شناسهٔ خبر: 67174145 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان:

برنامه های دهه ولایت در 26 بقعه متبرکه گلستان برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان از برگزاری برنامه های دهه ولایت با عنوان «جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی» در 26 بقاع متبرکه استان گلستان خبر داد.

صاحب‌خبر - به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام «حسین مهدیان» در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در ایامی که جامعه اسلامی و ایرانی ما، مغموم از دست دادن خدمتگذاران خویش است و در آستانه ایام دهه ولایت و امامت، با هدف ترویج معارف علوی و تحکیم مبانی ولایت پذیری از این ظرفیت استفاده کرده و برنامه های دهه ولایت و امامت را اجرا و از سوی دیگر، عنایت به آداب توصیه شده در این عید بزرگ و ترویج آنها همچون انفاق و بخشش، اطعام و مهمانی، صدقه و تقبل هزینه زندگی نیازمندان، اجرای عقد و اخوت، تکریم سادات و شاد کردن مومنان از جمله مصادیق تعظیم شعائر الهی است.
 
 به گفته وی؛ به مناسبت عید سعید قربان تا عید سعید غدیر خم جشن‌های ولایت علوی اکمال دین نبوی در بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان گلستان برگزار می‌شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با بیان اینکه دهه ولایت و امامت برای مسلمانان بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: عید سعید قربان زمانی است که انسان به قربانی کردن امیال و خواسته‌های نفسانی می‌پردازد و بدین ترتیب به جایگاه حقیقی انسانیت دست می‌یابد.
 
وی ادامه داد: عید غدیر زمانی است که پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم) به خواست خداوند حضرت علی (علیه السلام) را به‌ عنوان جانشین و ولی مسلمین انتخاب کردند.
 
به گفته وی؛ توجه به آداب و اعمال توصیه شده در این عید بزرگ و ترویج آنها، همچون انفاق و بخشش، اطعام و مهماني دادن، صدقه و تقبل هزينه زندگي ديگران، اجرای عقد اخوت، تکریم سادات و شاد کردن مومنین از جمله مصادیق تعظیم شعائر الهی است.
 
حجت الاسلام مهدیان با اشاره برگزاری «جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی»، اظهار کرد: این برنامه از 27 خرداد لغایت 5 تیر  ماه 1403 (مطابق با 9 لغایت 18 ذی الحجه 1445) است.
 
وی افزود: اقدامات تبلیغی و ترویجی این طرح شامل فضاسازی، تبلیغات محیطی پیرامون بقعه و آذین بندی صحن، تبلیغات شهری و نصب بنرهای دهه ولایت در سطح شهر نورافشانی در شب عید غدیر با همکاری نهادها ، راه اندازی کاروان شادی با نام شمیم ولایت در دهه ولایت به ویژه شب و روز عید سعید غدیر خم است.
 
این مقام مسئول گلستانی برگزاری مراسم دعای عرفه در بقاع متبرکه دارای ظرفیت در عصر روز عرفه (نهم ذی الحجه)، مراسم جشن میلاد امام هادی‌علیه‌ السلام و قرائت زیارت جامعه کبیره و ترویج زیارت غدیریه امام هادی علیه‌السلام، تبیین مفاهیم بسیار والای این دو زیارت در شب و روز سه شنبه 2 تیر ماه سال جاری، طرح ضیافت غدیر، برپایی ایستگاه های پذیرایی، کاروان شادی نسیم ولایت در ایام دهه ولایت، مراسم باشکوه جشن عید سعید غدیرخم در بقاع شاخص، آیین معنوی غبارروبی قبور مطهر امامزادگان و محافل انس با قرآن و طرح حافظان غدیر از برنامه های این ایام است.
 
انتهای پیام/

نظر شما