شناسهٔ خبر: 67237321 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

حاشیه و متن انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم ۲۹ خرداد حاشیه و متن انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم ۲۹ خرداد

واکنش ها به مناظره اول ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۲:۱۹ ۸ چالش و ۵ مانع دولت چهاردهم ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۲:۱۷ ‌رالی انتخابات ریاست‌جمهوری، به روزهای آخر نزدیک می‌شود. حال سوال مشخص این است که رئیس دولت چهاردهم با چه ابرچالش‌هایی روبه‌رو است و از چه ابزاری می‌تواند برای مدیریت این ابرچالش‌ها بهره ببرد؟ مسعود نیلی،

صاحب‌خبر -

واکنش ها به مناظره اول
۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۲:۱۹
۸ چالش و ۵ مانع دولت چهاردهم
۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۲:۱۷

‌رالی انتخابات ریاست‌جمهوری، به روزهای آخر نزدیک می‌شود. حال سوال مشخص این است که رئیس دولت چهاردهم با چه ابرچالش‌هایی روبه‌رو است و از چه ابزاری می‌تواند برای مدیریت این ابرچالش‌ها بهره ببرد؟ مسعود نیلی، اقتصاددان به ۸ چالش مهم کشور در شرایط کنونی اشاره کرد. این چالش‌ها شامل مواردی نظیر «ناترازی انرژی»، «بحران منابع طبیعی»، «کسری بودجه»، «بحران نظام بانکی»، «وضعیت بخش واقعی اقتصاد به‌ویژه در بنگاه‌ها»، «وضعیت نظام‌های حمایتی»، «تحریم‌ها» و «نظام بودجه‌ای غیرمنضبط» می‌شوند.

از سوی دیگر، به نظر می‌رسد ۵ مانع در روابط داخلی، روابط خارجی، کیفیت نظام حکمرانی، ذی‌نفعان شکست چاره‌جویی‌ها و نبود سرمایه اجتماعی، رفع چالش‌ها را با مشکل روبه‌رو کرده است.

به گفته این اقتصاددان، نقطه کانونی این است که دولت آینده مورد اعتماد جامعه باشد؛ زیرا بدون رشد آگاهی جامعه و اعتماد، ر‌فع این چالش‌ها شدنی نیست.

منبع: fararu-745933

نظر شما