شناسهٔ خبر: 66900048 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جهان نیوز | لینک خبر

جلسه دو ساعته واعظی و نوبخت با علی لاریجانی

آقازاده با اشاره به احتمال کاندیداتوری صالحی گفت: به نظر من آقای صالحی می‌تواند اجماع نظرات مستقلین و معتدلین باشد. تا جایی که من می‌دانم با توجه به عدم تمایل ایشان به شرکت در انتخابات، آمدن ایشان در صحنه قابل پیش بینی نیست. البته آقای صالحی یکی از اندوخته‌های نظام و افراد با تجربه هستند که می‌توانند در قامت ریاست جمهوری ایران، قرار بگیرند.

صاحب‌خبر - به گزارش جهان نيوز، معاون حزب اعتدال و توسعه که نزدیک به روحانی به شمار می‌آید از علی لاریجانی برای حضور در انتخابات دعوت کرده است.

علی آقازاده، معاون حزب اعتدال و توسعه، درباره گفت‌و‌گو طیف روحانی با لاریجانی برای شرکت در انتخابات به «انتخاب» گفت: حزب اعتدال و توسعه از زمان شروع این حادثه‌ی ناگوار و بعد از مراسم تشییع، شروع به فعالیت کرد. حزب اعتدال تلاش دارد در این انتخابات نقش داشته باشد و تمام امکانات خود را در مرکز و استان ها، برای یک انتخابات سالم و پرشور بسیج کرده است. ستاد انتخابات حزب در چند روز آینده به صورت رسمی فعال می‌شود، اما الان به صورت غیررسمی فعال است. شاید اولین اقدام ما هم صحبت با دکتر لاریجانی بود که روز چهارشنبه هفته گذشته اتفاق افتاد. من به همراه آقای واعظی و نوبخت و جنتی، جلسه دو ساعته‌ای را با ایشان داشتیم. الان نمی‌توان گفت که آقای لاریجانی تصمیم به حضور گرفته یا خیر، اما من فکر می‌کنم که آقای لاریجانی در صورت عبور از فضای ۱۴۰۰، مایل است که ثبت نام کند. تلاش‌ها در ۱۴۰۰ بر این بود که یک نفر رئیس جمهور شود و چهره‌های دیگر رد شدند. در سال ۱۴۰۳، شرایط مثل ۱۴۰۰ نیست، ما این موضوع را به لاریجانی هم گفتیم. با توجه به نظر مثبت مقام معظم رهبری نسبت به آقای لاریجانی، جبران جفا در این انتخابات برای آقای لاریجانی تحقق یابد. هیچ دلیلی نیست که آقای لاریجانی تایید صلاحیت نشود.

وی در ادامه در رابطه با میزان رای آری لاریجانی اشاره کرد: در میان مستقلین، اصولگرایان میانه و اصلاح طلبان هم تمایلاتی به آقای لاریجانی وجود دارد. با توجه به شرایط کشور و عملکرد دولت در سه سال گذشته، می‌طلبد که شخصی مانند آقای لاریجانی کاندید شوند. مردم هم به این نتیجه رسیده اند که اگر پای صندوق نروند، اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد. یکی از انگیزه‌های بالا رفتن مشارکت، کارنامه دولت سیزدهم است. امیدواریم که تعدد کاندید‌ها به گونه‌ای باشد که انگیزه رای دادن دو چندان شود.


او افزود: ما در انتخابات مجلس، از حدود آبان ماه سال گذشته، جلساتی را با برخی از احزاب اصلاح طلب همسو داشتیم. این جلسات ادامه داشت و هنوز هم ادامه دارد. درباره اصلاح طلبان باید صبر کنیم که چه کسانی تایید صلاحیت می‌شوند. جلسات زیادی در حال برگزاری که افراد از جناح‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

آقازاده با اشاره به احتمال کاندیداتوری صالحی گفت: به نظر من آقای صالحی می‌تواند اجماع نظرات مستقلین و معتدلین باشد. تا جاییکه من می‌دانم آمدن ایشان در صحنه قابل پیش بینی نیست. البته آقای صالحی یکی از اندوخته‌های نظام و افراد با تجربه هستند که می‌توانند در قامت ریاست جمهوری ایران، قرار بگیرند.

نظر شما