شناسهٔ خبر: 67361525 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

ترامپ: بایدن باید قبل از مناظره تست دوپینگ بدهد!

دونالد ترامپ با طعنه به توانایی جسمی و ذهنی جو بایدن، از او خواست تا پیش از مناظره روز پنج‌شنبه آزمایش دوپینگ بدهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش صراط به نقل از العالم در حالیکه 2 روز به اولین مناظره انتخاباتی ریاست‌جمهوری آمریکا مانده است؛ دونالد ترامپ از بایدن خواست تا آزمایش استفاده از مواد نیروزا انجام دهد.

او در شبکه اجتماعی مخصوص خود (تروث سوشال) نوشت: «آزمایش دوپینگ برای جو بایدن حقه‌باز؟ من هم فورا با آن موافقت خواهم کرد».

هرچند این اولین بار نیست که او درخواست چنین آزمایشی را از جو بایدن می‌کند.

ترامپ 78 ساله روز گذشته در میتینگ انتخاباتی خود در فلادلفیا با تمسخر بایدن گفت که بایدن (81 ساله) کمی قبل از مناظره باید یک آمپول تقویتی بزند تا برای مناظره روی فرم باشد و آنها اینطوری می‌خواهند او را تقویت کنند.

روز گذشته نیز «رونی جکسون» نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس در مصاحبه با فاکس نیوز، گفت که بایدن باید قبل و بعد مناظره روز پنج‌شنبه آزمایش بدهد.

«ماریانت میلر-میکس»، نماینده ایالت «آیووا» نیز روز دوشنبه در مصاحبه با فاکس بیزینس گفت که پیش‌بینی می‌کند، بایدن در خلال مناظره بار دیگر خشکش بزند.

ویدئوهای متعددی از جو بایدن در رسانه‌ها منتشر شده است که او را در حالتی که خشکش زده یا با موجود خیالی دست می‌دهد، نشان می‌دهد؛ همین صحنه‌ها موجب شده است تا جمهوری‌خواهان توانایی‌های جسمی و روحی بایدن را برای انجام وظایف ریاست‌جمهوری زیر سؤال ببرند.

شصتمین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است روز سه‌شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ۱۴۰۳) برگزار شود و عمده نظرسنجی‌ها از رقابت نزدیک دو طرف حکایت دارد.

با این حال کاخ سفید در ماه فوریه گذشته گزارش سالانه سلامت فیزیکی بایدن را منتشر کرد که ادعا می‌کرد طی یک معاینه عصبی، «هیچ گونه اختلال مخچه‌ای یا دیگر اختلالات عصبی مرکزی» در جو بایدن شناسایی نشده است.

با این حال، این بررسی فیزیکی نشان داد که بایدن هنوز از نوروپاتی محیطی (اختلال در اعصابی که از مغز و طناب نخاعی سرچشمه می‌گیرند) رنج می‌برد؛ این نوع اختلال می‌تواند باعث ایجاد درد یا بی حسی در پاهای فرد شوند.

برچسب‌ها:

نظر شما