همه‌ی خبرهای امروز
 • دلیل تعلل دولت رییسی برای استفاده از مدیری ضدفساد چیست؟ ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۲۱:۳۸ [بولتن‌نیوز]

  دلیل تعلل دولت رییسی برای استفاده از مدیری ضدفساد چیست؟

  مدتی پیش خبر انتصاب مهندس محسن جلواتی، فرزندی از خطه ی جنوب و زاگرسِ سرافراز، بعنوان رییس گمرک جمهوری اسلامی ایران، در فضای رسانه ای منتشر گردید.

 • موضع ایران درباره راه‌های مواصلاتی سنتی و خبرسازی‌های وارونه ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۲۱:۱۳ [خرداد]

  موضع ایران درباره راه‌های مواصلاتی سنتی و خبرسازی‌های وارونه

  ایرنا

  سفر آیت الله رییسی به ترکمنستان نشانه قدرتمندی از اهتمام دولت سیزدهم به توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و پیگیری سیاست همسایگی است؛ با این حال برخی رسانه‌های معاند برای تخریب دستاوردهای این سفر خبرسازی‌های ناشیانه‌ای کرده اند.

 • اولین تغییر در کابینه رئیسی/ رستم قاسمی رفتنی شد؟ ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۹:۲۵ [خرداد]

  اولین تغییر در کابینه رئیسی/ رستم قاسمی رفتنی شد؟

  کانال تلگرامی عصر ما مدعی شد که رفتن رستم قاسمی از کابینه قطعی است.

 • تحلیل پوکری توماس فریدمن از مذاکرات هسته‌ای ایران در وین ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۸:۳۶ [خرداد]

  تحلیل پوکری توماس فریدمن از مذاکرات هسته‌ای ایران در وین

  عصرایران

  بایدن در بلوف زدن درباره استفاده از زور خوب نیست. او نگران است که هرگونه اقدام نظامی علیه ایران ممکن است قیمت بنزین را تا کریسمس به 10 دلار در هر گالن برساند. بازیکن ایرانی به همه اینها چشم دوخته و پشت کارت هایش می خندد. اما صبر کنید، من دانه‌های عرق و اضطراب روی پیشانی بازیکن ایرانی می‌بینم. به هر حال، مردم ایران چه خواهند گفت اگر حکومت آنها مجبور شود به آنها بگوید که پس از 3 سال زندگی تحت فشارهای شدید تحریم‌ها و کرونا، باید همچنان زیر سایه تحریم های بی پایان و شیوع سویه جدید ویروس کرونا (اُمیکرون) زندگی کنند؟

 • فریاد مشرق برای «هیچ»! ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۸:۰۸ [جماران]

  یادداشت/

  فریاد مشرق برای «هیچ»!

  شاید گردانندگان مشرق، روش «گفت و گو» با اندیشمندان و صاحبان قلم را بر نمی تابند و معتقدند از روشی جز قلم و بیان و قدرت اقناع باید استفاده کرد. که البته چنان راهی نه مشی امام راحل بوده است و نه در دنیای امروز سودی در بر دارد.

 • آخرین اخبار از مسکن حمایتی و مسکن ملی / تغییرات جدید در بندهای ثبت‌نام و وام مسکن حمایتی ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۳۸ [اقتصاد آنلاین]

  آخرین اخبار از مسکن حمایتی و مسکن ملی / تغییرات جدید در بندهای ثبت‌نام و وام مسکن حمایتی

  با نزدیک شدن به روزهای پایانی ثبت‌نام مسکن حمایتی وزارت راه و شهرسازی اخبار جدیدی برای متقاضیان مسکن ملی و مسکن حمایتی منتشر کرده است.

 • بیم‌ها و امیدها ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۱۵ [اقتصاد آنلاین]

  بیم‌ها و امیدها

  ظریف در آخرین گزارش به مجلس گفته بود توافق بر سر حذف "تحریم‌های مالی و بانکی، تحریم‌های مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی، تحریم‌های مربوط به بیمه، تحریم‌های مربوط به کشتیرانی، تحریم‌های مربوط به فروش و عرضه طلا و سایر فلزات گران‌بها و تحریم‌های ناظر بر فعالیت بخش خودروسازی، خرید و فروش نرم‌افزار، فلزات، منسوحات، ساخت‌وساز، خرید و فروش یا انتقال هواپیماهای مسافربری، فروش اقلام خوراکی و صادرات فرش به آمریکا" در مذاکرات وین انجام شده است.

 • روایتی از یک قرار؛ قرار خدمت ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۱۱ [شهر]

  روایتی از یک قرار؛ قرار خدمت

  مدیران شهر تهران در آستان شهدا و خدای شهدا، قراری با مردم گذاشته‌اند به نام قرار خدمت. قرار خدمت، قراری است میان مدیران شهر و شهروندان، قراری از جنس عدالت و خدمت. قراری با جوهره مجاهدت و پایداری، قراری که اعتبارش را از شهدا می‌گیرد، مستند به آرمان‌های انقلاب است و متعهد به مطالبات مردم.

 • هشدار اسراییل به آمریکا/ ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای است ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۵۵ [اقتصاد آنلاین]

  هشدار اسراییل به آمریکا/ ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای است

  دو منبع آمریکایی خبر داده‌اند که طی دو هفته گذشته، اسراییل اطلاعاتی را با آمریکا و چندین متحد اروپایی خود به اشتراک گذاشته که نشان می‌دهد ایران در حال برداشتن گام‌های فنی و آماده‌سازی برای غنی سازی اورانیوم با خلوص ۹۰ درصدی (سطح مورد نیاز برای تولید سلاح هسته‌ای) است.

 • روایت آماری وزارت صمت از بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی/ فقط یک کالا ارزان شد ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۴۰ [اقتصاد آنلاین]

  روایت آماری وزارت صمت از بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی/ فقط یک کالا ارزان شد

  اگرچه دولت برای واردات کالاهای اساسی و تنظیم بازار 4 میلیارد دلار دیگر از مجلس درخواست کرد تا بتواند با مسکن ارز ترجیحی، قیمتها را در بازار آرام نگاه دارد، اما وضعیت آنگونه که دلخواه دولت است پیش نمی‌رود و قیمتها همچنان روند رو به رشدی را در بازار سپری می‌کنند که حتی از تیررس گزارشگران آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در امان نمانده‌ است.

 • ۶ ابزار وزارت امور خارجه در توسعه دیپلماسی اقتصادی ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۰۰ [مسیر اقتصاد]

  ابزارهایی برای اجرای وظایف

  ۶ ابزار وزارت امور خارجه در توسعه دیپلماسی اقتصادی

  وزارت خارجه از جمله نهادهایی است که نقشی ویژه در توسعه دیپلماسی اقتصادی کشور به عهده دارد. «۱۴۰ دفتر نمایندگی در کشورهای خارجی»، «۲۹ دفتر استانی»، «ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی»، «کمیسیون‌های مشترک با کشورهای خارجی»، «بسته دیپلماسی گردشگری» و «کارگروه بهبود محیط کسب و کار» از جمله ابزارهای وزارت خارجه برای نقش آفرینی موثر در پیشبرد اهداف دیپلماسی اقتصادی است.

 • عوامل بازدارنده بر مذاکرات دور هفتم وین ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۳۰ [جهان صنعت]

  عوامل بازدارنده بر مذاکرات دور هفتم وین

  دکتر صلاح‌الدین هرسنی اگرچه انریکه مورا معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهارات خود بعد از هفتمین دور مذاکرات برنامه هسته‌ای ایران در وین اعلام کرد که به آنچه در اولین روز از نشست‌های دور هفتم شاهد آن بود بسیار خوش‌بین است، اما به نظر نمی‌رسد این خوش‌بینی با شروع به کار کارگروه طی روزهای آینده در زمینه رفع تحریم‌ها و گام‌های هسته‌ای ایران برای بازگشت به برجام تداوم یابد.

 • نمودارهایی که به اختلاس گواهی می‌دهند ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۱۵ [جهان صنعت]

  نمودارهایی که به اختلاس گواهی می‌دهند

  محمد بلوری در آن‌ سوی مرز ایران در عراق بر خرابه‌های کاخ 2600 ساله مدائن که از عهد ساسانیان بنا شده امروزه ایوانی به یادگار باقی مانده که از نظر شاعران نکته‌سنج دوران، ‌آینه عبرت‌آموز است. ازجمله خاقانی در قصیده بلندبالایی سروده:

 • بازار طلا منتظر درز اخبار مذاکرات / تقاضای هیجانی برای سکه کاهش یافت ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۱۴ [اقتصاد آنلاین]

  بازار طلا منتظر درز اخبار مذاکرات / تقاضای هیجانی برای سکه کاهش یافت

  در سومین روز از مذاکرات دور هفتم برجام بازار طلا در ثبات نسبی به سر می‌برد و قیمت‌ها نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نکرده که به گفته نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، بازار فعلا منتظر درز اخبار از مذاکرات وین است.

 • پیش بینی آینده یک رمز ارز بر اساس رمز ارز دیگر/ همبستگی یا (Correlation) چیست؟ ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۰۹ [اقتصاد آنلاین]

  پیش بینی آینده یک رمز ارز بر اساس رمز ارز دیگر/ همبستگی یا (Correlation) چیست؟

  درک اینکه بتوانیم بر اساس حرکت یک رمز ارز، حرکت رمز ارز دیگر را پیش بینی کنیم می تواند برای یک معامله گر بسیار جذاب باشد. در علم اقتصاد سنجی، آمار و دیگر مدل‌های تخمین و همچنین بازارهای مالی مفهومی به نام Correlation وجود دارد که بر اساس آن ارتباط یا عدم ارتباط بین دو متغیر مورد بررسی قرار می گیرد. هدف از نگارش این گزارش بررسی مفهوم همبستگی با ذکر چند مثال در حوزه رمز ارز است.

 • تغییرات اقلیمی با انگیزه سیاسی و اقتصادی در جهان مطرح می‌شود ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۰۰ [مسیر اقتصاد]

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:

  تغییرات اقلیمی با انگیزه سیاسی و اقتصادی در جهان مطرح می‌شود

  دکتر شمسی‌پور عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ضمن اشاره به اینکه تغییر اقلیم یک واقعیت است که البته مختص امروز نیست، گفت: در بعد جهانی چون بحث تجارت و سود در میان است، تمایل سیاست‌مداران به دامن زدن به مسئله تغییرات اقلیمی زیاد است. به طور خاص کشورهای غربی برای جلوگیری از پیشرفت کشورهای در حال رشدی مثل چین و هند و برزیل و روسیه در دهه ۱۹۸۰، رویکردی تحت عنوان گایا را دنبال کردند. همچنین در بسیاری از مواقع برخی مسئولین امر، عملکرد ضعیف خود را در مدیریت منابع طبیعی به گردن تغییر اقلیم می‌اندازند.

 • مزید اطلاع آقای میرکاظمی ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۴۵ [جهان صنعت]

  مزید اطلاع آقای میرکاظمی

  احسان شادی مسعود میرکاظمی پیش از اینکه در دولت‌های اول و دوم محمود احمدی‌نژاد چهار سال وزیر بازرگانی و سال‌هایی را وزیر نفت باشد بیشترین فعالیتش در مقوله لجستیک سپری می‌شد.

 • تغییر لوگوی گوگل به افتخار دانشمند ایرانی ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۱۷ [خرداد]

  تغییر لوگوی گوگل به افتخار دانشمند ایرانی

  ایسنا

  گوگل لوگوی خود را به افتخار دانشمند ایرانی تغییر داد.

 • از رو بوسی داور و مدیرعامل تا انتخاب کوبل داوری از استان زنجان! ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۰۸ [ایمنا]

  حواشی عجیب دیدار نود ارومیه و ون پارس نقش‌جهان؛

  از رو بوسی داور و مدیرعامل تا انتخاب کوبل داوری از استان زنجان!

  تیم‌های ون پارس و نود ارومیه از سری مسابقات جام حذفی فوتبال به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار حواشی زیادی را در پی داشت.

 • مثل هم صبر کنیم! ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۰۸ [پارس نیوز]

  مثل هم صبر کنیم!

  100 روز شاید زمان کمی برای حل مسائل انباشت شده در حداقل 10 سال اخیر باشد، اما زمانی مناسب و منطقی برای گزارش دادن است. سخنگوی دولت نیز از شروع گزارش دهی های 100 روزه وزارتخانه های مختلف خبر داد و این جای تقدیر دارد. اما غرض این نوشته، توفیق یا عدم موفقیت دولت در این سه ماه استقرار نیست؛ چراکه حل مشکلات چندهزار روزه در 100 روز، توقعی غیرمنطقی و غیرعقلایی است.

 • کرکری دختر اسطوره استقلال با دختر عقاب آسیا/ نیکبخت گل زد؛ کله من را به سقف کوبیدند/ استقلال دربی را می‌برد؛ شاید با گل ارسلان مطهری ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۵۰ [خبر ورزشی]

  عسل پورحیدری: گلی که هاشمی نسب زد را هرگز فراموش نمی‌کنم

  کرکری دختر اسطوره استقلال با دختر عقاب آسیا/ نیکبخت گل زد؛ کله من را به سقف کوبیدند/ استقلال دربی را می‌برد؛ شاید با گل ارسلان مطهری

  دختر منصور پورحیدری می‌گوید: اگرچه استقلال ۴ مساوی متوالی داشته ولی معتقدم شانس زیادی برای پیروزی در مسابقه روز شنبه دارد. به نظرم استقلال بازی را می‌برد و احتمالاً امیر ارسلان مطهری هم گلزن این مسابقه خواهد بود.

 • ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۵۰ [روزنو]

  اعتراض فرهنگیان به تصویب رتبه بندی معلمان

  ایلنا

  بازنشستگان فرهنگی نیز از عدم شمول طرح رتبه بندی و کنار گذاشته شدن بازنشستگان و سوابق و مدارک تحصیلی آن‌ها انتقاد دارند.

 • بن‌بست فروش اموال دولت ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۴۵ [جهان صنعت]

  بن‌بست فروش اموال دولت

  معصومه‌سادات سجادی اجرای هر سیاست اقتصادی علاوه بر مزایای بسیار، می‌تواند معایبی را نیز به همراه داشته باشد. اجرای اصل 44 قانون اساسی نیز ازجمله سیاست‌هایی بوده که با وجود منافع بسیار، ازجمله چابک‌سازی دولت، کاهش کسری بودجه، افزایش مشارکت عمومی، تقویت بخش خصوصی، کاهش فاصله طبقاتی و توزیع بهتر ثروت و… برخی معایب را نیز با خود به همراه داشته است.

 • دلار گوش به زنگ اخبار وین / بلاتکلیفی بازار در سایه بی خبری از برجام ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۴۳ [اقتصاد آنلاین]

  دلار گوش به زنگ اخبار وین / بلاتکلیفی بازار در سایه بی خبری از برجام

  دلار بعد از لمس کوتاه کانال ۲۸هزار تومان، امروز دوباره تا ۲۹۲۰۰تومان پیشروی کرده که دلیل آن به گفته فعالان بازار ارز، دوگانگی اخبار برجام، بی‌خبری از وین و بلاتکلیفی معامله‌گران است.

 • امیدوارم شنبه روز وحید امیری نباشد/ دربی بازترین بازیکنی که دیدم فرهاد مجیدی بود/ قایدی بود تفاوت‌ها مشخص می‌شد ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۰۶ [خبر ورزشی]

  امیدرضا روانخواه در گفت‌وگو با خبرورزشی:

  امیدوارم شنبه روز وحید امیری نباشد/ دربی بازترین بازیکنی که دیدم فرهاد مجیدی بود/ قایدی بود تفاوت‌ها مشخص می‌شد

  ۴ دربی و ۲ گل زده امیدرضا روانخواه را به یکی از بازیکنان فراموش نشدنی دیدارهای استقلال و پرسپولیس تبدیل کرده است.

 • ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۴۹ [تین نیوز]

  نقش راهبردی راه آهن در کاهش بحران آب اصفهان با مشارکت صنایع بزرگ فولادی استان

  یکی از نکات مهم در این رویکرد این است که شرکت های فولادی (مبارکه و ذوب آهن و سپس پترو شیمی و ...) در گام نخست می توانند در کنار کار ارزشمند بازیافت فاضلاب اصفهان، برداشت آب از منابع را متوقف و از حمل و نقل ریلی استفاده نمایند.

 • جهاد کشاورزی از عهده تنظیم بازار کالای اساسی بر می آید؟ / دولت از دخالت در بازار دست بر نمی‌ دارد ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۳۴ [اقتصاد آنلاین]

  جهاد کشاورزی از عهده تنظیم بازار کالای اساسی بر می آید؟ / دولت از دخالت در بازار دست بر نمی‌ دارد

  وظیفه بازرسی و نظارت بر بازار کالاهای اساسی که پیش از این بر عهده وزارت صمت بود به وزرات جهاد کشاورزی سپرده شده است. دولت انتظار دارد با تغییر وزارتخانه‌ مسئول از التهاب بازار کاسته شود؛ حال آنکه مسئله اصلی دخالت‌های دولت است نه وزارتخانه متولی.

 • واردات ایران را چه کالاهایی تشکیل می‌ دهد؟ / سهم ۹۵درصدی مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای در سبد وارداتی ایران ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۳۰ [اقتصاد آنلاین]

  واردات ایران را چه کالاهایی تشکیل می‌ دهد؟ / سهم ۹۵درصدی مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای در سبد وارداتی ایران

  آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت حکایت از واردات ۱۶ میلیارد و ۶۲۱ میلیون تنی کالا در ۵ ماهه ابتدای امسال دارد که بر این اساس، مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای سهم ۹۵ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

 • کلاهبرداری شایع حوزه رمز ارز / فیشینگ چیست؟ ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۲۸ [اقتصاد آنلاین]

  کلاهبرداری شایع حوزه رمز ارز / فیشینگ چیست؟

  فیشینگ نوعی عمل مجرمانه است که در آن کلاهبردار (فیشر) سعی می‌کند با فریب دادن افراد، اطلاعات حساس آنها مانند کلمات عبور، اطلاعات کارت بانکی یا چیزهایی شبیه به این را به‌دست آورد. به هر سایت و هر پیامی اعتماد نکنید، چون خطر فیشینگ یا همان سرقت اطلاعات شما را تهدید می‌کند. در این پست به زبان ساده فیشینگ، انواع آن و روش‌های جلوگیری از آن را توضیح می‌دهیم.

 • از حضور آقازاده ها در چهل سالگی «سیمرغ» تا آثاری که می‌تواند شگفتی ساز باشد ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۰۵ [سینماپرس]

  نگاهی اجمالی به مجموعه تولیداتی که می‌توانند در «جشنواره ۱۴۰۰» حاضر شوند (۲)

  از حضور آقازاده ها در چهل سالگی «سیمرغ» تا آثاری که می‌تواند شگفتی ساز باشد

  سینماپرس: «چهلمین جشنواره فیلم فجر» را می‌بایست نخستین گام جدی «دولت سیزدهم» در مسیر «بازسازی انقلابی» آن هم در یکی از مهمترین و اصلی‌ترین رویدادهای «صنعت سینمای ایران» قلمداد نمود. جشنواره‌ای که ظاهرا قرار است تا از گیجی و منگی درآمده و از یک سو تولیدات سینمایی راه‌یافته به «بخش‌های مسابقه» را تماما به عنوان آثاری منطبق و برخودار از سه معیار اصلی « اخلاق مداری» و «امید آفرینی» و «آگاهی بخشی» معرفی ساخته و از سوی دیگر شرایط را برای نمایش دیگر آثار فاقد مولفه‌های سه‌گانه ترسیم شده در «بخش خارج از مسابقه» فراهم کند.