شناسهٔ خبر: 67609758 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ بقعه مازندران اجرا می‌شود

ساری- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: محرم امسال سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزادگان در استان اجرا می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با تسلیت ایام محرم و سالروز شهادت امام حسین (ع) و یارانش، اظهار کرد: همه ساله در این ایام طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه محرم امسال سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰۰ بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزادگان مازندران در حال اجراست، افزود: بیش از ۲ هزار مبلغ مازندرانی برای تبیین عاشورا در اماکن مذهبی استان برنامه فرهنگی اجرا می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از فعالیت ۸۲ مبلغ اعزامی از قم در بقاع متبرکه استان در قالب طرح بصیرت عاشورایی خبر داد و گفت: تبیین امر به معروف نهی از منکر و تبیین قیام عاشورا از برنامه‌های مبلغان بومی و اعزامی از قم است.

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اجرای نیات واقفان برای اطعام‌دهی عزاداران حسینی در بقاع متبرکه مازندران، خاطرنشان کرد: طی روزها و شب‌های ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش هرشب در بقاع متبرکه شاخص و مساجدی که دارای موقوفه مقید به مکان و زمان هستند، اطعام‌دهی انجام می‌شود.

وی گفت: بخش اعظمی از نیات موقوفات مازندران مربوط به عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه‌های محرم و صفر است که در این ایام در بقاع متبرکه و مساجد مازندران اجرای نیت می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران عنوان کرد: بیشتر موقوفات مازندران دارای قید زمان و مکان هستند و بر اساس نظر واقف باید در زمان و مکان مورد نظر اجرای نیت صورت گیرد و اوقاف از نظر شرعی و قانونی نمی‌تواند عوائد موقوفات را در شهر و یا مکان دیگری هزینه کند.

حجت الاسلام حیدری در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های لبیک یا حسین (ع)، احلی من العسل ویژه دانش‌آموزان، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه مازندران اجرا می‌شود.

نظر شما