شناسهٔ خبر: 67361740 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

فشارها به قالیباف و جلیلی برای ائتلاف بالا گرفت /سریعتر به اجماع برسید /توصیه بزرگان وحدت است

۲ نماینده مجلس خواستار ائتلاف بین جلیلی و قالیباف شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس توصیه مقام معظم رهبری باید حضور حداکثری در انتخابات رخ دهد لذا قطعا بیش از ۵۵ تا ۶۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند.

بنا به روایت ایسنا، وی افزود: در این بین لازم است کاندیداها و هواداران آنها از تخریب و لجن‌پراکنی دوری کنند و اینکه طرفداران نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب کاندیدای خود را تبلیغ کرده و از توانمندی‌هایش بگویند چون تخریب نتیجه‌ای جز ناامیدی و ناکارآمدی نظام ندارد.

این نماینده مجلس همچنین در توصیه دیگری به کاندیداهای نزدیک‌تر به جریان اصولگرایی گفت: کاندیداهای جریان اصولگرا باید به وحدت برسند. توصیه بزرگان این است که آقای قالیباف و آقای جلیلی با یکدیگر وحدت کنند.

وی در پایان گفت: ما به دنبال انتخاب اصلح و فرد صالح هستیم تا یک دفعه نتیجه آن نشود که جریان دیگر در انتخابات پیروز شود.

جوکار: کاندیداهای جبهه انقلاب ائتلاف کنند

همچنین نماینده یزد در مجلس گفت: نمایندگان مجلس از نامزدهای جبهه انقلاب درخواست ائتلاف دارند لذا امیدوارم تا قبل از موعد برگزاری انتخابات کاندیداهای جبهه انقلاب به اجماع برسند.

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسات برگزار شده برای اجماع و ائتلاف بین کاندیداهای جبهه انقلاب گفت: جلسات شیخوخیت با نخبگان و پیشکسوتان عرصه سیاسی در جبهه انقلاب برای ائتلاف بین نامزدهای جبهه انقلاب برگزار شده است. درخواست نمایندگان مجلس نیز از نامزدهای انقلاب این است که ائتلاف کرده و به نفع یکدیگر کنار روند تا در نهایت یک نفر در عرصه انتخابات باقی بماند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: رقابت برای خدمت و نه قدرت است؛ با این نگاه هر فردی که در عرصه حضور پیدا می‌کند هدفی جز خدمتگزاری برای مردم ندارد. راه و شیوه خدمتگزاری از مسیر ائتلاف می‌گذرد تا در نهایت یک نفر در عرصه رقابت مانده که جریان انقلاب پیروز شود.

جوکار یادآور شد: باید راه شهیدان خدمت و شهید رئیسی سیدالشهدای خدمت ادامه پیدا کند که ادامه راه شهید رئیسی در گرو ائتلاف و وحدت است.

وی ابراز امیدواری کرد: تا قبل از برگزاری انتخابات کاندیداهای جبهه انقلاب به اجماع برسند و عرصه خدمت را به دیگری واگذار کرده و خودشان در جای دیگر مشغول به خدمت شوند.

وی در جمع‌بندی گفت: بحث ما کلان و کلی است و نمی‌خواهیم چالش و اختلافی باشد. بهترین روش هم این بوده که براساس نظرسنجی‌ها تصمیم‌گیری شود.

جوکار در پایان اظهار کرد: احتمالا در راستای ائتلاف جلسات مختلفی به صورت انفرادی و جمعی با حضور کاندیداهای جبهه انقلاب برگزار شده، احتمالا اگر قرار بر اجماعی هم باشد بعد از مناظرات اعلام می‌شود.

۲۷۲۷

نظر شما