شناسهٔ خبر: 67214356 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

معاون وزارت خارجه؛

همه ایرانیان در هر گوشه دنیا حمایت می‌شوند

­معاون کنسولی وزارت امور خارجه گفت: منافقین پیچیدگی‌های زیادی را در پرونده حمید نوری ایجاد کرده بودند، اما آزادی حمید نوری اثبات کرد همه ایرانیان در هر گوشه دنیا حمایت می‌شوند.

صاحب‌خبر -

آقای بیگدلی معاون کنسولی وزارت امور خارجه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ درباره پیگیری‌های آزادی حمید نوری از زندان سوئد، گفت: آقای حمید نوری بعد از ۱۶۸۰ روز اسارت به ایران برگشت.

وی گفت: حمید نوری از آبان ۹۸ بر اساس دسیسه‌ای که رژیم صهیونیسیتی پشت آن بود و منافقین در این پرونده نقش آفرینی کردند، دستگیر و به حبس ابد محکوم شد.

بیگدلی ادامه داد: حمید نوری در سوئد از حقوق اولیه خودش محروم بود و نقض فاحش حقوق بشر را در پرونده این شهروند ایرانی شاهد بودیم و فرجام خواهی هم رد شد.

<div id="video-display-embed-code_11221516"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/4261039/11221516?width=600&height=350"></script></div>

معاون کنسولی وزارت امور خارجه افزود: در این پرونده قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و همکاران ما در وزارت امور خارجه کار مشترکی انجام دادند و البته پیگیری‌های شهید امیرعبداللهیان هم اثرگذار بود.

وی ادامه داد: مجموعه تلاش‌ها به نتیجه رسید و ایران اثبات کرد که هر ایرانی در هر گوشه دنیا دچار مشکلاتی شود مشکل او با جدیت پیگیری می‌شود.

بیگدلی گفت: در عرصه حقوقی و قضایی یک مرحله از کار پیگیری و گفتگو‌های سیاسی متعددی انجام شد تا پرونده آزادی حمید نوری با همه پیچیدگی‌ها به سرانجام برسد.

نظر شما