شناسهٔ خبر: 67211834 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

«ارس» پلنگ بیمار مشهد در مقابل چشمان بازدیدکنندگان حاضر شد

مشهد- «ارس»، تنها پلنگ باغ وحش مشهد پس از یک دوره درمان تکمیلی بار دیگر در مقابل چشمان بازدیدکنندگان و علاقمندان حاضر شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، اداره کل حفاظت محیط زیست و اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در بیانیه مشترک در خصوص وضعیت درمان ارس پلنگ باغ وحش وکیل آباد مشهد، اعلام کردند: این گونه ارزشمند از محل محدود شده تحت درمان به کل فضای جایگاه دسترسی پیدا کرده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

بر اساس نظارت اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی، بیمارستان دامپزشکی طرف قرارداد با باغ‌وحش وکیل‌آباد، ارزیابی متخصصان بخش جراحی دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی و نظر دفتر تخصصی سازمان (دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش)، با در نظر گرفتن وضعیت ارس از نظر شرایط جسمانی، بیماری غیرقابل برگشت و پیش‌رونده، ملاحظات بیهوشی، پیچیدگی و مخاطره‌آمیز بودن عمل جراحی و شرایط نگهداری پس از عمل جراحی و همچنین تشکیل توده استخوانی شکستگی ناحیه دست، جمع‌بندی نهایی توصیه بر عدم مداخله جراحی دارد.

روند نظارت بر نگهداری گونه همچنان برقرار است و نهایتاً اقدامات درمانی لازم مطابق نظر تیم معالج نیز ادامه دارد ضمن اینکه برای بازگشت ارس به محیط عادی باغ وحش در مقابل چشمان بازدیدکنندگان، بهینه‌سازی قفس نگهداری ارس نیز انجام شده است.

اقدامات مربوط به پایش سلامت این گونه ارزشمند همچنان در دستور کار قرار دارد.

نظر شما