شناسهٔ خبر: 67233823 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

نتایج یک نظرسنجی جدید

تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها اکنون باور دارند که روسیه در جنگ اوکراین پیروز است

آریا فشتمی

براساس یک نظرسنجی جدید، تعداد آمریکایی‌هایی که باور دارند روسیه در جنگ اوکراین پیروز است، از سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، در نظرسنجی جدید بنیاد و مؤسسه ریاست‌جمهوری رونالد ریگان آمده است: سال گذشته ۲۷ درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کردند روسیه در حال پیروزی در جنگ است، در حالی که ۳۱ درصد معتقد بودند اوکراین برتری دارد. امروز ۳۹ درصد باور دارند روسیه پیروز است، در حالی که تنها ۱۹ درصد باور دارند اوکراین برتری دارد.
اکثریت آمریکایی‌ها همچنان معتقدند که ایالات متحده باید حمایت نظامی خود را از اوکراین ادامه دهد.
در این نظرسنجی‌ ذکر شده است: درصد کسانی که باور دارند پیروزی اوکراین برای آمریکا مهم است از سال ۲۰۲۲ ثابت مانده و ۷۵ درصد است.
مطابق با این نظرسنجی، بیش از نیمی (۵۶ درصد) از پاسخ‌دهندگان گفتند که از کمک نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند اما پاسخ‌دهندگان در مورد اتفاقات چند ماه اخیر در خاورمیانه اختلاف نظر دارند.
در این نظرسنجی آمده که ۴۸ درصد از دموکرات‌ها فکر می‌کنند پاسخ رژیم صهیونیستی به حمله ۷ اکتبر بسیار شدید بوده است اما تنها ۱۸ درصد از جمهوری‌خواهان همین نظر را دارند.
اکثریت پاسخ‌دهندگان (۵۴ درصد) اعتماد دارند که ایالات متحده باید بیشتر در رویدادهای جهانی مشارکت داشته باشد.
بیش از ۸۹ درصد از آمریکایی‌ها نگران تقویت نظامی چین هستند و ۷۵ درصد گفتند که نگرانند چین به عنوان قدرت برتر جهان از ایالات متحده پیشی گیرد.
براساس گزارش این نظرسنجی، ۶۲ درصد از آمریکایی‌ها دیدگاه مثبتی نسبت به ناتو دارند و ۷۲ درصد از اصل دفاع جمعی این اتحاد نظامی حمایت می‌کنند.
این نظرسنجی بین ۲۰ تا ۲۷ مه به‌صورت تلفنی و آنلاین بین ۱۲۵۷ پاسخ‌دهنده انجام شده است.

انتهای پیام 

نظر شما