شناسهٔ خبر: 67360239 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

رونمایی از یک سند مهم درباره واکسن کرونا / زاکانی، جلیلی، قاضی‌زاده و قالیباف حتما ببینند

وزارت امور خارجه دولت روحانی در شهریور ۱۴۰۰ و هنگام تحویل دولت به ابراهیم رئیسی گزارشی از اقدامات خود در رابطه با واردات واکسن منتشر کرده بود که به عنوان یک سند رسمی باقی مانده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چهارمین مناظره انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در حالی به پایان رسید که نامزدهای اصولگرا ادعاهایی را درباره واردات واکسن کرونا مطرح کردند. مانند امیرحسین قاضی زاده هاشمی که گفت: «درباره واردات واکسن هم باید بگویم، بعضی از دوستان که دوز اول واکسن فایزر را زده بود گفت ما نمی گذاریم مردم موش آزمایشگاهی شود؛ خب شما دو هفته زودتر واکسن را وارد می کردید تا به اسم خودتان ثبت شود نه دولت شهید رئیسی.»

او همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: «در دوره واکسن کرونا جان هزاران نفر در دولت روحانی از بین رفت اما در دولت شهید رئیسی ظرف ۲،۳ ماه کرونا جمع شد و این خیانت بزرگی است که در حال کتمان آن هستند.»

محمدباقر قالیباف هم با اشاره به ظریف و روحانی گفت: «این حرفهایشان می شود بهانه‌ای که مثل گذشته گفتند که نگذاشتند و نشد! و می شود مثل ماجرای واکسن که میگفتند نگذاشتند واکسن وارد کنیم. این بحث‌ها جامعه را دچار چالش می‌کند، ما باید همین جا به مردم قول دهیم که دغدغه ما مردم و وحدت در کشور است.»

سعید جلیلی هم خطاب با نشان دادن روزنامه ایران در دولت دوازدهم روحانی گفت: «سخنگوی دولت وقت می گوید تحریم و FATF مانع خرید واکسن است. میلیون‌ها نفر از این ضرر می کنند. مگر FATF حل شد؟ پس چرا واکسن را توانستیم بخریم؟»

این در حالی است که، وزارت امور خارجه دولت روحانی در شهریور ۱۴۰۰ و هنگام تحویل دولت به ابراهیم رئیسی گزارشی از اقدامات خود در رابطه با واردات واکسن منتشر کرده بود که به عنوان یک سند رسمی باقی مانده است.

در این گزارش که در تاریخ ۶ شهریور ۱۴۰۰ در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شده آمده است که «اولین مکاتبه دولت روحانی برای تامین واکسن در دوران کرونا در ۴ مردادماه ۱۳۹۹ انجام شد که خروجی آن در گام اول ۲۷ میلیون دوز واکسن بود. گام دوم نهایی شدن ۲۰ میلیون دوز واکسن برای شهریور و گام سوم ۳۰ میلیون دوز واکسن بود.»

در بند ۹ این گزارش توضیح داده شده است که «تا زمان نگارش این گزارش به بیش از ۲۷ میلیون دوز رسیده است درحالیکه ۲۰ میلیون دوز برای شهریور ماه و ۳۰ میلیون برای مهر و ابان نهایی شده که تلاش می شود در مهرماه دریافت گردد.»

رونمایی از یک سند مهم درباره واکسن کرونا /زاکانی، جلیلی، قاضی زاده و قالیباف حتما ببینند

27215

نظر شما