شناسهٔ خبر: 67358093 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

حسین عبدی: هدفی جز قهرمانی در آسیا نداریم

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران گفت: هدفی جز قهرمانی در جام ملت های زیر ۲۰ سال آسیا نداریم.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، حسین عبدی در حاشیه تمرین امروز دوشنبه تیم ملی جوانان ایران  اظهار کرد: بعد از اینکه کار تیم نوجوانان تمام شد، اصرار بر این بود که اگر قرار بر شروع کار جوانان است زودتر کار را شروع کنیم که ۱۸ فروردین این اتفاق افتاد.

وی در ادامه افزود: با این حال باید کار چند ماهه را خیلی سریع انجام بدهیم. در این مدت به حدود شش شهرستان سفر و اردوهایمان را برگزار کردیم. تمامی این اتفاقات در یکی، دو ماه گذشته صورت گرفته است که ما خودمان را زودتر برای بازی‌های مقدماتی آماده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال جوانان تصریح کرد: در بازی‌های کافا با هدف کسب تجربه و هماهنگی بیشتر بچه‌ها شرکت می‌کنیم. تیم‌های دیگر هم خودشان را برای بازی‌های آسیایی آماده می‌کنند. با نوجوانان که در سال گذشته به مسابقات رفتیم، توانستیم در عرض ۱۵ روز اردوی آماده‌سازی داشته باشیم و در نهایت قهرمان آن مسابقات شدیم.

عبدی خاطر نشان کرد: مسابقات خیلی ساده نبود، اما از همان تیم‌هایی که در مسابقات کافا حضور داشتند، دو تیم به جام جهانی صعود کردند که یکی از آنها ازبکستان و دیگری کشور ما بود. این نشان می‌دهد تیم‌های حاضر در کافا چقدر پیشرفت کردند و حضور در چنین مسابقاتی چقدر می‌تواند برای ما مثمرثمر باشد. در هر صورت، امیدوارم که آنجا شرایط مسابقات خوب باشد. منظورم محل اسکان تیم، شرایط زمین تمرین و مسابقه است که بتوانیم تجربه خوبی کسب کنیم.

«وقتی شما با تیم نوجوانان وارد مسابقات جهانی شدید، گفتید که تیم من پتانسیل حضور در جمع چهار تیم پایانی را دارد. ابتدا کسی تیم شما را جدی نگرفت، اما در حین مسابقات این مسئله به همه اثبات شد. در حال حاضر شرایط شما با تیم جوانان چطور است؟»، عبدی در واکنش به طرح این پرسش تأکید کرد: نمی‌خواهم پیشاپیش بگویم، اگر فقط قرار به حضور ما در مسابقات باشد، حضور پیدا نکنیم بهتر است. ما باید ضمن حضور نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

وی ادامه داد: البته فوتبال است و چون با عوامل انسانی طرف هستید امکان دارد هر اتفاقی بیفتد یا یک مقدار کار شما را در تورنمنت‌های مختلف به تعویق بیندازد، اما وقتی هدف بلند مدت‌تر و بالاتر باشد، مطمئناً‌ در ادامه این اتفاق می‌افتد.

سرمربی تیم جوانان ایران با اشاره به ترکیب تیمش گفت: ۹ نفر از اعضای این تیم جدید هستند و حدود ۱۷ نفر جزو بازیکنان قدیمی. در حال حاضر ۲۷ نفر از بازیکنان در اردو حضور دارند. این موضوع نشان‌دهنده آن است که ما درهای تیم ملی را نبستیم و همیشه در به روی بازیکنان جدید باز است تا هر کسی که دارای لیاقت است بتواند و فرصت داشته باشد که در انتخابی تیم جوانان شرکت کند.

عبدی مجدداً با اشاره به سیاست تیم جوانان ایران، یادآور شد: ما فقط برای این نمی‌آییم که در مسابقات شرکت کنیم. اگر خدا بخواهد و اجرای موفقی داشته باشیم، می‌خواهیم کار نیمه‌تمام‌مان با نوجوانان را با جوانان ایران تمام کنیم. هدف ما قهرمانی در آسیاست و ما دنبال این هدف هستیم. قهرمانی در مسابقات جوانان آسیا هدفی است که باید به آن برسیم و امیدواریم در این راه همه به ما کمک کنند. شاید در بازی‌های گذشته آسیایی یک باخت آوردیم و سوم شدیم، اما کره با دو باخت دوم شد. ما وقتی کره را شکست می‌دهیم و بازی با ژاپن را پنج ماه قبل با پیروزی پشت سر گذاشتیم، نشان‌دهنده آن است که نه تنها قابلیت فکر کردن به قهرمانی آسیا را داریم، بلکه می‌توانیم به آن برسیم.

وی با اشاره به هدف‌گذاری‌اش برای تیم جوانان ایران در جام جهانی، اظهار داشت: در جام جهانی جوانان نیز همین‌طور است. باید چند برابر امکاناتی که به تیم بزرگسالان می‌دهیم به تیم پایه بدهیم تا آینده‌ای برای فوتبال خودمان متصور باشیم و این پشتیبانی می‌تواند به ما کمک کند که در جاهای حساس بتوانیم به پیشرفت آنچنانی که دل‌مان می‌خواهد برسیم.

سرمربی تیم فوتبال جوانان در پاسخ به اینکه، روند بازیکن‌سازی در فوتبال ایران را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: ما استعدادهای زیادی داریم. فقط باید امکانات‌مان را نسبت به استعدادهای خودمان منطبق کنیم. اگر این موارد را با هم تنظیم کنیم و امکانات را در اختیارشان قرار بدهیم می‌توانیم پیشرفت لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به کیفیت بازیکن‌سازی در فوتبال ایران، تصریح کرد: واقعیت اینجاست که لیگ برتر ما هر سال نسبت به سال گذشته اُفت کیفیتی دارد. پس ما باید بیشتر پشتیبانی کنیم و به جوانان بیشتر میدان بدهیم تا آینده فوتبال ایران رقم بخورد.

سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران در مورد وضعیت این تیم در انتخابی قهرمانی آسیا که در کشور لائوس برگزار خواهد شد، تصریح کرد: ما در سطح نوجوانان با لائوس بازی کردیم. در گروهی که ما با ۹ امتیاز به مرحله بعد صعود کردیم آنها با شش امتیاز به‌عنوان تیم دوم صعود کردند. این یعنی اینکه فوتبال لائوس در حال پیشرفت است و ما نباید به اسامی کشورها توجه کنیم. پیشرفت فوتبال هندوستان با تمام سرمایه‌گذاری که آنجا صورت می‌گیرد، وحشتناک زیاد است. میانمار، تایلند، لائوس، هند و همه این تیم‌ها حریفان آسانی نیستند.

عبدی ادامه داد: مغولستان در سید دو، هندوستان در سید سه و لائوس در سید چهار در این رده سنی قرار داشتند. این نشان می‌دهد همه پیشرفت کردند. به اسامی دقت نکنید. همه بازی‌ها سخت است و اولین هدف ما صعود از گروه است و بعد از آن به بقیه مسائل فکر می‌کنیم.

وی در واکنش به اینکه آیا درخواست‌های خود را پیش از اعزام به کشور لائوس به اطلاع فدراسیون رسانده است یا خیر، تأکید کرد: ما یکسری از برنامه‌ها و زمان‌ها را به فدراسیون دادیم و امیدواریم فدراسیون هم تأیید کند. امیدواریم حدود ۱۰ روز قبل از برگزاری مسابقات در آنجا حضور داشته باشیم که بتوانیم از نظر آب و هوایی خودمان را تطبیق بدهیم و این تطبیق خیلی به ما کمک می‌کند. مثل بازی‌های نوجوانان که وقتی به امارات رفتیم خیلی‌ها گفتند این موضوع منطقی نیست. در صورتی که کاملاً منطقی بود و برنامه‌ریزی که ما انجام دادیم کاملاً درست بود. الان هم همینطور است. فقط باید حمایت‌های لازم انجام شود تا ما بتوانیم با فراغ بال بازی‌هایی انجام بدهیم که در شأن فوتبال کشورمان باشد.

عبدی راجع به احتمال اضافه شدن دستیار جدید به کادر تیم فوتبال جوانان ایران، گفت: ما به دستیاران جدید نیاز داریم که در کنارمان باشند. بعضی وقت‌ها حضور افراد بی‌شمار در کادر فنی دلیل موفقیت نخواهد بود، بلکه منظور ما افرادی هستند که بتوانند تأثیرگذار باشند و چابک عمل کنیم. باید بتوانیم در هزینه‌ها برای اعزام به مسابقات منطقی عمل کنیم و حداقل دستیار بیکاری کنار زمین نداشته باشیم. این یکی از حداقل‌هایی است که همیشه براساس آن عمل کردیم. بله این امکان وجود دارد که یک نفر دیگر را اضافه کنیم.

سرمربی تیم جوانان ایران در پاسخ به این سوال که وضعیت قراردادش به چه شکلی است، اظهار کرد: الان در پی این هستیم که فدراسیون محترم بتواند هر چه زودتر قراردادها را آماده کند. ان‌شاءالله قرارداد بسته می‌شود.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما