شناسهٔ خبر: 67234149 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آفتاب | لینک خبر

بایدن: تا کنون هزاران کودک در غزه جان باخته‌اند

رئیس جمهور آمریکا با اعتراف و اشاره تلویحی بر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، بار دیگر بر اجرایی شدن طرح صلح ۳ مرحله‌ای خود تاکید کرد.

صاحب‌خبر -
آفتاب‌‌نیوز :

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گرچه تحت تأثیر لابی صهیونیست در این کشور به طور تمام قد حامی تل آویو در کشتار فلسطینیان در غزه بوده است، اما به دلیل تبعات این جنگ بر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به فکر پایان بخشیدن تأثیرات این جنگ بر صندوق‌های رأی است.

بر این اساس، بایدن در پیام تبریک عید قربان به مسلمانان بار دیگر خواستار استقرار آتش بس در غزه شد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به طرح صلح مطرح شده خود، افزود: این طرح صلح بهترین راه برای کمک به فلسطینیانی است که از جنگ وحشتناک غزه آسیب دیده‌اند.

بایدن بدون اشاره به توحش رژیم صهیونیستی و استفاده آن‌ها از تسلیحات آمریکایی برای نسل کشی فلسطینیان، تاکید کرد: تاکنون غیرنظامیان زیادی از جمله هزاران کودک در غزه جان خود را از دست داده‌اند. خانواده‌ها از خانه‌های خود گریخته و شاهد فروپاشی جامعه هستند. درد و رنج فلسطینیان عظیم است.

وی در ادامه بار دیگر بر اجرایی شدن طرح صلح خود تاکید کرده و خاطر نشان کرد: من عمیقاً بر این باورم طرح صلح پیشنهادی اسرائیل برای حماس که از سوی شورای امنیت سازمان ملل نیز مورد تأیید قرار گرفته است بهترین راهکار برای پایان چرخه خشونت در غزه و اتمام جنگ در این باریکه است.

پیام بایدن به مناسبت عید قربان و اشاره به جنگ غزه بخشی از کارزار انتخاباتی وی برای پیروزی در انتخابات سال جاری میلادی است. بایدن برای پیروزی در انتخابات به آرای مسلمانان به ویژه در میشیگان نیازمند است.

منبع: دیپلماسی ایرانی 

نظر شما