شناسهٔ خبر: 67214586 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

امام جمعه یزد:

وظیفه اصلی شیعیان روشنگری و بیان فضائل حضرت علی(ع) است

یزد- امام جمعه یزد گفت: امروز وظیفه اصلی شیعیان روشنگری در مورد زندگی و بیان فضائل حضرت علی(ع) است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جلسه هماهنگی جشن های دهه امامت ضمن قدردانی از اهتمام مسئولان استان یزد به موضوع غدیر اظهار کرد: هم و غم دوستداران امیرالمومنین (ع) همواره این بوده که شخصیت و اقدامات عظیم آن حضرت باقی بماند و هم و غم دشمنان او نیز این بوده که اجازه ندادند که نامی از علی (ع) باقی بماند.

وی با بیان اینکه دشمنان علی (ع) آن حضرت را منزوی کرده بودند، افزود: امروز ما شیعیان وظیفه داریم رسالت خود را در مقابل مسئله ولایت به ویژه ولایت حضرت علی (ع) اجرا کنیم و انقلاب ما مقدمه ساز این شناخت و بصیرت بوده است.

ناصری ادامه داد: با این انقلاب دنیا تحرک پیدا کرده و نسبت به مسائلی نظیر ولایت شناخت بیشتری پیدا کرده است.

امام جمعه یزد بیان کرد: امروز وظیفه ما روشنگری و بیان فضائل حضرت علی (ع) و بیان واقعیت ولایتی که حضرت محمد (ص) برای ما مطرح کردند.

وی عنوان کرد: اگر در دنیا مسئله ولایت شناخته شده بود، بسیاری از مسائل حل می شد اما این موضوع تنها برای شیعه معنا دارد زیرا ما منتظر ظهور هستیم تا منجی بیاید و جامعه را به ولایت الله برساند.

ناصری ادامه داد: اقدامات برنامه ریزی شده برای زنده نگه داشتن غدیر بسیار خوب و حائز اهمیت است اما در کنار آن باید دو موضوع تبیینی نیز داشته باشیم که هر دو دستور پیامبر اکرم (ص) است.

وی تصریح کرد: یکی تبیین مسئله غدیر و شرح و تفسیر شکل گیری آن و استناد این واقعه به آیات و روایات است که متاسفانه بسیاری از آن بی اطلاع هستند. اگر بتوانیم حدیث غدیر را تبیین کنیم و آن را به صورت جزوه و کتاب در اختیار اقشار مختلف قرار دهیم.

آیت‌الله ناصری، مسئله دوم را تبیین حدیث ثقلین اعلام کرد و گفت: این حدیث متواتر است و هم اهل سنت و هم شیعیان به آن پرداخته‌اند و باید بیش از پیش به آن پرداخته شود.

نظر شما