شناسهٔ خبر: 67234025 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

پایان کار جشنواره فیلم کوتاه زندگی در استان یزد

نخستین جشنواره فیلم کوتاه زندگی با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

صاحب‌خبر -

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه ۷۲۰ اثر از ۲۹ استان به دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه ارسال شد، افزود: این جشنواره با محور‌های ازدواج، خانواده، جوانی جمعیت و سبک زندگی ایرانی اسلامی برگزار شد. حاجی حسینی عنوان کرد: ۴۲ اثر برگزیده این جشنواره شامل ۲۶ اثر داستانی و ۱۶ اثر مستند درپردیس سینمایی تک به نمایش گذاشته شد.وی افزود: در مراسم اختتامیه این جشنواره با قضاوت هیات داوران سه اثر در بخش داستانی، سه اثر در بخش مستند و پنج اثر در بخش یزد نوین معرفی و از صاحبان این آثار تجلیل شد.

همچنین معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان در این آیین، گفت: عرصه فرهنگی و هنری نقش راهبردی در تقویت بنیان خانواده و الگوسازی در سبک زندگی ایرانی، اسلامی دارد. سینا کلهر افزود: یکی از مهمترین ابزار‌هایی که می‌تواند در حوزه جوانان به الگوسازی برای این قشر کمک کند، ابزار هنر است.وی در ادامه به بصری شدن دنیا و ابعاد آن پرداخت و بیان کرد: امروز عاطفه بر عقل و برهان غلبه کرده و همین باعث شده که سینما و تولید نمایش تاثیرگذاری روز افزونی در جوامع داشته باشد و باید از این فرصت شایسته در کشور استفاده کرد.وی، با قدردانی از دست اندرکاران جشنواره خاطرنشان کرد: نگاه تک بعدی به زندگی بدون شک دارای آسیب است و لذت گرایی صرف در زندگی تنها یک بخش از آن را در بر گرفته و ضمن بر هم زدن تناسب زندگی سایر وجوه آن را مغفول می‌گذارد.

 مراسم پایان کار جشنواره فیلم کوتاه زندگی با حضور مسئولان استان و هنرمندان استانی و کشوری برگزار شد.

<div id="video-display-embed-code_11225903"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/4262097/11225903?width=600&height=350"></script></div>

 

 

نظر شما