شناسهٔ خبر: 67212918 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شهر | لینک خبر

باحضور نماینده وزارت کشور و شورای نگهبان؛

قرعه‌کشی شیوه اختصاص امکانات شهرداری تهران برای تبلیغات ریاست‌جمهوری برگزار شد/ اختصاص ۴۵ سازه تبلیغاتی به هر نامزد

۴۵ سازه تبلیغات شهری به هر نامزد انتخاباتی به صورت رایگان اختصاص داده شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار شهر، آیین قرعه‌کشی اختصاص سازه‌های تبلیغاتی شهرداری تهران به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ امروز، یکشنبه -۲۷ خرداد ماه- باحضور حامد شایان معاون سیاسی فرمانداری تهران، نمایندگان نامزدهای انتخاباتی چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، مدیرکل ثبت احوال استان تهران، نماینده شورای نگهبان و نماینده ستاد انتخابات در سازمان زیباسازی شهر تهران و همچنین مهدی مذهبی مدیر عامل سازمان زیباسازی برگزار شد. 

مهدی مذهبی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور و همراهان ایشان و خیر مقدم به میهمانان، اظهار کرد: در روزهای پیش رو یک رویداد سرنوشت‌ساز را خواهیم داشت که که به گفته مقام معظم رهبری اولویت نخست آن جلب مشارکت مردم است. همه باید ارتقای شور و نشاط انتخاباتی و افزایش مشارکت را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: از مدتی قبل جلساتی با حضور کارشناسان حوزه تبلیغات آغاز کردیم. بسته تبلیغاتی که امروز در اختیار نامزدهای مختلف قرار خواهد گرفت، با هدف افزایش مشارکت و ایجاد عدالت تبلیغاتی شروع شد. نهایتاً مقرر شد شیوه تخصیص این امکانات به هرکدام از نامزدها به وسیله قرعه‌کشی کاملاً شفاف و عادلانه باشد.

مُذهبی ادامه داد: علاوه بر ظرفیت‌های همیشگی همانند اختصاص المان‌های تبلیغاتی برای انتخابات و ایجاد فضا برای نصب تبلیغات انتخاباتی در سطح شهر تهران، فرصت‌های جدیدی نیز برای اولین‌بار برای نامزدها در این بسته تبلیغاتی پیش‌بینی و فراهم شده است. 

حامد شایان، معاون سیاسی فرمانداری تهران هم در این نشست اظهار کرد: از مدیرعامل سازمان زیباسازی و همکاران ایشان برای کارهای نو و مبتکرانه در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری پیش رو تشکر می‌کنم. 

وی ادامه داد: مسئولیت محتوایی سازه‌ها با خود کاندیدا خواهد بود و مسئولیت پاسخ گویی هم با خود ایشان است. البته ارزیابی هم وجود خواهد داشت. رویکرد ما افزایش مشارکت است. این سازه و عرشه‌های تبلیغاتی یک کار جدیدی است. 

شایان تاکید کرد: حتما باید اخلاقیات در تمامی تبلیغات رعایت شود و  قبل از اکران بهتر است در ستادهای تبلیغاتی مصوبه‌ای برای طرح‌ها وجود داشته باشد و به صورت مکتوب به سازمان زیباسازی تهران ارسال شود؛ این یعنی اختصاص بسته‌های تبلیغاتی به نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری مصوبه هیات اجرایی تهران را دارد. 

معاون سیاسی فرماندار تصریح کرد: باید روسای ستادهای تبلیغاتی شهر تهران، زودتر نامزدها را به فرمانداری تهران معرفی کنند. همچنین برخی نامزدها ستادهایشان در شهر تهران آغاز به کار کرده که موضوع را به ما اعلام کرده‌اند. برخی هم هنوز اعلام نکرده‌اند. برای موضوعات امنیتی و ترافیکی حتما باید تدابیری اتخاذ شود که نیاز است مسئولین ستادهای تهران جهت هماهنگی لازم به فرمانداری معرفی شوند.

حیدر عزتی، قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران هم در این اظهار کرد: امیدوارم یک فرایندی طی شود که الگویی باشد برای حضور مردم انتخاب های آتی. 

طارمیان معاون تبلیغات سازمان زیباسازی شهر تهران هم در این مراسم درباره جزئیات بیلبوردهای تبلیغاتی اختصاص‌یافته به نامزدها، اظهار کرد: سازه‌هایی که اختصاص داده شده در بزرگراه همت، ارتش، بابایی، حکیم و دیگر بزرگراه‌های اصلی شهر و هم‌چنین مسیرهای پُرترددی مثل خیابان دماوند، جمهوری، کریم خان، میدان آرژانتین و از این دست خواهد بود. سازه‌های بیلبوردی ۱۵ عدد و عرشه‌ای ۳۰ عدد برای هر کاندیدا پیش‌بینی شده است. مهلت اکران هم از از ساعت ۲۴ روز دوشنبه، لغایت  ساعت ۲۴ چهارشنبه هفته آینده خواهد بود. 

وی ادامه داد: دوستان سه نوبت می توانند اکران داشته باشند. عملیات چاپ و نصب بنر را خود سازمان زیباسازی انجام خواهد داد. طرح ها به سازمان زیباسازی ارسال و ظرف ۲۴ ساعت چاپ خواهد شد. امکان خرید سازه اضافه وجود نخواهد داشت.


به گزارش خبرنگار شهر در خاتمه این مراسم، قرعه‌کشی با حضور نهادهای نظارتی برگزار شد. ۴۵ سازه تبلیغات شهری به هر نامزد انتخاباتی به صورت رایگان اختصاص داده شد. این سازه‌ها تا پایان زمان رسمی تبلیغات طراحی و اجرای این سازه‌ها در اختیار ستادهای انتخاباتی هر نامزد خواهد بود. 

همچنین با هدف حفظ زیبایی و آراستگی پایتخت نیز ۱۰۰۰ سازه عمومی موقت تبلیغات انتخاباتی در تمامی میادین خیابان‌ها و بزرگراه‌های تهران قرار گرفته است تا منجر به افزایش نشاط و مشارکت مردمی در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری شود.

در این قرعه‌کشی بسته شماره چهار به محمدباقر قالیباف، بسته شماره دو به سعید جلیلی، بسته شماره شش به مسعود پزشکیان، بسته شماره سه به مصطفی پورمحمدی، بسته شماره یک به امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و بسته شماره پنج به علیرضا زاکانی تعلق گرفت.

انتهای پیام/

نظر شما