شناسهٔ خبر: 67204601 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

تظاهرات هزاران اسرائیلی در تل‌آویو در مخالفت با تداوم جنگِ غزه+ فیلم

صاحب‌خبر -

شفقنا-هزاران اسرائیلی در تل‌آویو در اعتراض به سیاست‌های «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تل‌آویو تظاهرات کرده و خواستار امضای توافق برای تبادل اسرا با مقاومت فلسطین شدند.

به گزارش شفقنا به نقل از الجزیره، تظاهرات‌کنندگان ضمن روشن کردن آتش، خیابان «ایالون» در تل آویو را مسدود کردند و خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام و یا برکناری کابینه نتانیاهو شدند.

پیش از این، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی از کشته شدن یک اسیر اسرائیلی در حمله هوایی این رژیم به غزه خبر داده بود.

گردان‌های قسام، شاخه نظامی حماس هم ساعاتی پیش اعلام کرد در تله انفجاری کار گذاشته شده در رفح و هدف گرفتن یک نفربر اسرائیلی، 8 نظامی صهیونیست کشته شدند.

با افزایش تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه و نیز کشته شدن اسرا در حملات هوایی، فشارهای داخلی بر نتانیاهو برای پایان دادن به جنگ غزه و امضای توافق با مقاومت فلسطین افزایش یافته است.

نتانیاهو که تداوم حیات سیاسی خود را در پیروزی در این جنگ می‌بیند همچنان اصرار دارد که با تشدید عملیات نظامی می‌توان اسرا را از غزه آزاد کرد و به تداوم حملات، توانمندی نظامی حماس را از بین برد اما روند تحولات میدانی کاملا خلاف این را می‌گوید.

نظر شما