شناسهٔ خبر: 67233479 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

دو جنایتکاری که به امید و اعتماد مردم شلیک کردند

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، محمد ایمانی، فعال رسانه، در توئیتی نوشت:

دو جنایتکاری که به امید و اعتماد مردم شلیک کردند

شلیک کردن و کُشتن، کار یک لحظه است؛ اما احیای فرد آسیب دیده، ممکن است ماه ها طول بکشد و شاید هم به نتیجه نرسد.

کور کردن یا آسیب زدن به چشم، کار یک لحظه است. اما باز گرداندن سلامت و بینا کردن چشم، کاری بسیار دشوار و زمانبر است؛ تازه اگر امکانپذیر باشد.

طیفی از مدعیان اصلاحات و اعتدال، در طول سال ها، با اغراض و انگیزه های مختلف، به امید و اعتماد مردم شلیک کرده اند: برخی صرفا برای این که مردم را از یک جناح دور کنند و رای آنها را پای نامزد خود بریزند؛

برخی دیگر، ماموریت خارجی داشته اند تا به بهانه حمایت از فلان فرد و گروه و نامزد، یا تخطئه فرد و گروه و نامزدی دیگر، امید مردم را نابود کنند و نسبت به همه چیز سرخورده و مایوس سازند، تا سپس، جریان اصلی وابسته به غرب بتواند پروژه "ویرانی و تجزیه ایران بزرگ" را به پیش ببرد.

ارزیابی کلان برنامه ریزان سازمان سیا، موساد و ام آی سیکس این است که ایمان و امید و اعتماد ملت ایران، پیشران اصلی موفقیت های بزرگ ظرف چند دهه پس از انقلاب بوده و توانسته در تغییر نظم مسلط جهانی نقشی موثر ایفا کند.

بنابراین به کسانی مستقیما برای انهدام آن امید و اعتماد ماموریت داده و برخی دگر را به اعتبار شناسایی ضعف های شخصیتی و جاه طلبی شان، به شکل غیر مستقیم به خدمت گرفته اند تا امید مردم را ناکار کنند.

به خاطر بیاوریم که «اکبر گنجی» از افراطیون (فراری) مدعی اصلاح‌طلبی اسفند ۱۳۹۸ فاش کرد: «ما کارمندان دولت‌های راست افراطی، از طریق کروناهراسی، ایران و ایرانیان را نابود خواهیم کرد. ما کارمند رسمی ‌بخش پروپاگاندای دولت ‌ترامپ، جانسون، نتانیاهو و سعودی هستیم. وظیفه ما وحشت‌ افکنی است تا با فروپ اشاندن سازمان اجتماعی، مردم را به خشونت جمعی بکشانیم... گمان باطل نکنید که ما مخالف سیاسی و... هستیم؛ نه، ما فقط کارمند پروپاگاندای دولت‌ های راست افراطی هستیم. ما تشنه مرگ و خون مردم ایرانیم. کاری را که شدیدترین تحریم‌ های تاریخ نتوانست با ایران انجام دهد، ما موظفیم انجام دهیم».

افراطیون مدعی اصلاحات، پس از آن که سال ها با بی انصافی، امید و اعتماد مردم را به نیابت از دشمنان ملت ایران، هدف رگبار تیرهای مسموم تحریف و تهمت و تخریب قرار دادند، حالا در آستانه انتخاباتی دیگر، التماس می کنند که مردم به نامزد آنها رای بدهند.

اما خیانتی که مرتکب شده اند، به قدری عمیق است که بسیاری از همان طرفدران سابق، حاضر نیستند آنها را جدی بگیرند و دوباره به آنان رای بدهند.

مردم، بازیچه سیاست بازان لا اُبالی نیستند که هر گاه خواستند شهروندان را به همه چیز نا امید و بدبین کنند؛ و هر وقت هم هوس شان کشید، از همان ها بخواهند که امید و اعتماد را از سر بگیرند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما