شناسهٔ خبر: 67185486 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

۶۰۰ مگاوات برق به نیروگاه جدید استان بوشهر افزوده شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از توسعه زیرساخت‌های حوزه برق‌رسانی در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: افزون بر ۶۰۰ مگاوات برق به نیروگاه جدید استان افزوده و وارد مدار تولید شد.

صاحب‌خبر -

غلامرضا حشمتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر دیر افزایش ظرفیت نیروی برق در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در این راستا و توسعه طرح‌های شبکه توزیع نیروی برق، 30 درصد به ظرفیت تولید برق استان بوشهر افزوده شد.

وی خدمت دولت شهید آیت‌الله رئیسی در حوزه برق‌رسانی را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: با سیاست‌گذاری وزارت نیرو و شرکت توانیر و همکاری آحاد جامعه یکی از مهمترین رسالت‌های دولت شهید خدمت آیت‌الله رئیسی در یک‌هزار روز خدمت با حمایت استاندار بوشهر اقدامات بسیار خوبی در صنعت برق استان بوشهر تحقق یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف برق برای جلوگیری از خاموشی‌ها تصریح کرد: مشترکین برق استان بوشهر با رعایت مدیریت مصرف در ساعات اوج بار شبکه برق از ساعت 13 تا 18 و کاهش دمای کولر به 24 درجه می‌توانند علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی به تولید نیز کمک و خادمان خود را در صنعت برق استان یاری کنند.

حشمتی عنوان کرد: مشترکین برق می‌توانند با نصب اپلیکیشن با انرژی علاوه بر دریافت محتواهای مدیریت مصرف برق با کاهش مصرف از هزاران جوایز ارزنده‌ای بهره‌مند شوند.

وی از توسعه زیرساخت‌های حوزه برق‌رسانی در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: افزون بر 600 مگاوات برق به نیروگاه جدید استان بوشهر در دولت سیزدهم افزوده و وارد مدار تولید شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر اضافه کرد: در نیروگاه‌های تجدیدپذیر و حمایتی با ظرفیت 5 کیلووات هم 600 مگاوات در نیروگاه‌های استان راه‌اندازی شده و 400 مگاوات دیگر طی چند ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در طرح روستا محور هم برای تولید افزون بر 720 مگاوات نیروگاه برق خورشیدی مکان‌یابی و در 2 فاز 50 مگاوات و 53 مگاوات سرمایه‌گذار مشخص شده و فاز 50 مگاواتی در آستانه تحویل‌گیری زمین است.

حشمتی ادامه داد: در راستای توسعه برق‌رسانی در روستاها 100 روستا بهسازی شده که در شهرستان دیر 10 روستا بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با اشاره به رعایت الگوی مصرف برق و رتبه پنجم استان در کشور گفت: 85 درصد مشترکین برق زیر الگوی مصرف قرار دارند.

انتهای پیام/190

نظر شما