شناسهٔ خبر: 67214364 - سرویس فیلم
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

ببینید/ اولین ویدیو از عملکرد زیردریایی بدون خدمه Manta Ray دارپا منتشر شد

در فرودین‌ماه، شرکت Northrop Grumman اولین نمونه از زیردریایی بدون خدمه خود با نام Manta Ray UUV را برای دارپا معرفی کرد. اکنون نورثروپ گرامن همراه با اولین ویدیوی واقعی، جزئیات بیشتری از این زیردریایی منتشر کرده است.

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دیجیاتو: در فرودین‌ماه، شرکت Northrop Grumman اولین نمونه از زیردریایی بدون خدمه خود با نام Manta Ray UUV را برای دارپا معرفی کرد. اکنون نورثروپ گرامن همراه با اولین ویدیوی واقعی، جزئیات بیشتری از این زیردریایی منتشر کرده است.

اولین مزیت زیردریایی بدون خدمه Manta Ray، صرفه‌جویی در انرژی برای مأموریت‌های طولانی است. این زیردریایی دارای اندازه و شکل منحصر‌به‌فردی است که به آن اجازه می‌دهد تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. این زیردریایی درواقع نوعی گلایدر فوق‌العاده بزرگ UUV یا XLUUV است.

برای آزمایش Manta Ray نیازی به خدمه درون آن نیست و به همین دلیل می‌توان در مأموریت‌های مختلف بدون به‌خطرانداختن جان خدمه آن را مورد آزمایش قرار داد.

<div id="video-display-embed-code_1703560" ><script type="text/JavaScript" src="https://www.entekhab.ir/fa/news/play/embed/792710/1703560?width=400&height=300"></script></div>
لینک کوتاه کپی لینک

نظر شما