شناسهٔ خبر: 67212361 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس سمپاد و نمونه‌ دولتی

تهران -ایرنا- مرکز توسعه آموزش مجازی، امنیت و فناوری وزارت اطلاعات آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اولیا و دانش‌آموزان می‌توانند کارت ورود به جلسه آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ را دریافت کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه آمده است؛ کارت ورود به جلسه آزمون سمپاد و نمونه دولتی برای دانش آموزان پایه ششم و نهم از طریق پنجره واحد وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir در دسترس قرار گرفت.

همچنین در بخشی دیگر عنوان شده است: مدیر مدرسه هم می‌تواند کارت را برای دانش آموزان دریافت کند. در صورت هرگونه مشکل به مدیر مدرسه یا کارشناس سنجش و ارزشیابی اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل خود مراجعه کنید.

بر اساس این اطلاعیه مراحل دریافت کارت ورود به جلسه به شرح زیر است:

۱- مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir

۲- ورود از طریق دکمه والدین/عموم/ فرهنگیان

۳- کلیک بر روی نام دانش آموز (در قسمت فرزندان من)

۴- انتخاب آیکن کارت سمپاد/نمونه دولتی

به گزارش ایرنا، وزارت آموزش و پرورش پیشتر اعلام کرد که آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی (پایه دهم دبیرستان ها و هنرستان ها)، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۴ همزمان برگزار می شود و متقاضیان شرکت در این آزمون به سوالات مشترک پاسخ خواهند داد.

پیش از این، آزمون مدارس نمونه دولتی و مدارس استعداد درخشان به صورت جداگانه برگزار می‌شد. مطابق بخشنامه معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، ملاک شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی، کسب حداقل معدل کتبی « ۱۷» در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خرداد بدون اعمال نمرات تکوینی) برای فارغ التحصیلان پایه نهم است.

همچنین در این بخشنامه آمده است: هر داوطلب صرفاً می‌تواند در نمونه برگ تقاضای ثبت نام، یک رشته تحصیلی از شاخه نظری(علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی) را انتخاب کند.

زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم روز پنجشنبه ۳۱ خرداد و تاریخ برگزاری آزمون ورودی پایه دهم روز جمعه اول تیر است.

نظر شما