شناسهٔ خبر: 67204583 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

رفع ممنوعیت واردات گوشی اپل/ افزایش سود بازرگانی گوشی های تلفن همراه اپل به ۹۶ درصد

وزارت صمت پیشنهاد قبلی ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه هوشمند با برند اپل (Apple) را اصلاح و با اعلام اینکه ممنوعیت واردات گوشی با برند اپل فقط شامل مدل‌های ۱۴ به بعد می‌شود، سود بازرگانی واردات گوشی های تلفن همراه با نشان تجاری اپل را به ۹۶ درصد افزایش داد .

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا از گمرک ایران، وزارت صمت پیشنهاد قبلی ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه هوشمند با برند اپل (Apple) را اصلاح و با اعلام اینکه ممنوعیت واردات گوشی با برند اپل فقط شامل مدل‌های ۱۴ به بعد می‌شود، سود بازرگانی واردات گوشی های تلفن همراه با نشان تجاری اپل را به ۹۶ درصد افزایش داد .

این پیشنهاد به تصویب هیئت وزیران رسیده و در متن اصلاحی تصویب‌نامه هیئت وزیران درخصوص اصلاح تصویبنامه موضوع تعیین اصلاحات تعرفه ای ۳۷۲ ردیف شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی، تفکیک، ایجاد، حذف و اصلاح شرح تعرفه و مندرجات ذیل یادداشت برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات گنجانده شده است .

بر اساس آنچه که در خصوص واردات گوشی با نشان تجاری اپل (Apple) از سوی سیاست گذار حوزه تجارت خارجی یعنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت پیشنهاد و به تصویب هیئت وزیران رسیده است به طور مختصر می توان گفت ، ممنوعیت واردات گوشی اپل اصلاح شده و فقط ممنوعیت ها طبق روال گذشته شامل مدل ۱۴ به بعد خواهد بود اما سود بازرگانی واردات گوشی تلفن با نشان تجاری اپل به ۹۶ درصد افزایش خواهد یافت .

این در حالی است که وزارت صمت سود بازرگانی دیگر برندهای گوشی تلفن همراه هوشمند را برای ارزش های بالاتر از ۶۰۰ دلار به میزان ۲۸ درصد تعیین کرده است .

این گزارش می افزاید ، در هفته های اخیر عملکرد وزارت صمت در حوزه تجارت خارجی بدلیل ابلاغ بخشنامه های مبهم و مشکل دار با انتقادات زیادی همراه بوده که منجر به لطمات جدی به بخش تولید و سردرگمی صنعت و بازرگانی کشور شده و موجبات ضرر و زیان صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی را فراهم نموده است و فعالان اقتصادی خواستار ورود نهادهای نظارتی به چگونگی سیاست گذاری های لحظه ای ، تدوین بخشنامه های تجارت خارجی و فرآیند ایجاد ممنوعیت ها و محدودیت ها در مجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت شده اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما