شناسهٔ خبر: 66900087 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

علی آقازاده، معاون حزب اعتدال و توسعه خبر داد:

جلسه 2 ساعته واعظی و نوبخت و جنتی با لاریجانی درباره انتخابات؛ دیگر هیچ دلیلی نیست که لاریجانی تاییدصلاحیت نشود

معاون حزب اعتدال و توسعه درباره رایزنی‌ها درباره لاریجانی گفت: من به همراه آقای واعظی و نوبخت و جنتی، جلسه دو ساعته‌ای را با ایشان داشتیم. الان نمی‌توان گفت که آقای لاریجانی تصمیم به حضور گرفته یا خیر، اما من فکر می‌کنم که آقای لاریجانی در صورت عبور از فضای ۱۴۰۰، مایل است که ثبت نام کند.

صاحب‌خبر -
جلسه 2 ساعته واعظی و نوبخت و جنتی با لاریجانی درباره انتخابات؛ دیگر هیچ دلیلی نیست که لاریجانی تاییدصلاحیت نشود
کد خبر: 661649
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۸ ۱۴:۰۹:۳۹

علی آقازاده، معاون حزب اعتدال و توسعه، درباره گفت‌و‌گو طیف روحانی با لاریجانی برای شرکت در انتخابات گفت: حزب اعتدال و توسعه از زمان شروع این حادثه‌ی ناگوار و بعد از مراسم تشییع، شروع به فعالیت کرد. حزب اعتدال تلاش دارد در این انتخابات نقش داشته باشد و تمام امکانات خود را در مرکز و استان ها، برای یک انتخابات سالم و پرشور بسیج کرده است.

به گزارش انتخاب، بخش هایی از گفت و گوی آقازاده را در ادامه می خوانید:

 

  • ستاد انتخابات حزب در چند روز آینده به صورت رسمی فعال می‌شود، اما الان به صورت غیررسمی فعال است. شاید اولین اقدام ما هم صحبت با دکتر لاریجانی بود که روز چهارشنبه هفته گذشته اتفاق افتاد.
  • من به همراه آقای واعظی و نوبخت و جنتی، جلسه دو ساعته‌ای را با ایشان داشتیم. الان نمی‌توان گفت که آقای لاریجانی تصمیم به حضور گرفته یا خیر، اما من فکر می‌کنم که آقای لاریجانی در صورت عبور از فضای ۱۴۰۰، مایل است که ثبت نام کند.
  • تلاش‌ها در ۱۴۰۰ بر این بود که یک نفر رئیس جمهور شود و چهره‌های دیگر رد شدند. در سال ۱۴۰۳، شرایط مثل ۱۴۰۰ نیست، ما این موضوع را به لاریجانی هم گفتیم. با توجه به نظر مثبت مقام معظم رهبری نسبت به آقای لاریجانی، جبران جفا در این انتخابات برای آقای لاریجانی تحقق یابد. هیچ دلیلی نیست که آقای لاریجانی تایید صلاحیت نشود.
  • در میان مستقلین، اصولگرایان میانه و اصلاح طلبان هم تمایلاتی به آقای لاریجانی وجود دارد. با توجه به شرایط کشور و عملکرد دولت در سه سال گذشته، می‌طلبد که شخصی مانند آقای لاریجانی کاندید شوند.
  • مردم هم به این نتیجه رسیده اند که اگر پای صندوق نروند، اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد. یکی از انگیزه‌های بالا رفتن مشارکت، کارنامه دولت سیزدهم است. امیدواریم که تعدد کاندید‌ها به گونه‌ای باشد که انگیزه رای دادن دو چندان شود.
  • ما در انتخابات مجلس، از حدود آبان ماه سال گذشته، جلساتی را با برخی از احزاب اصلاح طلب همسو داشتیم. این جلسات ادامه داشت و هنوز هم ادامه دارد.
  • درباره اصلاح طلبان باید صبر کنیم که چه کسانی تایید صلاحیت می‌شوند. جلسات زیادی در حال برگزاری که افراد از جناح‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند.
  • به نظر من آقای صالحی می‌تواند اجماع نظرات مستقلین و معتدلین باشد. تا جاییکه من می‌دانم آمدن ایشان در صحنه قابل پیش بینی نیست. البته آقای صالحی یکی از اندوخته‌های نظام و افراد با تجربه هستند که می‌توانند در قامت ریاست جمهوری ایران، قرار بگیرند.

نظر شما