شناسهٔ خبر: 66898444 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه شرق | لینک خبر

جلسه واعظی، نوبخت و جنتی با لاریجانی/ «علی لاریجانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می‌شود؟

معاون حزب اعتدال و توسعه از جلسه دوساعته محمود واعظی، محمدباقر نوبخت و علی جنتی با «علی لاریجانی» خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه شرق، معاون حزب اعتدال و توسعه که نزدیک به حسن روحانی به شمار می‌آید، از علی لاریجانی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده است. 

علی آقازاده، معاون حزب اعتدال و توسعه، درباره گفت‌و‌گوی طیف حسن روحانی با علی لاریجانی برای شرکت در انتخابات گفت: حزب اعتدال و توسعه از زمان شروع این حادثه‌ی ناگوار و بعد از مراسم تشییع، شروع به فعالیت کرد. حزب اعتدال تلاش دارد در این انتخابات نقش داشته باشد و تمام امکانات خود را در مرکز و استان‌ها، برای یک انتخابات سالم و پرشور بسیج کرده است. ستاد انتخابات حزب در چند روز آینده به صورت رسمی فعال می‌شود، اما الان به صورت غیررسمی فعال است. شاید اولین اقدام ما هم صحبت با لاریجانی بود که روز چهارشنبه هفته گذشته اتفاق افتاد. من به همراه آقایان واعظی و نوبخت و جنتی، جلسه دوساعته‌ای را با ایشان داشتیم. الان نمی‌توان گفت که لاریجانی تصمیم به حضور گرفته یا خیر، اما من فکر می‌کنم که لاریجانی در صورت عبور از فضای ۱۴۰۰، مایل است که ثبت نام کند. تلاش‌ها در ۱۴۰۰ بر این بود که یک نفر رئیس‌جمهور شود و چهره‌های دیگر رد شدند. در سال ۱۴۰۳، شرایط مثل ۱۴۰۰ نیست، ما این موضوع را به لاریجانی هم گفتیم. با توجه به نظر مثبت رهبری نسبت به علی لاریجانی، جبران جفا در این انتخابات برای آقای لاریجانی تحقق یابد. هیچ دلیلی نیست که آقای لاریجانی تایید صلاحیت نشود.

او در ادامه در رابطه با میزان رای آری لاریجانی اشاره کرد: در میان مستقلین، اصولگرایان میانه و اصلاح طلبان هم تمایلاتی به آقای لاریجانی وجود دارد. با توجه به شرایط کشور و عملکرد دولت در سه سال گذشته، می‌طلبد که شخصی مانند آقای لاریجانی کاندید شوند. مردم هم به این نتیجه رسیده اند که اگر پای صندوق نروند، اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد. یکی از انگیزه‌های بالا رفتن مشارکت، کارنامه دولت سیزدهم است. امیدواریم که تعدد کاندید‌ها به گونه‌ای باشد که انگیزه رای دادن دو چندان شود.

او افزود: ما در انتخابات مجلس، از حدود آبان ماه سال گذشته، جلساتی را با برخی از احزاب اصلاح طلب همسو داشتیم. این جلسات ادامه داشت و هنوز هم ادامه دارد. درباره اصلاح طلبان باید صبر کنیم که چه کسانی تایید صلاحیت می‌شوند. جلسات زیادی در حال برگزاری که افراد از جناح‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند.

آقازاده با اشاره به احتمال کاندیداتوری صالحی گفت: به نظر من صالحی می‌تواند اجماع نظرات مستقلین و معتدلین باشد. تا جایی که من می‌دانم، آمدن ایشان در صحنه قابل پیش‌بینی نیست. البته آقای صالحی یکی از اندوخته‌های نظام و افراد با‌تجربه هستند که می‌توانند در قامت ریاست جمهوری ایران، قرار بگیرند.

منبع: انتخاب

نظر شما