شناسهٔ خبر: 67358520 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

۱۱۲۰ مگاوات صرفه جویی، نتیجه همراهی بخش اداری در مدیریت مصرف برق

سخنگوی صنعت برق گفت: ۱۱۲۰ مگاوات صرفه جویی برق از طریق همکاری مسئولانه ادارات و نهاد‌های عمومی با طرح‌های مدیریت مصرف حاصل شد.

صاحب‌خبر -

جوان آنلاین: مصطفی رجبی مشهدی افزود: تا سال گذشته بیشترین میزان مدیریت مصرف ثبت شده توسط بخش اداری کشور از ۸۰۰ مگاوات فراتر نرفته بود، اما امسال به رقم بی سابقه ۱۱۲۰ مگاوات رسید.

به گزارش ایرنا از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، وی افزود: با این حال هنوز یا هدف نهایی در نظر گرفته شده فاصله داریم. مدیر عامل توانیر خاطرنشان کرد: سهم در نظر گرفته شده برای بخش اداری کشور ۱۵۰۰ مگاوات است که امیدواریم در روز‌های آینده به آن دست یافته و این رقم تثبیت شود.
رجبی مشهدی گفت: براساس مصوبه هیات دولت، ادارات باید در ساعات کاری ٣٠ درصد و پس از پایان وقت اداری ٦٠ درصد از مصرف خود را کاهش دهند.

رجبی مشهدی از آن دسته از مشترکان اداری که هنوز خود را ملزم به اجرای این مصوبه نکرده اند درخواست کرد به منظور پیشگیری از قطع برق خود با صنعت برق همکاری کنند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به لزوم ضرورت توجه بیشتر نهاد‌های عمومی، دولتی و غیردولتی در این زمینه، خاطرنشان کرد: تاکنون ٧٠ درصد از مشترکان بزرگ اداری شامل نهاد‌های عمومی و اداری مجهز به کنتور هوشمند شده و از طریق این کنتور‌ها بر رعایت مدیریت مصرف ادارات نظارت شده و امکان قطع برق اداراتی که بعد از دوبار اخطار هنوز در اجرای مدیریت مصرف برق همکاری نمی‌کنند، از راه دور وجود دارد.

بر اساس این گزارش، چندی پیش رجبی مشهدی با بیان اینکه با استفاده از کنتور‌های هوشمند، میزان مصرف برق ادارات در ساعات اداری و خارج از ساعت اداری به‌صورت جداگانه کنترل می‌شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌شده که در ساعات کاری با کاهش ۳۰ درصدی و بعد از ساعت کاری با خاموش‌کردن تجهیزات سرمایشی، روشنایی و الکترونیکی، کاهش ۶۰ درصدی مصرف برق را در ادارات شاهد باشیم.

برچسب‌ها:

نظر شما