شناسهٔ خبر: 67214324 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

کشف ارز و طلای قاچاق در فرودگاه امام/ ۱۰ نفر دستگیر شدند

تهران - ایرنا - فرمانده پلیس فرودگاه های فرماندهی یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا از دستگیری ۱۰ نفر از قاچاقچیان ارز و طلا توسط پلیس فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از پلیس، سردار محسن عقیلی در این باره گفت: با تشدید اجرای طرح های مقابله ای با قاچاق، از طریق خطوط هوایی طی هفته گذشته ۱۰ نفر از قاچاقچیان ارز و طلا به خارج از کشور، در فرودگاه امام خمینی (ره)، شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در مجموع بیش از ۲۵۹ هزار دلار و یک هزار و ۶۷۴ گرم طلا ساخته شده به ارزش ۲۱۶ میلیارد و ۸۰۷ میلیون ریال از این قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: قاچاق ارز از پیچیده ترین و پر مسئله ترین رفتار مجرمانه در کشور است که این فرماندهی برای جلوگیری از آن به استناد منویات مقام معظم رهبری "مدظله العالی" و دستورات سلسله مراتب فرماندهی با تمام توان پای کار ایستاده، تا بتواند امنیت اقتصادی را در خطوط هوایی تأمین کند.

سردار عقیلی در پایان با بیان اینکه پرونده درخصوص متهمان تشکیل و به همراه مستندات تحویل تعزیرات حکومتی شده است، تصریح کرد: پلیس فرودگاه با استقرار در تمامی مبادی ورودی و خروجی فرودگاه های سراسر کشور و پایش لحظه به لحظه فعالیت های مسافران و مترددین با استفاده از تجهیزات نوین کمک بازرسی به جد با قاچاقچیان و سودجویان برخورد قانونی خواهد کرد.

نظر شما