شناسهٔ خبر: 67214679 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

کسب ۳ سهمیه المپیک افتخاری کم سابقه برای فدراسیون تنیس روی میز

یاسر عباسی گفت: با توجه به کسب ۳ سهمیه المپیک؛ این موضوع افتخاری کم سابقه برای فدراسیون تنیس روی میز به شمار می رود. یاسر عباسی گفت: با توجه به کسب ۳ سهمیه المپیک؛ این موضوع افتخاری کم سابقه برای فدراسیون تنیس روی میز به شمار می رود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران ، یاسر عباسی با اشاره به برگزاری انتخابی المپیک که در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا در بخش آقایان که به سه گروه تقسیم شدند در یک گروه بازیکن بسیار خوبی بنام گراسیمینکو با رنکینگ جهانی ۴۲ در این گروه قرار داشت و در دو گروه بعدی نوشاد و نیما عالمیان (برادران المپیکی) قرار داشتند که در آن گروه نوشاد بدون باخت و با پیروزی های بالا از گروه صعود کرد و نیما اولین بازی خود را متاسفانه ۴ بر صفر واگذار کرد و بازی دوم را با نتیجه ۴ بر ۳ برد.

وی افزود: در نهایت امر بازی به رقابت میان دو بازیکن بنام «کنجایف» و «آلن» رسیده بود که این بازی به نفع کنجایف تمام شد و همین عامل باعث صعود «نیما عالمیان» از گروه خود شد، فلذا نوشاد در بازی نیمه نهایی مقابل حریف ازبک خود پیروز میدان شد و به فینال این دوره از مسابقات راه یافت.

مدیر برنامه های نوشاد و نیما عالمیان در ادامه با اشاره به اینکه نیما عالمیان در نیمه نهایی به حریف قدرتمند خود «گراسیمینکو» از قزاقزستان برخورد کرد، خاطرنشان کرد: در نهایت نیما این حریف نامدار خود را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد و به فینال این دوره از مسابقات راه یافت.

وی در ادامه تصریح کرد: در این فینال تمام ایرانی و برادرانه،«نیما عالمیان» با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل برادر بزرگش نوشاد عالمیان پیروز میدان شد و از طریق آسیای میانه سهمیه خود را جهت حضور در المپیک ۲٠۲۴ پاریس قطعی و محرز کرد.

مدیر اماکن ورزشی فدراسیون تنیس روی میز در ادامه با اشاره به بازی های خوب اخیر نوشاد عالمیان، اظهار کرد: نوشاد با توجه به بازی های خوبی که از قبل داشت و همین طور ۵ پیروزی مثبتی که در این دوره از مسابقات در مقابل «گرنداسمش» عربستان صعودی داشت و همچنین مهمترین آن پیروزی مقابل بازیکنی با رنکینگ ۲۹ جهان از چین تایپه و همچنین پیروزی مقابل «لیانگ جینگ کان» از چین که دارنده رنکینگ ۴ دنیا است پیروز شد و همین عامل باعث شد رنکینگ نوشاد عالمیان به (۵۱ جهان) ارتقا پیدا کند و با توجه به رنکینگ المپیک نوشاد و رنکینگ جهانی ایشان حضور نوشاد در المپیک ۲٠۲۴ به نوعی قطعی شده بود.

عباسی در ادامه در بخش بانوان هم به حضور دو نماینده اشاره و خاطرنشان کرد: خانم ها مهشید اشتری از مشهد و ندا شهسواری از کرمانشاه حضور داشتند که خانم ندا شهسواری بدون باخت و در این مسابقات به فینال راه پیدا کرد.

وی عنوان کرد: ندا شهسواری مقابل یکی از بازیکنان خوب بنام «سروناز» از قزاقزستان در حالی که بازی را ۳ بر ۲ جلو بود گیم برابر ۳ می شود و حتی ۱۱ بر ۱٠ عقب می افتد که اگر یک پوئن را سروناز می گرفت ایشان پیروز این دوره از مسابقات می شد اما در نهایت با توجه به لطف خداوند متعال با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ خانم ندا شهسواری پیروز این میدان شد و برای سومین بار در المپیک ۲٠۲۴ در پاریس فرانسه که بزرگترین آوردگاه ورزش دنیاست حضور پیدا خواهد کرد.

مشاور حقوقی رئیس فدراسیون تنیس روی میز در ادامه بیان کرد: ندا شهسواری بعنوان پرچمدار المپیک ۲٠۲۴ پاریس انتخاب شده است. عباسی در پایان گفت: یکی از وظایف اصلی مسئولین حمایت همه جانبه از نسل نوجوان و جوان جامعه است که بعنوان آینده داران این کشور و از پایه های اصلی هر جامعه محسوب می شوند، فلذا هزینه در ورزش و اصل مهم جوان، سرمایه گذاری می باشد نه چیز دیگری و نتیجه آن با ساختن یک جوان فعال نخبه ورزشکار در جهت رسیدن جامعه و کشور به سمت و سوی سعادت و آبادانی خواهیم دید. 

گفت و گو از: فرزانه حسنی

انتهای پیام 

نظر شما