شناسهٔ خبر: 67234056 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

گروسی: توافق هسته ای ایران دیگر معنایی ندارد/ آژانس سیاست «ضد ایرانی» ندارد گروسی: توافق هسته ای ایران دیگر معنایی ندارد/ آژانس سیاست «ضد ایرانی» ندارد

به گزارش شبکه شرق، رافائل گروسی رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: «توافق هسته ای ایران دیگر هیچ معنایی ندارد.» آرتی نوشت: گروسی در گفت و گو با روزنامه روسی «ایزوستیا» که امروز(دوشنبه) منتشر شده، افزود: «به اعتقاد من، ما به بازگشت به دیپلماسی نیاز داریم. ما برنامه جامع اقدام مشتر ک را داشتیم و

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه شرق، رافائل گروسی رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: «توافق هسته ای ایران دیگر هیچ معنایی ندارد.»

آرتی نوشت: گروسی در گفت و گو با روزنامه روسی «ایزوستیا» که امروز(دوشنبه) منتشر شده، افزود: «به اعتقاد من، ما به بازگشت به دیپلماسی نیاز داریم. ما برنامه جامع اقدام مشتر ک را داشتیم و اکنون فقط روی کاغذ وجود دارد و معنایی ندارد. هیچ کس آن را اجرا نمی کند و هیچ کس به آن پایببند نیست.»

وی ادامه داد: «به همکاران ایرانی خود می گویم که ما بایدحداقل دسترسی آژانس به تاسیسات هسته ای ایران را به منظور کمک به بازگشت به نسخه دوم توافق هسته ای یا هر توافقی دیگر تضمین کنیم. نباید سناریوی کره شمالی را تکرار کنیم آن هم زمانی که مشخص شد که تمام تلاش ها و مذاکرات در طول دهه ها بی فایده بوده است.»

گروسی با اشاره به اینکه «توافق های دیپلماتیک در زمینه امنییت هسته ای در چارچوب برنامه ایران یک مسئولیت مشترک است»، افزود: «روسیه نقش مهمی در مذاکرات با تهران و نگه داشتن همکاران ایرانی در چارچوب های مسالمت آمیز قابل پیش بینی ایفا می کند.»

رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: این آژانس سیاست «ضد ایرانی» را دنبال نمی کند.

منبع: sharghdaily-934446

نظر شما