شناسهٔ خبر: 67214194 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

شناسایی مراکز پرورش تروریست‌ها در کشور‌های همجوار

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: اگر طراحی‌های تروریستی دشمن شناسایی و با آن برخورد نمی‌شد، آسیب‌های سنگین و گسترده‌ای را متوجه امنیت مردم می‌کرد.

صاحب‌خبر -

*** شناسایی مراکز پرورش تروریست‌های اجاره‌ای در کشورهای همجوار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سردار پاکپور در گردهمایی سراسری مسئولان و مدیران دفاتر نمایندگی ولی فقیه در این نیرو  اظهار داشت: سلسله اقدامات آشکار و پنهانی در نیروی زمینی سپاه جریان دارد که تاکنون بسیاری از تهدیدات را در نطفه خفه کرده است.

 فرمانده نیروی زمینی سپاه به نقش مهم و مؤثر نیروی زمینی سپاه در جغرافیای وسیع کشور برای صیانت از آرامش و امنیت مردم اشاره و عنوان کرد: اگرچه بسیاری از دسیسه‌های تروریستی و ضد امنیتی دشمن شناسایی و خنثی شده است، اما دشمن پس از هر شکست و ناکامی، نقشه‌های تروریستی تازه‌ای طراحی کرده است.

سردار پاکپور افزود: در اهمیت اقدامات جاری نیروی زمینی سپاه همین بس که اگر برخی طراحی‌های تروریستی دشمن شناسایی و با آن برخورد نمی‌شد، آسیب‌های سنگین و گسترده‌ای را متوجه امنیت مردم می‌کرد و تلفات انسانی زیادی به بار می‌آورد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه به بهره‌گیری سرویس‌های دشمن از ظرفیت گروهک‌های تروریستی، داعشی، سلفی و... در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: سرویس‌های دشمن تولید و طراحی اقدامات تروریستی و تجهیز و تدارک و هدایت و سازماندهی تروریست‌ها را بر عهده دارند.

سردار پاکپور گفت: در برخی کشور‌ها، بنگاه‌های پرورش تروریست و خرابکار ایجاد شده و عامل جنایت‌آفرین پرورش داده می‌شود؛ این تروریست‌ها برای اقدامات تروریستی اجاره داده می‌شوند که البته برخی از این بنگاه‌ها در برخی کشور‌های همجوار نیز رهگیری و شناسایی شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: در سلسله اقدامات تروریستی که چندی پیش در استان سیستان و بلوچستان انجام شد، ۳۰ نفر از عوامل تروریستی بکارگیری‌شده تربیت‌یافته با افکار و آموزه‌های داعشی و سلفی، هویتی کاملاً خارجی داشتند.

نظر شما