در این مسابقات محروم شده‌اند؛ البته محرومیتی که از جریمه‌ای نشات نمی‌گیرد و تنها دلیل اصلی آن نداشتن مدرک VAR توسط داوران ایرانی است. اتفاقی که جدید نیست و حتی مسوولان داوری و فدراسیون فوتبال ایران نیز برای رفع این مشکل چه در قاره و چه در جهان قدمی برنداشته‌اند.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ایران- آمریکا؛ جزو پنج بازی برتر جام

  دنياي اقتصاد : در آستانه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلفی در مورد تاریخچه این مسابقات در رسانه‌های مختلف دنیا به انتشار می‌رسد. دیروز هم نشریه معتبر «ورلد ساکر» در گزارشی، پنج تقابل به یادماندنی جام‌های جهانی در ادوار مختلف را بررسی کرد که یکی از آنها بازی ایران و آمریکا بود. ورلد ساکر در این بخش می‌نویسد: «بسیاری از حساسیت‌های این دیدار از جنبه سیاسی این دو کشور سرچشمه می‌گیرد.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  چهار عامل خراب شدن باتری گوشی‌های هوشمند

  ايسنا : کارآیی باتری گوشی‌های هوشمند با گذشت زمان کاسته می‌شود، این امر اجتناب‌ناپذیر است؛ البته اقداماتی هم برای کاهش سرعت این فرسودگی وجود دارد؛ در مقابل برخی کارها این فرآیند را سرعت می‌بخشد و حتی ممکن است آنها را به آخر خط برساند. اطلاعات بسیاری در مورد نحوه برخورد با باتری گوشی‌های هوشمند وجود دارد. ما می‌توانیم درباره بهترین شیوه‌ها بحث کنیم، اما کارهای نامناسبی هم وجود دارد که می‌تواند باتری‌ها را به سرعت خراب کند. وب‌سایت هاوتوگیک به این کارها اشاره کرده است.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد

  اجرای طرح انبار مشترک برای استفاده از تجهیزات بیمارستانی

  دنیای‌اقتصاد : رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اهمیت توجه به ارتقای بهره‌وری بیمارستان‌ها و رصد مستمر سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی، بر ضرورت بهره‌گیری از تجارب موفق این مراکز تاکید کرد.

 • ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  آبرسانی به ۱۲۱ روستای آذربایجان‌‌شرقی توسط بسیج سازندگی

  دنياي اقتصاد - تبريز - رامين نيك‌رفتار : سرپرست سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌‌شرقی از ساخت سه مجتمع آبرسانی و انتقال آب به ۱۲۱ روستای استان توسط بسیج سازندگی خبر داد.

 • «پارک» منابع کلان شرکت‌ها در بانک‌ها ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  «پارک» منابع کلان شرکت‌ها در بانک‌ها

  حمید اسلامی‌منوچهری : به گفته یک کارشناس اقتصادی، طبق داده‌های رسمی‌ بانک مرکزی ۸۶درصد کل حجم نقدینگی کشور که اخیرا به مرز ۵هزارهزار میلیارد تومان رسیده را سپرده‌های بانکی اعم از کوتاه‌مدت و بلندمدت تشکیل می‌دهد که به آن شبه‌پول گفته می‌شود. نکته قابل تامل در این زمینه نابرابری توزیع این حجم از منابع است، به طوری که آمار‌ها نشان می‌دهد ۷۵درصد منابع یادشده که در قالب سپرده‌گذاری در بانک‌ها نگهداری می‌شود در اختیار یک درصد سپرده‌گذاران است و ۹۹درصد سپرده‌گذاران تنها صاحب ۲۵ درصد این منابع هستند.

 • رشد درآمدهای عملیاتی پتروشیمی ‌فن‌آوران ۱۴۰۱-۰۳-۰۱ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  رشد درآمدهای عملیاتی پتروشیمی ‌فن‌آوران

  محمد‌صادق امیدوار‌ : با انتشار گزارش‌ها و صورت‌های مالی مربوط به دوره ۱۲ ماهه سال مالی ۱۴۰۰ پتروشیمی ‌فن‌آوران (حسابرسی‌نشده) مشخص شد درآمد‌های عملیاتی و بهای تمام‌شده درآمد‌های عملیاتی این شرکت در بازه زمانی مورد گزارش نسبت به سال مالی ۱۳۹۹ به ترتیب با افزایش ۷۰ و ۱۲۶ درصدی همراه بوده است. در نتیجه سود عملیاتی این شرکت در بازه زمانی مورد گزارش نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۹ با افزایشی ۳۴ درصدی همراه بوده است. اما نکته قابل توجه در صورت‌های مالی شرکت تبدیل سایر درآمد‌های غیر‌عملیاتی ۳۷ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریالی شرکت در سال ۱۳۹۹ به زیان یک هزار و ۶۶۷ میلیارد ریالی در سال مالی ۱۴۰۰ است